آموزش ساخت ماسک صورت جادویی برای داشتن پوستی شاداب

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش ساخت ماسک صورت جادویی برای داشتن پوستی شاداب

image آموزش ساخت ماسک صورت جادویی برای داشتن پوستی شاداب

سدر پوست را خنک می‌کند و موها را حالت می‌دهد و کلی فواید دیگر برای پوست و مو دارد دیگر آسان از کنار این گیاه نمی‌گذرید. البته اگر قرار باشد از سدر برای زیبایی‌تان استفاده کنید، باید کاربرد آن را در موارد مختلف و قسمت‌های متعدد بدانید.

▪ اگر پوستی کشیده‌ می‌خواهید

سدر یکی از گیاهانی است که در طب سنتی به آن قابض می‌گویند.همین خاصیت سدر باعث فشردگی و تقویت اعضا می‌شود و در اصل اعضا را از سستی و شلی درمی‌آورد. نام دیگر سدر کنار است که گیاهی خوشبو و دارای مزاج سرد و خشک است. میوه‌ این گیاه هم به شکل سنجد است و در مناطق جنوبی ایران موجود است.واقعیت این است که اغلب اجزای سدر خاصیت دارویی دارد.میوه، برگ، شکوفه و حتی ریشه سدر قابل استفاده است.

▪ مرهمی بر زخم‌های قدیمی

تکفارس آی آر

برای بهبود جای زخم هم می‌توان از سدر استفاده کرد.البته اگر جای زخم اسکار گذاشته و عمیق باشد نمی‌توان چندان امید داشت که سدر کاری بکند اما اگر زخم سطحی باشد می‌توان پودر آن را با آب مخلوط کرد و روی زخم مالید و بعد از چند دقیقه بشویید.یادتان باشد دفعات زیادی باید این کار را انجام دهید.

▪ نسخه‌ای برای گرمایی‌ها

میوه سدر قبل از میوه شدن شکوفه‌ای می‌دهد که ضماد آن را می‌توان برای رفع عرق‌سوز شدن پا در حمام استفاده کرد. روش استفاده از آن به این ترتیب است که شکوفه را خشک کرده و بعد آسیاب می‌کنند و پودر آن را با مقداری آب مخلوط می‌کنند.

اگر بخواهید پوست را هم همراه با عرق‌سوز درمان و تقویت کنید،بهتر است سه قاشق پودر شکوفه، دو لیوان آب و دو قاشق سرکه را با هم مخلوط کرده و در حمام روی نقاط عرق‌سوز شده قرار دهید.بگذارید این ترکیب ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی نقاط عرق‌سوز شده باقی بماند.این کار اگر دو بار در روز انجام شود بعد از دو تا سه روز عرق‌سوزی برطرف می‌شود.

▪ لایه‌برداری‌ پوست با برگ سدر

www.takfars.ir

برگ سدر در ترکیبات آرایشی و شامپوها زیاد استفاده می‌شود.از این برگ ضمادی تهیه می‌شود که اگر بدن را با آن بشویند، به ترمیم زخم‌ها و پاکسازی پوست کمک می‌کند.استفاده از سدر در افرادی که پوستی چرب دارند، راحت‌تر است.اگر بخواهید سدر اثر معمولی داشته باشد با آب و اگر بخواهید اثرش تقویت شود با کمی سرکه و آب مخلوط کنید و خوب که به هم خورد روی پوست بمالید و بگذارید خشک شود بعد با دست به صورت دورانی آن را ماساژ دهید و در اصطلاح اسکراب کنید. در واقع با این کار شما پوست را می‌سایید. این حرکت کمک می‌کند لایه‌برداری خوبی انجام شود و علاوه بر این پوست تمیز شود.

▪ زیبایی چهره و شفاف شدن پوست با سدر

از خواص زیبایی این گیاه این است که باعث نیکویی رنگ رخسار می‌شود. در صورتی که مشکل پوست شما کدری آن است و می‌خواهید پوستی شفاف داشته باشید، بهتر است سدر را با روغن بادام تلخ مخلوط کرده یا با ماست ترکیب کنید و تازه به تازه استفاده کنید.از آنجا که روغن بادام تلخ چرب است مشکلی برای پوست ایجاد نمی‌کندو میتواند یکی دو ساعت روی پوست بماند.

برای این کار سدر را بجوشانید و آبش را با هم وزن خودش روغن بادام تلخ مخلوط کرده و روی شعله آهسته هم بزنید تا آبش بخار شود و عصاره سدر در بادام تلخ بماند. این کار را می‌توان با روغن زیتون هم انجام داد چون روغن بادام تلخ کمی گران است.در نهایت روی روغن زیتون کمی روغن بادام تلخ بریزید و بگذارید روی پوست باشد.این مخلوط هر چه بیشتر روی پوست بماند اثرش بیشتر است.

▪ متوقف شدن ریزش موها با سدر

سدر مقوی مو است و موها را تقویت می‌کند و از ریزش مو جلوگیری می‌کند اما برای ریزش مو باید مو را طبقه‌بندی کرد. افرادی که منافذ گشادی در پوست سرشان دارند و قطر موهای‌شان زیاد است، از آنجا که گیاه سدر حالت قابض دارد، برای این تیپ ریزش‌ها ایده‌آل استاما افرادی که پوست خشک دارند و منافذ موهای‌شان تنگ است، معمولا موهای نازکی دارند.

▪ این افراد نباید از سدر استفاده کنند و به جای آن ترکیباتی که عصاره گرم دارند مانند :سیر، فلفل یا عصاره بادام استفاده کنند.

▪ در این حالت منافذ پوست باز می‌شود و موها می‌توانند از این منافذ بیرون بیایند.

▪ اشتهایتان را تقویت کنید

اگر زیادی لاغر هستید و می‌خواهید کمی چاق شوید بهتر است روی ریشه سدر حساب کنید. ریشه گیاه سدر را با آب بجوشانید تا به رنگ قرمز دربیاد بعد آن را نوش‌جان کنید. این معجون باعث چاقی می‌شود و برای افرادی که لاغر هستند و می‌خواهند چاق شوند، استفاده می‌شود.

تک فارس

▪ صمغ سدر برای شوره سر

شوره سر یکی از مشکلاتی است که علل بسیاری می‌تواند داشته باشد اما یکی از درمان‌هایی که می‌توان برای آن در نظر گرفت، سدر است. گیاه سدر صمغی دارد که می‌توان آن را در آب حل و روی سر استفاده کرد.این ترکیب در افرادی که شوره سر دارند اثری معجزه آسا دارد.اگر بخواهید می‌توانید از شامپوهای آماده سدر برای این مشکل استفاده کنید.

▪ سفید شدن و شفاف شدن پوست با سدر

همان‌طور که گفته شد، قسمت‌های مختلف سدر می‌تواند در زیبایی صورت موثر باشد.میوه سدر هم از این قاعده مستثنی نیست.

البته میوه سدر با وجود آنکه برای دستگاه گوارش مفید است، می‌تواند نفاخ هم باشد اما همین میوه ترش در کسانی که جوش‌های صورت دارند یا پوست صورت‌شان چرب است اما بدن خشکی دارند می‌تواند موثر باشد.

میوه سدر مقداری نفاخ است و ممکن است برای حافظه هم ضرر داشته باشد بنابراین افرادی که سابقه تشنج یا فلج دارند قبل از استفاده از این میوه باید با پزشک مشورت کنند. بد نیست بدانید که مصلح سدر سکنجبین است و اگر سدر همراه با سکنجبین خورده شود، می‌تواند ضررهایش را کم کند.

تهیه ماسک برای شفاف شدن پوست با سدر

اگر بدن تان را با سدر بشویید موجب ترمیم زخم ها و پاکسازی پوست می شود.استفاده از سدر در افرادی که پوستی چرب دارند، راحت تر است.

اگر بخواهید سدر اثر معمولی داشته باشد با آب و اگر بخواهید اثرش تقویت شود با کمی سرکه و آب مخلوط کنید.حالا آنها را حسابی هم بزنید تا یکدست شود.

حالا میتوانید آن را روی پوست مالیده و صبر کنید تا خشک شود. بعد با دست به صورت دورانی آن را ماساژ دهید.این ماسک باعث لایه برداری پوست شما می شود.

T A K F A R S

برای از بین بردن جوش‌ها، جای جوش، به خصوص جوش‌های دوران نوجوانی و جوانی میتوانید از ماسک سدر و ماست استفاده کنید. برای تهیه ماسک سدر و ماست باید مقداری سدر را با نوک قاشق چای خوری پیمانه کرده و ماست را به آن اضافه کنید. خیلی ماست نریزید.فقط در حدی که شبیه خمیر شود.حالا آن را روی پوست مالیده و پس از مدتی بشویید.

طرز تهیه ماسک سدر برای مو

همانطور که گفتیم سدر برای مو فواید زیادی دارد.برای تهیه ماسک موی سدر شما میتوانید یک قاشق پودر برگ سدر را در ظرفی ریخته و مقداری آب ولرم به آن اضافه کنید. حالا آنها را مخلوط کنید تا شبیه خمیر روانی شود. نیم ساعت صبر کنید.

حالا ابتدا موهای خود را با شامپو شسته و بعد ماسک سدر را روی سرتان بمالید.۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد موهایتان را با شامپو بشویید.

اگر موهایتان خشک است میتوانید ۲ قطره روغن زیتون و اگر سرتان شوره دارد میتوانیددو قطره سرکه سفید به ماسک سدر اضافه کرده و بعد به موهایتان بمالید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب