چطور یک شغل خوب پیدا کنیم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور یک شغل خوب پیدا کنیم

image چطور یک شغل خوب پیدا کنیم

" خودتان را بشناسید"

قبل از هر کار دیگر باید بدانید مایلید چه نوع کاری را به طور حرفه ای دنبال کنید؟ به خود بنگرید، بدون توجه به رشته تحصیلی تان، صادقانه به معلومات و مهارت های خود فکر کنید و آنها را مرور کنید. اگر به ادعاهایی که میکنید مطمئن باشید ، قدم مثبتی برای شروع خواهد بود.

"رزومه تان را کاملا دقیق و واضح بنویسید"

یک رزومه خوب، آغاز جستجو برای یافتن شغلی مناسب است. اگر روش صحیح و استاندارد نوشتن رزومه را نمی دانید، از مشاور محل تحصیلتان درخواست کنید که شما را راهنمایی کند و یا از اینترنت کمک بگیرید. وب سایت ها و کتاب های بسیاری وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند تا بتوانید یک رزومه حرفه ای و استادارد برای خود تهیه کنید.

تکفارس آی آر

"چه شغلی برای شما لذت بخش است؟"

پی بردن به این نکته که انجام چه نوع کاری برایتان لذت بخش است باعث محدود شدن دامنه جستجوی شغلی شما خواهد شد.

به عنوان مثال، ممکن است شما فارغ التحصیل رشته حسابداری باشید، اما علاقه مند به سفر کردن هستید و دلتان نمی خواهد ساعت ها بی حرکت پشت یک میز بنشینید.

"یک جستجوی کامل را شروع کنید."

حال که به قابلیت های خود پی بردید و زمینه فعالیت مورد علاقه تان را نیز یافتید، وقت عمل فرا رسیده.آگهی های شغلی را به دقت بررسی کنید، رزومه خود را در سایت های مختلف قرار دهید. از روابطتان استفاده کنید و تمام دوستانتان را از اینکه در جستجوی کار هستید، مطلع کنید.

www.takfars.ir

▪ چگونگی نوشتن رزومه (resume)

از اهمیت زیادی برخوردار است

"اخبار مربوط به شغل مورد علاقه تان را دنبال کنید"

روزنامه ها و نشریات مربوط به حرفه مورد نظرتان را مطالعه کنید. در سمینارها و گردهمایی ها شرکت کنید، این کار باعث می شود با افرادی که هدفی مشابه شما را دنبال میکنند، ملاقات کرده و اطلاعات مفیدی در ارتباط با رشته مورد نظر و شرکت در مصاحبه های شغلی از آنان دریافت کنید.

"برای شرکت در مصاحبه تمرین کنید"

هیچ وقت بدون درس خواندن در امتحان شرکت نکنید. مصاحبه شغلی هم به همین صورت است، باری این منظور رزومه خود را بارها و بارها بخوانید تا کاملا حقظ شوید. سئوالاتی را که ممکن است از شما پرسیده شود حدث بزنید و جواب های قابل قبولی برایشان در نظر بگیرید.

"مصمم باشید"

مطمئنا یک روزه کار پیدا نخواهید نکرد، به جستجویتان ادامه بدهید و ناامید نشوید. اگر برای اولین بار است که به دنبال شغل هستید، کارتان به مراتب سخت تر است. اما نگرانی لازم نیست، به هر حال نهایتا اولین شغل واقعی تان را خواهید یافت.

"به جستجوی خود ادامه دهید"

اگر موفق به یافتن شغلی مناسب شدید، جستجو پایان یافته، اما شخصیت شغلی شما در آغاز راه است. ارتباطات خود را قطع نکنید و در جستجوی موقعیت های مناسب تری باشید.

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چرا بعضی آدم ها پولدار می شوند
  1. چرا یک دفعه احساس می کنیم کسی را خیلی دوست داریم
  2. چطور در یک نگاه برای بقیه جذاب و پرانرژی باشید
  3. کارهایی اشتباهی که در زندگی شما استرس پشت استرس می آورد
  4. خیلی همسر بدبین و شکاکی دارم چه کنم
  5. چطور در بیرون باشگاه یا دانشگاه سر حرف را با دیگران باز کنیم
  6. آیا نقش بازی کردن و خودنما بودن کار درستی است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات