آیا میخواهید صورتی با پوستی زیبا و شاداب داشته باشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا میخواهید صورتی با پوستی زیبا و شاداب داشته باشید

▪ دست به صورت تان نزنید

شما هر روز از دست های تان استفاده میکنید و به انواع و اقسام اجسام دست می زنید. هر وقت به دلیلی میخواهید به صورت تان دست بزنید، مطمئن باشید، دست های تان تمیز باشد. دست های آلوده ممکن است موجب جوش درآوردن روی صورت شود و اگر هم به دلیل دیگری صورت تان جوش زده باشد، جوش ها را عفونی میکند.

▪ لب هایتان را با آب دهان تر نکنید

تر کردن مکرر لب ها، موجب خشکی لب می شود. اگر لب هایتان خشک و ترک خورده است، با یک روغن آنها را چرب کنید. بدین ترتیب ناخودآگاه روی لب های تان زبان نخواهید زد یا اینکه شب ها قبل از خواب یک لایه وازلین به لب هایتان بمالید، وازلین، درمان بسیار موثری برای لب های خشک و ترک خورده است.

روش دیگر داشتن لب های نرم، لایه برداری است. بدین ترتیب که به مدت یک هفته، کمی شکر دایره وار به لب هایتان بمالید و اجازه دهید حدود ۲ دقیقه شکر روی لب هایتان بماند، سپس آنها را بشویید، اگر این کار را شب ها قبل از خواب انجام دهید و بلافاصله وازلین بمالید، موثرتر است.

تکفارس آی آر

▪ چشم هایتان را نمالید

پوست اطراف چشم بسیار ظریف و نازک است، مالیدن چشم ها موجب تورم اطراف و همچنین سرخی چشم می شود، گریه کردن های مکرر و تورم ناشی از آن به مرور زمان پلک های شما را شل و افتاده خواهد کرد و مسن تر از سنتان بنظر خواهید آمد. هر زمان مجبور بودید به چشم تان دست بزنید، با نوک انگشتانتان و دستمالی تمیز این کار را انجام دهید.

▪ دست به جوش هایتان نزنید

جوش ها، منافذ بسته شده پر از باکتری هستند، بنابراین تماس با آنها به پوست تان صدمه می زند و ممکن است جایشان روی صورت باقی بماند. برخی از داروهای تجویزی میتوانند جوش ها را درمان کنند اما اگر نمیخواهید از دارو استفاده کنید، یک روز در میان، مقدار کمی روغن درخت چای روی جوش ها بمالیدف این کار تا حد بسیار زیادی از تورم می کاهد و در نتیجه جوش ها کوچکتر شده و کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

مراقب سلامت پوستتان باشید و عادت های بدتان را ترک کنید

www.takfars.ir

▪ از بندهای پارچه ای استفاده کنید

برای بستن موهایتان از بندهای پارچه ای استفاده کنید یا کش های مورد استفاده تان، روکش های پارچه ای داشته باشند زیرا بندهای کشی موجب موخوره می شوند.

▪ از وسایل آرایشی داغ استفاده نکنید

استفاده از وسایل آرایشی داغ مانند سشوار، بابلیس و اتوی موجب خشک شدن مو و دو شاخه شدن نوک مو می شود اگر لازم است که موهایتان را خشک کنید، از حرارت متوسط سشوار استفاده کرده و آن را در فاصله ای ۲۵ تا ۳۰۰۰ سانتی متری مو نگهدارید. یا هنگام استفاده از بابلیس، از سرم محافظ حرارت استفاده کنید، این سرم ها نه تنها از پوست سرتان محافظت میکنند، بلکه موجب درخشندگی موها نیز می شوند.

▪ هر روز موهایتان را نشویید

این کار آسان ترین راه برای خشک و وز کردن موهاست. شستن دائمی موها، موجب از دست رفتن چربی های طبیعی سر می شود. افرادی که موهای بلند دارند، بهتر است کمتر موهایشان را بشویند اما اگر موهایشان تا روی شانه ها بود، شستن یک روز در میان آنها کافی است.

▪ جویدن ناخن ها

اگر عادت به جویدن ناخن هایتان دارید، برای ترک این عادت مضر، حداقل روزی یکبار روی ناخن هایتان اندکی روغن بدمزه بمالید تا آرام آرام عادت بد جویدن ناخن از سرتان بیفتد یا می توانید بین دندان ها و نوک انگشتانتان مانعی بگذارید مثلاً دستکش به دست کنید و یا با استفاده از باندهای چسبی، نوک انگشتانتان را بپوشانید. این روش در ترک این عادت بسیار مؤثر است.

روش دیگر ترک جویدن ناخن، جویدن آدامس بدون شکر است. این کار باعث می شود که حواستان از ناخن جویدن منحرف شود. روش دیگر جلوگیری از ناخن جویدن، زیبا نگهداشتن آنهاست. اگر ناخن هایتان را به زیبایی مانیکور کنید، مراقب هستید تا به آنها صدمه نزنید. هنگام لاک زدن از رنگ های قرمز و یا صورتی پررنگ استفاده کنید تا جویدن ناخن هایتان را بسیار برجسته کند. با دیدن این خرابی ها، یاد می گیرید که دیگر ناخن هایتان را نجوید.

▪ به سلامت ناخن هایتان توجه کنید

تک فارس

ناخن های سالم، شکننده نیستند و ظاهری زیبا دارند. برای سلامت ناخن ها، رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی، ویتامین و مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و اسیدهای چرب در نظر بگیرید. مصرف تخم مرغ، ماهی های چرب، میوه، سبزیجات سبز برگ دار و آجیل گزینه های خوبی هستند. همچنین با استفاده از کرم های مخصوص ناخن، آنها را مرطوب نگهدارید. این کار جلوی شکنندگی آنها را می گیرد.

▪ ناخن هایتان را کوتاه نگهدارید

کوتاه و یا در حد متوسط نگهداشتن ناخن ها، جلوی شکستن و ضعیف شدن آنها را می گیرد، ناخن های بسیار بلند در معرض صدمات بسیاری هستند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور آرایش کنیم که زیاده روی نباشد مخصوص خانم ها
  1. اگر میگرن دارید حتما حتما این غذاها را نخورید
  2. بهترین رنگ های ست با خاکستری مخصوص خانم ها
  3. راهکارهای مفید بهداشتی برای خلاصی از بوی بد کفش ها
  4. آموزش عکس به عکس بند انداختن ابرو
  5. هر عطر مردانه با یک اسم خاص چه بویی دارد
  6. چطور موهای خود را خوب و سریع سشوار کنیم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات