سرطان سینه در کمین چه زنانی است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

سرطان سینه در کمین چه زنانی است

image سرطان سینه در کمین چه زنانی است

دکتر انیس نانکلی با بیان اینکه افرادی که در بستگان درجه یک آنها سابقه ابتلا به سرطان پستان وجود دارد بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند، اظهار داشت: وجود موارد سرطان پستان در بستگان درجه یک مانند خاله، مادر و مادربزرگ شانس ابتلا به سرطان را در افراد بالا می‌برد.

وی افزود: وجود سرطان در سایر نقاط بدن نیز از جمله سرطان‌هایی مثل سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان آندومتر و یا سرطان دستگاه گوارش شانس ابتلا به سرطان سینه را افزایش می‌دهد.

به گفته نانکلی، افرادی که در غربالگری از آنها آنتی ژن‌های BRCA1 و BRCA2 در آنها مثبت است تا ۷۵ درصد شانس ابتلا به سرطان پستان در آنها افزایش می یابد.

این متخصص زنان و زایمان، معاینه سینه توسط خود فرد را بصورت ماهی یکبار از جمله راه های تشخیصی این سرطان عنوان کرد و اظهار داشت:

تکفارس آی آر

از سن ۲۰ سالگی باید معاینه سینه توسط خود فرد بصورت ماهیانه انجام گیرد، بصورتی که در روزهای پنجم و ششم قاعدگی که تراکم بافت سینه کمتر می‌شود با لمس سینه اگر هرگونه توده و یا فرورفتگی در بافت سینه احساس کردند به پزشک مراجعه کنند.

به گفته نانکلی، همه زنان باید سالی یکبار برای معاینه جهت تشخیص این نوع سرطان به پزشک مراجعه کنند.

انجام ماموگرافی ۷۰ درصد مرگ و میرهای ناشی از سرطان پستان را کاهش داده است، جهت تشخیص به موقع این سرطان بهتر است همه زنان از سن ۴۰ سالگی هر دو سال یکبار و از سن ۵۰ سالگی بصورت سالیانه ماموگرافی را بصورت مرتب انجام دهند.

به گفته این متخصص زنان و زایمان، ارزش ماموگرافی در این است که توده سرطانی در سینه قبل از اینکه توسط پزشک و فرد بیمار قابل لمس باشد تشخیص داده می شود.بهتر است در زنانی که فاکتورهای خطر ابتلا به این بیماری در آنها وجود دارد از سن ۳۵ سالگی ماموگرافی را بصورت دو سال یکبار آغاز کنند.

وی معتقد است: تشخیص زودهنگام سرطان پستان در درمان این بیماری موثر است به طوری که اگر درمان‌های این بیماری شامل جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و هورمون تراپی به موقع صورت گیرد فرد می‌تواند سالهای بیشتری به زندگی ادامه دهد.همچنین اگر بیماری زمانی تشخیص داده شود که متاستاز (انتشار تومور سرطانی به سایر نواحی بدن) صورت گرفته باشد شانس بقای فرد پایین آمده و درمانهای وسیع تری نیز باید برای شخص صورت گیرد.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

غذاهای مفید برای داشتن قلبی سالم تا سنین بالا
  1. بدنسازها برای رشد سریع باید چه خوراکی هایی بخورند
  2. چطور از دعوای زن و شوهری با هم جلوگیری کنیم
  3. معرفی نشانه های سردرد به علت مشکلات چشمی
  4. چطور بعد از تعطیلات عید و پرخوری زیاد سریع لاغر شوید
  5. چرا چشم های ما ضعیف می شوند
  6. استرس حافظه را ضعیف میکند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات