آموزش تهیه دسر خوشمزه کیک بستنی برای مهمانی رسمی

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش تهیه دسر خوشمزه کیک بستنی برای مهمانی رسمی

image آموزش تهیه دسر خوشمزه کیک بستنی برای مهمانی رسمی

برای تهیه کیک قهوه

چهار عدد تخم‌مرغ را با یک‌ چهارم قاشق چای‌ خوری وانیل و ۷ قاشق غذاخوری پودر شکر مخلوط کرده، با همزن برقی حدود ۵ دقیقه می‌زنیم تا غلیظ شده، حجم آن دو الی سه برابر شود.

هفت قاشق غذاخوری آرد گندم و یک قاشق مرباخوری بیکینگ‌ پودر را با هم مخلوط کرده، آن را با یک الک کم‌کم به تخم‌مرغ‌ های زده‌ شده اضافه می‌کنیم و با لیسک یا یک قاشق هم می‌زنیم.

دو قاشق آب جوش را به دو قاشق پودر قهوه فوری (نسکافه) اضافه کرده، هم می‌زنیم و آن را به بقیه مواد افزوده تا مایه کیک قهوه آماده شود.

تکفارس آی آر

فر را از نیم ساعت قبل با شعله متوسط (۱۶۰ الی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد) روشن کرده، ته دو قالب تفلون به شکل قلب و به قطر ۲۴ سانتیمتر و همچنین دو قالب تفلون به شکل مستطیل و به طول ۲۶ سانتیمتر، کاغذ روغنی قرار داده و روی آن را چرب کرده، مایه کیک را در آن‌ها می‌ریزیم و در طبقه وسط فر برای مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قرار می‌دهیم (تا زمانی که چنگال به کیک نچسبد). سپس آن را از فر درآورده تا سرد شود. کیک را از قالب بیرون آورده، کاغذ را جدا می‌کنیم.

بعد از پختن کیک، ته قالب تفلون به شکل قلب، کیسه فریزر قرار می‌دهیم. سپس با سه رنگ بستنی میوه‌ای داخل قالب را پر می‌کنیم و آن را حدود ۱۰ ساعت در فریزر قرار می‌دهیم تا بستنی کاملاً سفت شود.

بهتر است هر لایه بستنی را که ریختیم، روی آن را صاف کرده و برای دو ساعت آن را در فریزر قرار دهیم. سپس لایه بستنی بعدی را اضافه کنیم.

به همین ترتیب، ته قالب تفلون به شکل مستطیل، کیسه فریزر قرار می‌دهیم. سپس با سه رنگ بستنی میوه‌ای داخل قالب را پر کرده، آن را حدود ۱۰ ساعت در فریزر قرار می‌ دهیم تا بستنی کاملاً سفت شود.

بهتر است هر لایه بستنی را که ریختیم، روی آن را صاف کرده و برای دو ساعت آن را در فریزر قرار دهیم. سپس لایه بستنی بعدی را اضافه کنیم.

www.takfars.ir

صد گرم خامه پاستوریزه سفت را دو ساعت در فریزر می‌گذاریم سپس آن را از فریزر درآورده و با یک قاشق غذاخوری پودر شکر مخلوط می‌کنیم.

آن را با همزن برقی حدود ۵ دقیقه هم می‌ زنیم تا خامه فرم بگیرد.

کیک‌ ها را در طرفین بستنی قرار داده، لبه‌ های بستنی را با چاقو صاف می‌کنیم. سپس کمی خامه فرم گرفته روی کیک ریخته، با تکه‌ هایی از شکلات تخته‌ ای و پودر قهوه آن را تزئین می‌کنیم.

کیک بستنی را حدود ۵ ساعت در فریزر قرار می‌دهیم تا آماده پذیرایی شود.

مواد لازم کیک بستنی قهوه با شکلات:

تخم‌مرغ چهار عدد

خامه صد گرم

شکلات تخته‌ای دویست گرم

آرد گندم هفت قاشق غذاخوری

وانیل یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

تک فارس

بیکینگ‌پودر یک قاشق مرباخوری

بستنی میوه‌ای دو و نیم لیتر

پودر قهوه فوری دو قاشق غذاخوری

پودر شکر هشت قاشق غذاخوری

با این مقدار مواد لازم به اندازه دو دیس بزرگ از کیک بستنی قهوه با شکلات خواهیم داشت.

مواد لازم برای کیک بستنی قهوه با شکلات

یک قاشق مرباخوری بیکینگ‌ پودر، معادل ۸ گرم. قالب تفلون به شکل مستطیل به طول ۲۶ سانت و قالب تفلون به شکل قلب به قطر ۲۴ سانت. همزن برقی و گاز فردار.

هفت قاشق غذاخوری پودر شکر (معادل ۱۵۰ گرم) برای تهیه کیک قهوه و یک قاشق غذاخوری (معادل ۲۰ گرم) برای تهیه خامه فرم گرفته. یک‌ چهارم قاشق چای‌خوری وانیل.

دو و نیم لیتر بستنی میوه‌ ای در چند رنگ مختلف، معادل ۱۲ لیوان بستنی، معادل ۱۵۰۰ گرم. دو قاشق غذاخوری پودر قهوه فوری، معادل ۱۵ گرم.

هفت قاشق غذاخوری آرد گندم، معادل ۱۴۰ گرم. چهار عدد تخم‌ مرغ.

T A K F A R S

۲۰۰ گرم شکلات تخته‌ ای برای تزئین روی کیک ۶۰ الی ۷۰ درصد خلوص. صد گرم خامه پاستوریزه سفت برای تزئین؛ نصف یک بسته ۲۰۰ گرمی خامه.

ترفند جالب پوست کندن سیر با یک شیشه خالی
  1. آموزش پخت مرغ با سس میوه مخصوص
  2. آموزش پخت سوپ جو شیک و مجلسی
  3. آموزش تهیه چیپس سالم و خانگی مخصوص کودکان
  4. آموزش تهیه انواع دسرهای مجلسی انبه
  5. طرز تهیه سوپ خوشمزه برای مهمانی رسمی
  6. عکس و اسم خوشمزه ترین بستنی های دنیا

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب