خورراکی های مفید برای جلوگیری از پوکی استخوان

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خورراکی های مفید برای جلوگیری از پوکی استخوان

▪ مصرف روزانه عسل طبیعی نیز در پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان موثر است. درمانگران طب سنتی مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی را در افزایش جذب کلسیم موجود در موادغذایی بسیار موثر می‌دانند. مصرف عسل علاوه بر پیشگیری، به افراد مبتلا به پوکی استخوان نیز توصیه می‌شود، زیرا موجب کند شدن روند رشد بیماری در افراد مبتلا می‌شود.

▪ یکی از ساده‌ترین شیوه‌های پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان از سنین کودکی و نوجوانی، گنجاندن گیاه پروتئینی سویا به وعده‌های غذایی است. در حقیقت استفاده از این گیاه در یکی از وعده‌های غذایی بچه‌ها در طول روز ۳ تا ۴ بار در هفته و استمرار آن کمک زیادی به پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان در سنین کهنسالی می‌کند.

▪ اگرچه مصرف لبنیات از قبیل ماست، خامه و پنیر به دلیل داشتن میزان کافی کلسیم برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان توصیه می‌شود، اما باید توجه داشت که تنها لبنیات کم‌چرب خاصیت ذکر شده را دارد و مصرف لبنیات چرب مانع از جذب کلسیم در بدن می‌شود. به همین دلیل به مخاطبان توصیه می‌شود، در وعده‌های غذایی صبحانه، ناهار و شام حتما از ماست و سایر مواد لبنی بدون چربی یا کم چربی استفاده کنند، زیرا چربی موجود در لبنیات در کنار کلسیم، موجب به‌وجود آمدن نوعی از کلسیم می‌شود که به دلیل نامحلول بودنش امکان جذب در سیستم گردش خون را ندارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چه غذاهایی بخوریم تا همیشه جوان و زیبا باشیم
  1. نشانه های هشدار دهنده ابتلا به پوکی استخوان در مردان

  2. خوراکی هایی که استخوان های شما را محکم و قوی می کند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات