طرز پخت سوپ خوشمزه زمستانی ذرت

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

طرز پخت سوپ خوشمزه زمستانی ذرت

image طرز پخت سوپ خوشمزه زمستانی ذرت

۱ – یک ماهی تابه متوسط را بر روی اجاق گاز قرار داده و شعله اجاق را بر روی حالت متوسط رو به کم تنظیم نمایید و اقدام به آب کردن کره نمایید . پیازهای خرد شده را بمدت ۵-۳ دقیقه در کره تفت دهید . پیازها نباید طلایی گردند . سه و نیم پیمانه ذرت را به پیازها اضافه نموده و مقداری نمک بر روی آن بپاشید . به عقیده اسکات در این مرحله استفاده از ادویه ها ی خوب موجب مشخص شدن طعم ذرت می شود . ذرت ها را بمدت ۷-۵ دقیقه تفت دهید . حواستان باشد ذرت ها طلایی نگردد . حالا ۱ قاشق غذا خوری شکر را به مخلوط ذرت و پیاز اضافه نمایید.

۲ – در یک ماهی تابه متوسط دو پیمانه از شیر را ریخته و بر روی حرارت ملایم گذاره تا شیر گرم شود . مخلوط ذرت و پیاز تفت داده شده را به شیر گرم اضافه نمایید . مخلوط فوق را بر روی حرارت گذارده تا نم نم بجوش آید . پس از پختن ذرت ها آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا کاملا خنک شود.

۳ – پس از اینکه مخلوط فوق سرد شد آن را در مخلوط کن بریزید و پوره نمایید . پوره را از یک صافی سیمی ریز رد نمایید . مایع رد شده از صافی را در داخل ماهی تابه ریخته و بر روی حرارت ملایم بگذارید . جوز هندی را رنده نموده و به این مایه اضافه نمایید . برای به قوام آمدن سوپ ۱ پیمانه شیر باقی مانده را گرم نموده و کم کم به سوپ اضافه نمایید تا به غلظتی که میخواهید برسد . کمی از سوپ را چشیده و میزان نمک آن را امتحان کنید و ۱ قاشق شکر باقی مانده را اضافه نمایید . سوپ را در ظرفی که میخواهید سرو نمایید ریخته و رویش را با مقداری جوز هندی و نصف فنجان ذرت باقی مانده تزیین نمایید.

مدت زمان تهیه : ۳۵ دقیقه

تکفارس آی آر

مواد لازم : برای ۶-۴ نفر

کره بی نمک

۴ قاشق غذاخوری

پیاز سفید شیرین

نصف پیمانه

www.takfars.ir

ذرت تازه

۴ پیمانه

شکر

نصف قاشق غذاخوری

شیر

۳-۲ پیمانه

جوز هندی رنده شده

۱/۴ قاشق چایخوری

طرز پخت سوپ پیازچه
  1. آموزش درست کردن کوکو با ماکارونی
  2. آموزش تهیه دسر تارت شیر
  3. آموزش دان کردن ذرت و بلال در سه سوت به راحتی
  4. طرز پخت سوپ تابستانی آویشن برای پیش غذا
  5. آموزش درست کردن املت بامجان ساده و رژیمی
  6. طرز پخت لازانیای کدو سبز گیاهی

مطالب پربازدید

مطالب محبوب