چراغ زنون چه مدل چراغی است و موارد کاربرد آن

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چراغ زنون چه مدل چراغی است و موارد کاربرد آن

image چراغ زنون چه مدل چراغی است و موارد کاربرد آن

چراغ های هالوژن،چراغ های زنون هستند که امروزه بسیار شناخته شده هستند که نسبت به چراغ های هالوژنی گران قیمت تر ، پر نورتر و عمر طولانی تر دارند که تمام این موارد مزایای استفاده از این چراغ ها است.

چراغ های زنون،امروزه در تمام ماشین های لوکس،گران قیمت و جدید استفاده می شوند و این تنها به دلیل کیفیت آن است که در مقابل چراغ های هالوژن دارای برتری های بیشتر و کامل تری هستند.

▪ چراغ های زنون چگونه کار می کنند؟

چراغ های زنون ممکن است معروف ترین و محبوب ترین چراغ های حال حاضر باشند و داخل هر چراغ زنونمیزانی گاز زنون تزریق می شود که باعث شفافیت نور می شود و از آنجایی که هیچ رشته فلزی درون آن وجود ندارد پس احتمال سوختن این چراغ ها وجود ندارد و بدین طریق انتظار می رود که هر چراغ زنون عمر طولانی تری نسبت به سایر چراغ ها داشته باشند که این ویژگی در تمام چراغ های زنون وجود دارد و امر قابل انکاری نمی باشد.

تکفارس آی آر

ماشین هایی که مجهز به چراغ های زنون هستند،باید دائما چراغ های آنها شستشو داده شوند تا این چراغ ها بتوانند در هر موقعیت و شرایطی ویژگی خود را حفظ نمایند.

▪ نقاط مثبت چراغ های زنون

ما در ابتدای این مطلب مزیت های اصلی این چراغ ها را بیان کردیم که شامل روشنایی،طول عمر و از جمله ایمنی است.این چراغ ها حدودا ۲ الی ۳ برابر قوی تر و پر نورتر از چراغ های زنون هستند و بدین تریتب می توانند در حین رانندگی عاملی مناسب و کاربردی برای روشن نگه داشتن مسیر باشند.

همچنین زمانیکه شما با سرعت ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت در حال رانندگی باشید،این چراغ ها می توانند تا فاصله حدود ۳۲ متر در ثانیه را زیر پوشش خود قرار دهند.

این نوع چراغ های علاوه بر روشنایی زیاد ، توانایی گسترش بیشتر نور را نسبت به چراغ های هالوژن دارند و این مورد می تواند ایمنی را برای راننده و عابرین و حتی دوچرخه سواران در طول شب تعیین نماید.

www.takfars.ir

▪ نقاط منفی چراغ های زنون

ضعف اصلی چراغ های زنون،پیچیده بودن آنها است که به جز این مورد می توان به گران قیمت بودن آنها نیز اشاره کرد.اما لازم است بدانید که شرکت هایی که چراغ های زنون را برای کاربرد عموم فراهم می کنند ، در قبال هزینه بالای این چراغ ها، برای آنها گارانتی در نظر می گیرند که اگر در زمان گارانتی چراغ خریداری شما به دلایلی روشن نشود می توانید آنها را به شرکت بازگردانید.

▪ آیا چراغ های LED بهتر از چراغ های زنون هستند؟.

چراغ های LED توانستند با طوفانی سنگین در زمینه چراغ های پرنور اتومبیل ها در چند سال اخیر شناخته شوند و اما با معرفی چراغ های زنون دیگر چراغ های LED کمرنگ تر شدند و خودروهای امروزه به چراغ های زنون مجهز می باشد.

چراغ های LED به علت فناوری که دارند،میزان انرژی کمتری استفاده می کنند که این یک نقطه مثبت در مورد ان چراغ ها است.همچنین چراغ های LED می توانند در هنگام طراحی کردن اتومبیل به طراحان کمک بسیار زیادی بکند و تنها دلیلش این است که می توان چراغ های LED را در هر شکل و فرمی در اتومبیل ها تعبیه کرد و این مجددا یک نقطه مثبت برای چراغ های LED است.

اما با این وجود با ذکر نقاط مثبت و منفی چراغ های زنون،هالوژن و LED می توانیم به یک نتیجه ایی صریح در مورد چراغ ها دست یابیم و مورد پیشنهادی ما به شما چراغ های زنون هستند که با روشنایی که دارند می توانند ایمنی را برای شما و عابران فراهم سازند.

خیلی از زندگی خسته ام چه کنم
  1. مدل های جدید پیراهن های شیک برای دختر بچه ها

  2. مدل های بهاری تابستانی مانتو اسلامی شیک

  3. مدل های زیبای لباس دخترانه پاییزی شیک

  4. کاربردهای جالب نمک در خانه داری

  5. مدل های زمستانی دستکش های زنانه و دخترانه جدید

  6. عکس ناخن های مصنوعی مدل ها در هفته مد منهتن آمریکا

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات