روش های جدید افزایش بازدهی در محیط های کاری

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روش های جدید افزایش بازدهی در محیط های کاری

image روش های جدید افزایش بازدهی در محیط های کاری

۱. از جلساتی که دستور جلسه ندارند پرهیز کنید

جلسه های کاری، زمانی مفید هستند که افراد شرکت کننده در جلسه دلیل تشکیل آن را بدانند. دستور جلسه، اهداف جلسه را ارائه میکند. در نتیجه، جلسه ای که دستور جلسه ندارد، مکالمه های درهم و بی نظمی خواهد داشت و در آخر به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید. این جلسه ها فقط وقت شما و دیگران را هدر می دهند.

۲. تلفن های ناشناس را پاسخ ندهید

به غیر از افرادی که در بخش فروش تلفنی یا پشتیبانی محصولات کار میکنند، بقیه لزومی ندارد در محل کار خود به تلفن های ناشناس پاسخ دهند. بعلاوه، تقریبا می توان گفت هیچ کدام از تلفن های ناشناس مهم نیستند و فقط وقت شما را می گیرند.

تکفارس آی آر

۳. خاموش کردن همیشگی ایمیل صوتی

پیغام های ایمیل صوتی چند دقیقه از وقت شما را می گیرند (مخصوصا اگر مجبور به پاسخ آنها باشید) در حالیکه همان را به صورت ایمیل می توانید در عرض یک ثانیه بخوانید. به مخاطبین خود یادآوری کنید که از ایمیل صوتی استفاده نمیکنید و به جای آن پیغام هایشان را برایتان ایمیل کنند.

۴. تغییر تنظیمات دسته بندی ایمیل ها

دسته بندی نامه های رسیده به طور جداگانه و مرتب، بسیار وقت گیر و دشوار است. اما نرم افزارهای مختلفی برای ایمیل وجود دارند که به کاربر اجازه می دهند تا نامه های دریافتی را در فولدرهای جداگانه دسته بندی کند. به این ترتیب، می توانید این پیغام ها را راحت تر بخوانید و پاسخ دهید.

۵. غیرفعال کردن موقت ایمیل و پیامک

www.takfars.ir

هنگامی که مشغول انجام کار یا دریافت اطلاعات مهم هستید، نباید اجازه دهید صدای دریافت ایمیل یا پیامک حواس شما را پرت کند. به همین منظور، آنها را برای مدت مشخص غیرفعال کنید و پس از پایان کار خود، دوباره فعالشان کنید. مسلما، مخاطب شما می تواند صبر کند.

۶. وقت خود را هدر ندهید

برای برخی از کارمندان، روز کاری به مفهوم حرف زدن با دیگران و نوشیدن قهوه یا چای است. بسیاری از آنها در اتاق یا راهروها سرگردان هستند و به دنبال کسی می گردند تا به ظاهر در مورد کار صحبت کنند اما در واقع می خواهند وقت خود را تلف کنند. اجازه ندهید این گونه افراد وقت ارزشمند شما را به بطالت هدر دهند. به آنها نه بگویید و در صورت لزوم حتی می توانید خشن هم باشید.

۷. خوراکی های مقوی میل کنید

خوراکی ای که میل میکنید میزان انرژی شما را تعیین میکند و میزان انرژی شما تعیین کننده موفقیت شما در کار است. خوراکی های شیرین خیلی سریع انرژی شما را زیاد میکنند اما خیلی زود نیز این انرژی از بین می رود. غذاهای سنگین نیز چون دیر هضم می شوند، کارایی شما را پایین می آورند.

۸. هر یک ساعت یکبار، ۵ دقیقه قدم بزنید

بدن انسان برای نشستن در یک جای ثابت برای ساعت های طولانی طراحی نشده است. تکان نخوردن از صندلی خود برای ساعت های طولانی باعث خسته شدن بدن و درد گرفتن کمر و گردن می شود. در نتیجه، بدن، همه انرژی خود را صرف فرونشاندن این دردها میکند و انرژی شما تحلیل می رود. بنابراین، از جای خود برخیزید و راه بروید.

۹. خیلی زود تصمیم بگیرید

بیشتر افراد زمان بسیار زیادی را برای اتخاذ یک تصمیم صرف میکنند. اینکه یک تصمیم فوری اتخاذ کنید بسیار بهتر از صبر برای گرفتن تصمیمات خیالی است.

۱۰. ۱۲ ساعت در روز کار نکنید

تک فارس

اگر دست از وانمود به کار کردن هنگام خواب و غذاخوردن بردارید، کارآمدتر از زمانی خواهید بود که واقعا کار میکنید. همیشه در دسترس بودن در واقع دستورالعملی برای استرس، بیماری و تصمیمات اشتباه گرفتن است. به خود استراحت دهید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور عادت های بد در کودکان را ترک دهید
  1. دخترهای متولد ماه آذر چه خصوصیاتی دارند
  2. یک مدیر موفق بودن چه ویژگی هایی لازم دارد
  3. نوشتن خاطرات روزانه تاثیری بر سلامتی روح و جسم دارد یا نه
  4. پیاده روی در طبیعت آرام و خلوت برای مضطرب ها مفید نیست
  5. مردها چطور ابراز احساسات میکنند
  6. چطور میتوانم راحت تر حرف و منظورم را به دیگران بگویم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات