مصرف غذاهای پرنمک نیز در طول روز باعث ایجاد این عارضه می شود که به دنبال آن فرد نیاز به نوشیدن مقدار زیادی آب پیدا می‌کند. همچنین عدم تحرک و ورزش نکردن نیز از دلایل پُف زیر چشم عنوان شده است.

البته وجود برخی بیماری‌ها مثل بیماری‌های آلرژیک یا مزمن سینوسی نیز باعث بروز این عارضه می شود.

برای درمان این عارضه خوابیدن کافی، نوشیدن مقدار فراوان آب در طول روز، مصرف کم و محدود نمک و کاهش مصرف کافئین پیشنهاد می‌شود.

* آغشته کردن پد یا پنبه با شیر به دلیل داشتن اسید لاکتیک موثر است و کیسه چای سبز نیز موثر شناخته شده چون مواد شیمیایی ضد التهابی دارد.

*تیرگی زیر چشم می‌تواند به دلیل وجود مواد زائد در بدن باشد که پاکسازی بدن از مواد زائد خود می‌تواند تیرگی زیر چشم را برطرف کند.

حتی گاهی با یک تقویت سیستم گوارش و بهبود هضم معده یا گرم کردن معده با داروهای ساده مانند زیره، پف زیر چشم افراد خیلی بهتر می‌شود. منتها استفاده از داروهای موضعی به دلیل حساسیت زیر چشم ممکن است واکنش نشان دهد.

مالیدن کتیرا یا شیر به زیر چشم برای لایه برداری مفید است و تیرگی زیر چشم را از بین می‌برد و پوست را روشن می‌کند ولی نه برای همه افراد؛ چرا که دور چشم بسیار حساس است.

در فصل بهار ورزش معتدل توصیه می‌شود که خود به دفع مواد زائد کمک می‌کند ولی ورزش شدید باعث گرمی بسیار و روان شدن و تحریک اخلاط و تحلیل زیاد است و برای بدن آسیب‌زاست.

ورزش کم هم به دلیل عدم تحلیل مواد زائد مناسب نیست و بهتر است که ورزش در بهار، آرام و طولانی مدت باشد تا بدن بیشتر سود ببرد.

چطور معده را تقویت کینم

* مصرف خاکشیر، نبات و آب جوش صبح ناشتا یا یک ساعت قبل از غذا

* می‌توان ۱۵ گرم زنیان و ۲۰ گرم شیرین بیان و ۱۵ گرم انیسون و ۱۰ گرم زیره سبز و ۱۵ گرم سیاه دانه همه را آسیاب کنند و یک قاشق مرباخوری بعد از غذا مصرف کنند.

پرهیزات

* افراد از مصرف غذاهای تند، شور، ترش، پُر ادویه، چرب، سرخ کرده، کارخانه‌ای، غذاهای آماده و غلیظ پرهیز کنند.

* افراد از مصرف قهوه، کاکائو، چای پُر رنگ، نوشابه گاز دار و غذاهای خمیری پرهیز کنند.

* همچنین مصرف آب یخ برای‌ آنان بسیار مضر است.

* افراد از مصرف آب با غذا نیز پرهیز کنند. همچنین غذا به خوبی جویده شود.

تک فارس » آرایشی » یک راه جادویی از بین بردن پف دور چشم