چطور مزه چای معمولی را بهتر و خوشمزه تر کنیم

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور مزه چای معمولی را بهتر و خوشمزه تر کنیم

image چطور مزه چای معمولی را بهتر و خوشمزه تر کنیم

هر چند طعم طبیعی یک چای خوب، با هیچ طعم و مزه‌ای قابل مقایسه نیست، ولی اگر مایلید برای تنوع، طعم و مزه‌ی چای خود را عوض کنید، به جای استفاده از شکر یا قند، می‌توانید آب‌نبات‌های لیموئی یا آب‌نبات‌های سخت با طعم نعنائی داخل چای بیندازید. به سرعت ذوب می‌شود و چای را شفاف و خوشمزه می‌کند. از آن گذشته، طعم لیموئی به برخی از مردم شادی و نشاط می‌بخشد و به عبارت دیگر فرح‌انگیز است.

برخی از مردم، درون قوری چای، زعفران یا هل می‌اندازند. دلیل‌شان هم این است که چای، خوشمزه و خوش‌عطر خواهد شد. این بستگی به سلیقه‌ی هر کس دارد، ولی توجه داشته باشید که در ریختن زعفران افراط نکنید. مقدار اندکش مفید و مقدار زیاد آن زیانبخش است.

از سوی دیگر، بهترین نوع هل نیز برای >چای، هل سبز می‌باشد. چند دانه‌ی هل را به جای آنچه در قوری بیندازید، می‌توانید درون قوطی چای خشک قرار دهید تا عطر آن را به خود بگیرد. به طور کلی چای خشک، بوی هر چیز را خیلی زود به خود می‌گیرد. از این‌رو هیچ‌گاه در قوطی چای را باز نگذارید.

معرفی غذاهای محلی و خوشمزه بوشهری
  1. آموزش درست کردن پیتزای کاپ کیکی برای بچه ها
  2. آیا می توان با کدوحلوایی ترشی درست کرد و آموش آن
  3. طرز تهیه ساندویچ شیک شاورما مکزیکى
  4. آموزش تهیه ساندویچ و سالاد تخم مرغ مقوی و خوشمزه
  5. آموزش پخت کیک رژیمی برای افراد چاق
  6. بهترین آموزش اینترنتی درست کردن ژله تزریقی

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب