آیا مصرف مکمل ال آرژنین برای بدنسازان ضرر دارد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا مصرف مکمل ال آرژنین برای بدنسازان ضرر دارد

image آیا مصرف مکمل ال آرژنین برای بدنسازان ضرر دارد

به یاد داشته باشید مانند هر نوع مکمل دیگر، خیلی مهم است که در مورد میزان مصرف ال آرژینین با پزشک خود مشورت نمایید. مخصوصا اگر سابقه‌ی کلسترول بالا، فشار خون بالا، یا ضعف جسمانی دارید.

ال آرژینین یکی از آمینو اسیدهای ضروری است، بدین معنی که بدن شما خودش آنرا تولید می‌کند. این آمینو اسید برای عملکرد جسمانی مناسب ضروری است، و مزایای بسیاری به خصوص در ورزش بدنسازی دارد. با اینحال، ممکن است بخاطر یک آسیب دیدگی یا شرایط خاص سلامتی، دچار کمبود ال آرژینین شوید.

علائمی که نشان دهنده‌ی نیاز شما به مصرف ال آرژینین بعنوان مکمل غذایی هستند، شامل کاهش سرعت بهبود زخم، ریزش مو، یبوست، و خارش‌های پوستی هستند.

▪ تقویت سیستم ایمنی

تکفارس آی آر

ال آرژینین، فعالیت غده‌ی تیموس که تولید کننده‌ی لنفوسیت تی است را تحریک می‌کند. لنفوسیت‌های تی برای سیستم ایمنی بدن حکم سرباز را دارند. هر چه لنفوسیت تی بیشتری در بدنتان داشته باشید، سیستم ایمنی قوی‌تری خواهید داشت که می‌تواند به بیماری‌ها حمله‌ور شده و زخم‌ها را به سرعت ترمیم کند.

تاثیر تحریک کنندگی لنفوسیت تی ال آرژینین، می‌تواند رشد تومورها، و بیماری‌هایی که سیستم ایمنی بدن را سرکوب می‌کنند (همچون HIV و AIDS) را کند کرده، و دوره‌ی درمان و ترمیم پس از سوختگی یا آسیب‌دیدگی را تسریع کند.

▪ بهبود جریان خون برای قلبی سالم‌تر

ال آرژینین به سنتز نیتریک اکسید، که برای گشادسازی عروق از آن استفاده می‌شود کمک می‌کند. هنگامی که رگ‌ها گشاد باشند، جریان خون به اندام‌های بدن، از جمله مغز و قلب افزایش پیدا می‌کند. بنظر می‌رسد مکمل‌های ال آرژینین، برای اشخاصی که مشکل عروق خونی یا قلبی داشته، با آسان کردن گردش خون و در نتیجه جلوگیری از کار زیاد قلب، مفید واقع می‌شوند.

برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که حتی ال آرژینین می‌تواند در درمان برخی از بیماری‌های قلبی موثر باشد، چرا که نه تنها بخاطر گشادسازی عروق، فشار خون را کاهش می‌دهد، بلکه برای کاهش کلسترول‌های بد نیز مفید است.

www.takfars.ir

▪ چربی سوزی، عضله سازی

ال آرژینین یک مکملهای غذایی محبوب بین بدنسازان، و عموما آنهایی که می‌خواهند چربی سوزی کنند است. ال آرژینین، تعادل نیتروژن را در بدن برقرار می‌سازد، و بدن را قادر می‌سازد تا پروتئین بیشتری را در عضلات بگنجاند.

داشتن عضلات خالص بیشتر به سوزاندن چربی کمک خواهد کرد، حتی در شرایطی که فعالیتی نداشته باشید. بنابراین به شما کمک خواهد کرد تا در تمام ساعات شبانه روز چربی سوزی‌تان ادامه داشته باشد. بخاطر داشته باشید که هیچ قرص جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد.

اگر از هر نوع مکملی به درستی استفاده نکنید، می‌تواند عوارض جانبی خطرناکی داشته باشد. هیچگاه ال آرژینین را بیشتر از میزانی که تولید کننده‌اش توصیه کرده مصرف نکنید. همچنین مکمل‌هایی که جهت چربی سوزی مصرف می‌نمایید را با یک رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزشی منظم همراه سازید.

▪ کمک به شما در رختخواب

بدلیل اینکه ال آرژینین سنتز نیتریک اکسید را تحریک کرده و جریان خون را افزایش می‌دهد، برای اختلال ن.ع.و.ظ، و افزایش جریان خون در ناحیه تناسلی نیز بکار می‌رود. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که ال آرژینین می‌تواند در افزایش تعداد اسپرم‌ها و افزایش میل ج.ن.س.ی نیز مفید واقع گردد. بنابراین ممکن است این مکمل برای ضعف ج.ن.س.ی و ناباروری نیز مفید باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

طرز تهیه نوشیدنی های مقوی برای رفع خستگی
  1. مصرف پودر مکمل پروتئین وی چه تاثیرات و فایده هایی دارد

  2. آیا مصرف مکمل های بدنسازی برای سلامتی قلب مضر است

  3. کلسیم یکی از مواد غذایی مفید برای ورزشکاران و بدنسازان

  4. مقاله علمی درباره خواص و ضررهای گوجه فرنگی

  5. مصرف آویشن چه خواص و ضررهای برای سلامتی دارد

  6. چطور اشتهای خود را برای خوردن زیاد کنید مخصوص بدنسازان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات