چه میوه هایی برای کودکان مناسب است در فصل تابستان

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه میوه هایی برای کودکان مناسب است در فصل تابستان

image چه میوه هایی برای کودکان مناسب است در فصل تابستان

از نظر بسیاری از متخصصان تغذیه این نوع میوه‌ها به دلیل این که حاوی آب بالایی هستند می‌توانند مانع از بروز گرمازدگی بخصوص در بین کودکان شوند.

هندوانه و انواع ملون‌ها از جمله میوه‌های خوشمزه و آبدار هستند و در صورتی که شیرین باشند، بسیاری از کودکان دوست دارند، آن‌ها را مصرف نمایند.

به علاوه اینکه آب هندوانه و آب طالبی می‌توانند برای کودکان بسیار مطبوع‌تر و دلچسب‌تر از مصرف سایر میوه‌ها باشند.

حاوی منابع بالایی از ترکیبات لیکوپن هستند؛ که می‌توانند به عنوان ترکیبات ضد‌اکسیدان قوی برای بدن کودکان مطرح باشند و از افزایش ترکیبات اکسیدان در بدن کودک جلوگیری کنند.

تکفارس آی آر

منبع غنی از پتاسیم هستند؛ بنابراین می‌توانند در عملکرد مطلوب سیستم عصبی – عضلانی در کودکان مؤثر باشند و مانع از بروز گرفتگی در عضلات کودکان در حین بازی کردن و ورزش شوند.

حاوی ترکیبات ضدالتهابی هستند؛ در نتیجه مانع از بروز مشکلات التهابی و حساسیتی در بدن کودک می‌شوند.

حاوی مقادیر بالایی آب در مقایسه با سایر میوه‌ها هستند؛ در نتیجه در هوای گرم تابستان در کودکان باعث پیشگیری از بروز گرمازدگی و کم‌آبی بدن می‌شوند.

حاوی مقادیر بالایی از ویتامین A هستند؛ پس مصرف منظم آنها در هفته می‌تواند بخشی از ویتامین A مورد نیاز بدن کودک را تأمین نماید.

باعث بهبود عملکرد سیستم هضمی کودک می‌شود؛ به دلیل منابع فیبر غذایی کافی که در این میوه‌ها وجود دارد، باعث می‌شود تا حرکت روده‌ها تنظیم شود و از بی‌نظمی و سوء‌جذب در دستگاه گوارش کودک جلوگیری می‌گردد.

www.takfars.ir

تنظیم کننده اسیدیته بدن؛ به خصوص اسیدیته در دستگاه گوارش را تنظیم و از بروز مسمومیت‌های غذایی در ماه‌های گرم سال در بدن کودک جلوگیری می‌کنند.

به والدین توصیه می‌شود که در ماه‌های گرم سال کودک را تشویق به مصرف هندوانه، طالبی، خربزه یا انواع ملون‌ها نمایند و در صورت تمایل کودک می‌توانند آب هندوانه یا طالبی یا آب ملون را که طبیعی تهیه کرده‌اند روزانه به عنوان یک نوشیدنی خنک به کودک خود بدهند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

همه آن چه که باید درباره دوش گرفتن با آب سرد بدانید
  1. میوه و سبزیجات مفید برای رژیم لاغری

  2. آموزش نحوه تغذیه کودکان خصوصا در زمان مدرسه رفتن

  3. خواص میوه انبه برای سلامتی بدن

  4. بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی در فصل های گرم سال

  5. چه نوع دمنوشی برای خوابیدن راحت در شب مناسب است

  6. نوشیدنی های مناسب برای شب کنکور

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات