فلفل دلمه‌ ای و کلم بروکلی

▪ این مواد غذایی ویتامین C زیادی دارند و برای همین تولید کلاژن پوست را افزایش می‌ دهند. در واقع باعث کم‌ تر شدن خطوط و چین‌ و چروک‌ های اطراف چشم و دهان می‌ شود. سعی کنید روزانه یک فنجان تازه یا نصف فنجان پخته شده از این دو سبزیجات بخورید.

ماهی سالمون

اسید چرب امگا ۳ زیادی دارد که به حفظ رطوبت پوست، لطافت و انعطاف‌ پذیری آن کمک می‌ کند. ضمن اینکه مواد مغذی این ماهی می‌ تواند چربی طبیعی پوست سر را تامین کند. سعی کنید ۴ تا ۶ اونس ماهی ۳ بار در هفته مصرف کنید.

تمشک

▪ به‌ خاطر اسید الاژیک زیادی که دارد از پوست انسان در برابر اشعه‌های UV محافظت می‌ کند و می‌ تواند از ایجاد چین‌ و چروک‌ ها جلوگیری کند. سعی کنید روزانه نصف فنجان تازه یا منجمد از این میوه بخورید.

گوجه‌ فرنگی

▪ سرشار از لیکوپن است که می‌ تواند از صدمات نور آفتاب جلوگیری کند. آنتی‌ اکسیدان‌ های قوی گوجه‌ فرنگی وقتی که پخته می‌ شوند،‌ عملکرد بهتری دارند. سعی کنید روزانه یک‌ چهارم فنجان عصاره یا ۴ برش گوجه فرنگی برای ۵ بار در هفته استفاده کنید.

شکلات تلخ

▪ فلاونول های موجود در کاکائو گردش خون بدن و جریان خون به پوست سر را بهبود می‌ دهد و باعث دریافت بهتر مواد مغذی‌ ای می‌ شود که سلامتی پوست سر و موهای شما را حفظ می‌ کند. مصرف حدود ۱ اونس یا ۱۵۰ کالری شکلات تلخ در روز برای سلامت پوست مفید است.

سیب‌ زمینی شیرین

▪ سرشار از بتاکاروتن است که رادیکال‌ های آزاد را از بین می‌ برد و از این طریق مانع آسیب دیدن سلول‌ های پوستی می‌ شوند. در بدن بتاکاروتن به ویتامین A تبدیل می شود و این ویتامین از علائم بالا رفتن سن مقابله میکند. اگر روزانه یک سیب‌ زمینی شیرین بخورید، تاثیر مثبتی روی پوست شما می‌ گذارد. حتی می‌ توانید خاصیت مشابه سیب‌ زمینی شیرین را با مصرف هویج، طالبی و انبه دریافت کنید.