چطور موی بلند را در خانه به طور حرفه ای رنگ کنید

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور موی بلند را در خانه به طور حرفه ای رنگ کنید

image چطور موی بلند را در خانه به طور حرفه ای رنگ کنید

میزان موفقیت شما در رنگ کردن موهایتان، به دانش شما در چگونگی رنگ کردن آنها متناسب با نوع و اندازه ی موها دارد.

اگر موهای بلندی دارید، نکاتی که باید در رنگ کردن موهایتان رعایت کنید متفاوت از کسانی است که موهایشان کوتاه است.

استفاده از ابزار مناسب

اگر اولین بار نیست که موهایتان را رنگ میکنید، ممکن است وسوسه شوید که سریعا رنگ را روی موها گذاشته و چند مرحله را حذف کنید. اما وقتی که موهای بلندی دارید، باید زمان بیشتری را صرف کنید و از رنگ کردن تمام نقاط آن مطمئن شوید. قبل از شروع، چند کلیپس پلاستیکی دم دست بگذارید.

در حالت ایده آل باید بتوانید با یک دست این کلیپس ها را باز و بسته کنید. بدین صورت شما به راحتی قادر خواهید بود موهایتان را به بخش های مختلف تقسیم کرده، سپس رنگ بزنید. مخصوصا اگر موهایتان پرپشت باشد. اگر موهایتان خیلی بلند است، باید به این نکته هم توجه کنید که ممکن است به بیش از یک تیوب رنگ مو احتیاج داشته باشید.

تکفارس آی آر

همه جای مو یکسان رنگ نمیخورد

کدی لی، متخصص رنگ مو که مشتریان معروفی همچون مولی سیمز و کریستی برینکلی دارد، می گوید:هنگام رنگ کردن موهای بلند، نکته ی کلیدی این است که به یاد داشته باشید باید وقت بیشتری را صرف ریشه های مو کنید تا انتهای مو. به این دلیل که انتهای موها به طور معمول نازک تر است، رنگ مو را سریع تر به خود جذب میکند. اما ریشه های مو اولین بار است که رنگ میخورند. در نتیجه ریشه ها به زمان بیشتری احتیاج دارند تا پوششی یکسان با دیگر نقاط مو پیدا کنند.

لی توصیه میکند برای اینکه مانند یک متخصص حرفه ای موهایتان را رنگ کنید، در طول زمان رنگ کردن، از مرطوب کننده استفاده کنید. وقتی که بعنوان مرحله ی اول، ریشه های مو را رنگ زدید، از یک روغن مو برای ایجاد رطوبت بیشتر در انتهای مو استفاده کنید. وقتی کار رنگ کردن موها به میانه ی راه رسید (برای مثال دقیقه ی ۱۵ از ۳۰ دقیقه ای که برای رنگ کردن نیاز است) رنگ باقیمانده را به انتهای مو بزنید.

به دلیل چرب و مرطوب کردن، انتهای موها الان آماده رنگ پذیری است، و رنگ بطور یکسان به همه جای آن نفوذ خواهد کرد و فرایند رنگ پذیری بطور یکنواخت ادامه پیدا میکند. اگر از استفاده ی روغن مو بیزارید، یک روش قدیمی دیگر هم وجود دارد. قبل از رنگ کردن، پایین موهایتان را به اندازه ی یک تا دو سانتی متر کوتاه کنید. این روش، احتمال اینکه موهای بالای سر روشن تر و انتهای آن تیره تر شود را کم میکند.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

روغن جوجوبا چیست و چه اثراتی در سلامتی و زیبایی شما دارد
  1. چطور بعضی ها اینقدر موهای خوش حالت و پری دارند
  2. چه کنید تا رنگ موهای رنگ شده دوام و ماندگاری بهتری داشته باشد
  3. چطور متناسب با رنگ پوست خود رنگ لباس انتخاب کنید
  4. چطور ناخن های شاداب با رشد سریع داشته باشیم
  5. چطور با لباس های گرم و زمستانی شیک باشیم مخصوص آقایان
  6. راه حل های جالب برای حذف موهای زائد در بدن مردان

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب