چرا شکم مردان بعد از ازدواج بزرگ می شود و چاق می شوند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا شکم مردان بعد از ازدواج بزرگ می شود و چاق می شوند

مساله چاقی شکم بعد از ازدواج بیشتر در کشورهای آسیایی و به خصوص در ایران دیده می‌شود، اما می‌توان با رعایت برخی نکات تغذیه‌ای، از این اتفاق جلوگیری کرد، چرا که تغییر الگوی تغذیه‌ای پس از ازدواج، مهم‌ترین دلیل بزرگ‌شدن شکم آقایان است.
بطور طبیعی بین الگوی زندگی افراد مجرد و متاهل تفاوت‌هایی وجود دارد و کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که پس از ازدواج، همان رفتارهای دوران مجردی را داشته باشد.

image چرا شکم مردان بعد از ازدواج بزرگ می شود و چاق می شوند

تفاوت الگوی زندگی بین افراد مجرد و متاهل باعث می‌شود مردان پس از ازدواج، حتی الگوی تغذیه‌ای‌شان هم عوض شود.
دو نفری که با هم زندگی مشترک دارند، از لحاظ الگوی غذایی روی همدیگر تاثیر می‌گذارند و مثلا شاید برخی زوج‌ها در زندگی مجردی‌شان از غذاهای چرب یا شیرین کمتر استفاده کرده باشند، اما حالا با مشترک شدن غذاها، احتمال این‌که یکی از زوج‌ها به طور ناخواسته به الگوی غذایی همسرش تمایل پیدا کند، بسیار زیاد است، به خصوص اگر آن الگوی غذایی موجب چاقی شود.
اغلب مردان ایرانی پس از ازدواج تلاش می‌کنند درآمد بیشتری کسب کنند و زمان بیشتری را در محل کار بگذرانند که همین موضوع موجب می‌شود زمان کمتری را به ورزش اختصاص دهند و در نتیجه معمولا به طور ناخواسته دچار اضافه‌وزن می‌شوند.
فشارهای مالی دوران متاهلی، استرس‌های پس از شروع زندگی مشترک و حتی عوامل ژنتیکی و وراثتی نیز در چاق‌شدن شکم تازه‌دامادها بی‌تاثیر نیست.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

ترفندهای ساده وزن کم کردن برای تنبل های تپل
  1. ده راهکار جالب برای لاغر شدن بدون ورزش
  2. راه های تسکین سوختگی ناشی از پوشک بچه چیست
  3. چطور در روز کالری بیشتری بسوزانیم
  4. اثرات جادویی لبخند زدن بر سلامتی انسان
  5. نکات مهم سلامتی برای خوردن خوراکی بعد از شام و قبل خواب
  6. کشیدن سیگار چه اثری بر زیبایی و شادابی شما میگذارد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات