آیا خال های روی صورت را می توان بدون خطر برداشت

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا خال های روی صورت را می توان بدون خطر برداشت

image آیا خال های روی صورت را می توان بدون خطر برداشت

بیشتر خال ها خوش خیم و غیر سرطانی هستند و فقط آن هایی نیاز به اقدام های درمانی دارند که به نحوی غیر عادی باشند، یا از لحاظ زیبایی، فرد بخواهد آن را بردارد.

هر لکه خالی که به طور ناگهانی دچار تغییراتی در اندازه، شکل و یا رنگ و خونریزی، خارش یا درد شود، نیاز به بررسی بیشتری دارد. همچنین باید مراقب خال های بعد از ۲۰ سالگی بود.

روش ثابت یا واحدی برای برداشتن همه خال ها وجود ندارد و برای هر خالی با توجه به ویژگی هایش یک روش مناسب است.

کدام خال ها را می شود برداشت

تکفارس آی آر

خال , هر نوع تغییر رنگ مشخص در پوست را گویند. خالها میتوانند مادرزادی یا اکتسابی باشند. خالها در همه جای پوست بدن مانند صورت و اندامها امکان رشد دارند. خالها معمولاً به رنگ قهوه ای، قهوه ای تیره و یا مشکی با لبه واضح دیده می شوند و شبیه به کک و مک هستند. با گذشت زمان ممکن است بزرگتر، پررنگ تر و یا برجسته تر شوند. رنگ خال به دلیل وجود سلولهای رنگدانه دار پوستی ( ملانوسیت ) است.

بعضی از خال ها را با عنوان ،خال مادرزادی می شناسیم. که حدود یک درصد نوزادان در هنگام تولد، دچار این نوع خال هستند. اندازه این خال ها می تواند از کوچک، متوسط تا بزرگ متغیر باشد. خال های بزرگ ممکن است به قدری بزرگ باشند که تمام یا قسمتی از تنه یا اندام را در بر بگیرند. خال های کوچک و متوسط، سرعت رشد کمتری نسبت به رشد نوزاد دارند و با گذشت زمان کوچک می شوند.

خال های دیگری نیز در بدن وجود دارد، که می توان به خال های هاله دار، خال آبی، خال برجسته و… اشاره کرد.

بعضی از انواع خال احتمال سرطانی شدن را دارند. ملانوم، خطرناک ترین سرطان پوستی، می تواند روی بعضی از خال ها ایجاد شود.

خال های خوش خیم اغلب دارای شکل متقارن، مدور، لبه دار، رنگ یکنواخت و اندازه ای کمتر از ۶ میلی متر دارند.

www.takfars.ir

برداشتن خال

بهترین راه برداشتن خال

بهترین و عملی ترین راه برای برداشتن خال، جراحی و خارج کردن کل خال از چربی زیر جلدی و سپس دوختن پوست با بخیه است. اگر جراح ماهر باشد، این کار به زیبایی لطمه نمی زند. روش دیگر تراشیدن ضایعه با تیغ جراحی است. برای برداشتن خال از روش های غیر جراحی، مثل سوزاندن با دستگاه و یا برخی اسیدها هم استفاده می شود.

اگر متخصص پوست تشخیص داد که خال از نظر بالینی، کاملا خوش خیم است، با احتیاط فراوان می تواند از لیزرهای لایه بردار، برای برداشتن خال استفاده کند. استفاده از لیزری که برای برداشتن خالکوبی استفاده میکنند، به هیچ وجه برای برداشتن خال مناسب نیست. زیرا فقط رنگ فعال را از بین می رود و سلول خال باقی میماند. و اگر روزی سرطانی شود، تشخیص آن بسیار سخت خواهد بود.

خال مادرزادی حتما باید جراحی شود. برای خال های مادرزادی(که اغلب مو دار هستند) بهترین راه، جراحی و برداشتن کامل آن هاست، زیرا خطر سرطانی شدن این خال ها از سایر خال ها بیشتر است. هرچه اندازه خال مادرزادی بزرگ تر باشد، خطر سرطانی شدن آن بیشتر است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خلاصی از شوره سر با این راهکارها
  1. اگر میخواهید گردن شما زیبا و کشیده به نظر برسد باید چه کنید
  2. ترفند پاک کردن لکه رنگ مو از روی پوست سر یا دست ها
  3. بهترین راه نابود کردن سیاهی سر زانو
  4. داشتن پوستی زیبا با طب سنتی گیاهی چینی
  5. توصیه های مهم برای رنگ کردن موهای بلند در خانه
  6. لباس های ورزشی جدید و زیبای طراحی شده نایک برای زنان با حجاب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات