چطور بفهمم در مصرف قهوه زیاده روی میکنم یا نه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور بفهمم در مصرف قهوه زیاده روی میکنم یا نه

۱. شما کمی بیشتر انرژی دارید

قهوه نه تنها یک محرک سیستم عصبی مرکزی است بلکه کافئین باعث انسداد گیرنده های آدئوزین می شود. در این حین آدرنالین، دوپامین و اسید گلوتامیک را هدف قرار می دهد. در نتیجه دستگاه عصبی سمپاتیک(خودکار) فعال و باعث ایجاد اضطراب و وحشت در شما می شود. همچنین افزایش ضربان قلب، تحریک پذیری و حتی طغیان خشم را به دنبال دارد.

۲. شما در طول روز احساس ضعف یا سستی میکنید

مطالعه در مورد داروهای روانگردان که در مجله نورون منتشر شده است نشان می دهد که کافئین می تواند میزان بهره وری را کاهش دهد و باعث سست شدن و ضعف عضلانی کارگران شود و در نتیجه به راحتی در حین کار به زمین می افتد.

جینا برادوک متخصص تغذیه هشدار می دهد: اینکه کافئین باعث ایجاد هوشیاری و انرژی می شود فرضیه ی نادرستی است.

تکفارس آی آر

۳. بیشتر به توالت یا حمام می روید

قهوه ادرارآور است به خصوص اگر به طور منظم مصرف شود، باعث تکرر ادرار می شود. تحقیقات نشان می دهد قهوه آب بدن را به خود جذب میکند. بنابراین اگر آب کافی مصرف نکنید بدن شما دچار کم آبی می شود. برای اصلاح این مورد می توانید همراه قهوه از مواد غذایی که مایعات را به سمت معده و دستگاه گوارش شما حرکت می دهند استفاده کنید.

۴. تکان های ناگهانی چشم

علت پرش عظلات چشم دقیقاً مشخص نیست. با این حال مؤسسه ی ملی سلامت، کافئین را جزء سه مورد محتمل این مشکل می داند. علت آن را می توان انتشار سروتونین و انتقال عصب تحریک کننده دانست که باعث افزایش واکنش اعصاب و عضلات می شود.از طریق کم کردن قهوه و خوردن آب زیاد می توان این مشکل را تا حدی رفع کرد.

۵. شما در حال حاضر نمی توانید بمانید.

www.takfars.ir

قهوه دارای اثر ملین روی ۳۰% از افراد است. دانشمندان دقیقاً علت را نمی دانند. اما محتوای اسیدی و تحریک کنندگی قهوه در روده و شکم باعث این مشکل می شود و برای اصلاح آن از قهوه های تیره تر مانند اسپرسو یا قهوه ی فرانسوی که اسید و کافئین کمتری دارند استفاده کنید.

۶. تنظیم خواب شما را به هم میریزد.

براساس دلایل علمی، قهوه می تواند در میزان کیفیت و کمیت خواب شما مشکل به وجود آورد. حتی اگر ۶ ساعت قبل از خواب نوشیده باشید. حتی می تواند ریتم شبانه روزی شما را دچار اختلال کند. مانند کند شدن در طول روز.

قهوه تأثیر همه جانبه ای روی عملکردهای ادراکی بدن دارد. برای اصلاح این مورد، آخرین مصرف خود را ساعت ۴ بعداز ظهرقرار دهید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا خانم ها میتوانند با دمبل ورزش کنند و چطور
  1. فشارخون بالای ریوی چیست علل و راه های درمان آن
  2. چرا هیچ وقت رژیم های لاغری من موفق نیست
  3. رازهای جالب برای داشتن اندامی زیبا
  4. غذاهایی که نباید آنها را دو بار گرم کنید
  5. اگر میخواهید روزی یک موز بخورید بخوانید
  6. دستگاه الپتیکال چیست و اثر جالب آن برای لاغر شدن سریع

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات