آیا دوران بارداری زمان مناسبی برای رنگ کردن مو است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا دوران بارداری زمان مناسبی برای رنگ کردن مو است

آیا رنگ کردن مو در دوران بارداری تاثیری در شکل گیری جنین دارد؟

توصیه می شود مادران در طول بارداری خود از رنگ کردن موها خودداری کنند چراکه مواد شیمیایی به کار رفته در رنگ ها از طریق پوست سر که بسیار حساس است وارد خون شده و در صورت استفاده مکرر باعث نقص جنین می شود.

سه ماهه اول بارداری، زمان شکل گیری جنین بوده و او در این دوران بسیار حساس و آسیب پذیر است چراکه تقسیمات اصلی سلولی و ایجاد شبکه های عصبی جنین شکل می گیرد؛ بنابراین جذب هر نوع ماده و ترکیب شیمیایی می تواند اثرات بسیار مخربی بر جنین به جا گذارد.

افرادی که علاقه زیادی به رنگ کردن دارند از مش و های لایت به دلیل اینکه تماس مستقیمی با پوست سر ندارند استفاده کنند. بهترین رنگ موها رنگ های طبیعی هستند، رنگ هایی مانند حنا که از سالیان دور مورد استفاده خانم ها قرار می گیرد بهترین گزینه است که علاوه بر تغییر رنگ در موها باعث تقویت و پرپشت شدن آنها نیز می شود.

استفاده مکرر از رنگ مو

تکفارس آی آر

گاهی مواد شیمیایی به کار رفته در رنگ ها بسیار قوی هستند و از طریق پوست سر و ساقه مو جذب خون می شوند به همین دلیل توصیه می شود خانم ها در طول سال بیش از ۵ بار از آن استفاده نکنند چرا که ممکن است دچار بیماری هایی همچون سرطان خون شوند.

بهتر است افراد رنگ موی مناسب با پوست خود را انتخاب کنند، برای این کار فرد در ابتدا مقداری از رنگ را در قسمتی از پوست سر تست کند و اگر پوست حساسیت نشان نداد و قرمز نشد اقدام به استفاده از آن کند چراکه باعث ایجاد سوختگی در سر می شود و ممکن است اثرات آن حتی تا آخر عمر باقی بماند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطوری از لاک ناخن درست استفاده کنیم
  1. آیا میتوانم در هنگام بارداری موهای سرم را رنگ یا مش کنم
  2. مدل موهای زنانه برای موقع تمرین ورزشی در باشگاه
  3. آموزش تهیه بهترین ماسک های خانگی مرطوب کننده پوست صورت
  4. توصیه های مفید طب سنتی برای درمان خشکی پوست صورت
  5. آموزش ساخت مرطوب کننده لب خانگی
  6. آموزش استفاده از آلوئه ورا به طور صحیح برای زیبایی پوست

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات