تک فارس

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

تک فارس
آرایشی

چطور بعد از پشیمان شدن از انجام خالکوبی آن را پاک کنیم

image چطور بعد از پشیمان شدن از انجام خالکوبی آن را پاک کنیم

در دهه‌ی ۹۰ درمان لیزری پیشرفت‌هایی را نسبت به روش قدیمی پاک کردن خالکوبی معرفی کرد. برای مثال درمابراسیون از عوامل شیمیایی یا حتی کاغذ سنباده برای از بین بردن لایه‌های پوست و رسیدن به لایه‌ی حاوی رنگ استفاده می‌کند. میزان موفقیت این روش بسیار پایین است چرا که جوهر معمولا تا عمق پوست فرو رفته است و متخصصان پوست ممکن است حتی به آن لایه از پوست نرسند، همچنین با جراحات سختی برای بیمار همراه است که می‌تواند از خود خالکوبی دردناک‌تر باشد.

فرایند دیگری که تقریبا مشابه روش بالایی است میکرو درمابراسیون است. در این روش لایه‌های پوست توسط کاغذ سنباده برداشته می‌شوند. واقعیت این است که این روش موفقیت خیلی پایین و جراحات و درد زیادی دارد.

تکه تکه بریدن

خالکوبی‌های کوچک می‌توانند طی یک فرایند جراحی پاک شوند. جراح خالکوبی را تکه تکه می‌برد. این روش روی خالکوبی‌های خانگی چندان کارآمد نیست. البته نوع لیزری این جراحی در خالکوبی‌های خانگی‌ای که جوهر استفاده شده در آن‌ها دائمی نیست و در نتیجه راحت شکسته می‌شود موثر است. خالکوبی‌های بزرگتر می‌توانند از طریق جراحی و به روشی که تحت عنوان گسترش بافت شناخته می‌شود پاک شوند. نحوه‌ی انجام آن قرار دادن یک بالن زیر گوشت است که باعث التهاب می‌شود. با گذشت زمان پوست کشیده می‌شود و خالکوبی اصلاح خواهد شد.

پاک کردن لیزری خالکوبی

تکفارس آی آر

این روش اغلب به روش‌های دیگر ترجیح داده می‌شود و شامل حل کردن خالکوبی توسط لیزر می‌شود. این فرایند نیازمند جلسات مکرر طولانی مدت است که ممکن است حتی چند سال طول بکشد تا خالکوبی کاملا پاک شود. اساس آن بر این است که رنگ خالکوبی پالس‌های نور لیزر را جذب می‌کند که باعث می‌شود رنگ‌ها به قطعات کوچک خرد شوند. این تکه‌ها بعدا توسط سیستم دفاعی بدن مورد حمله قرار می‌گیرند و نابود می‌شوند.

  1. آموزش تصویری طراحی رنگین کمانی ناخن
  2. چطور چشم های زیبا و شاداب داشته باشیم
  3. اگر پوست خوبی میخواهید بخوانید
  4. آموزش کامل کشیدن خط لب مناسب فرم صورت
  5. ترفند پاک کردن لکه لباس روی لباس هنگام اتو کشیدن
معنی جفت شدن ساعت و دقیقه در زمان های مختلف چیست

مطالب محبوب

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

مطالب پربازدید