آیا می توان دندانی را که بر اثر ضربه افتاده دوباره کاشت

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا می توان دندانی را که بر اثر ضربه افتاده دوباره کاشت

image آیا می توان دندانی را که بر اثر ضربه افتاده دوباره کاشت

کودکان به دلیل اینکه استخوان‌های فکشان استحکام زیادی ندارد، ممکن است بیشتر دچار این عارضه شوند. بین ورزشکاران نیز، بخصوص در ورزش‌های رزمی مانند کاراته و بوکس، میزان بروز این عارضه بیشتر است و در دندان‌های قدامی شیوع بیشتری دارد.

اولین اقدامی که در زمان افتادن دندان‌ها در اثر تروما باید انجام شود این است که فرد مصدوم هرچه سریع‌تر به پزشک ارجاع داده شود. دندان‌هایی که در اثر تروما از دهان خارج می‌شوند، باید بسرعت در دهان و حفره‌ای که از آن خارج شده است، گذاشته شوند. بنابراین لازم است افراد نسبت به این قضیه آگاهی داشته باشند تا به از‌دست‌دادن دندان منجر نشود.

مهم‌ترین عاملی که در ماندگاری این دندان‌ها موثر است، فاصله زمانی بین افتادن دندان تا مراجعه به دندانپزشک است. به این صورت که هرچه طول این مدت کمتر و کوتاه‌تر باشد، احتمال ماندگاری دندان بیشتر می‌شود. بنابراین باید طول این مدت خیلی کوتاه باشد. اگر آلودگی در محیط دهان و دندان ایجاد نشده باشد، بهتر است دندان را داخل حفره خود در دهان یا زیر زبان قرار دهند و سریع به دندانپزشک مراجعه کنند.

در مورد کودکان از آنجا که احتمال داده می‌شود، آنها دندان را ببلعند، بهتر است دندان داخل شیر قرار داده شده و به پزشک مراجعه شود. بهترین محیط برای نگهداری دندان اول شیر و اگر نبود، داخل دهان در حفره دندان و در محیط بزاق و زیر زبان است. به طور کلی محیط نگهداری دندان باید مرطوب باشد، اما نباید آن را داخل آب قرار داد.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور با طب سنتی سردردهای میگرنی را درمان کنیم
  1. پودر قابل تزریق ولباستین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  2. معرفی خوراکی های مفید برای سیستم گوارش بدن و یبوست
  3. آیا خوردن چای برای کودکان مضر است یا نه
  4. جدیدترین خواص کشف شده نوشیدن قهوه
  5. ویال پن عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  6. چطور وزن کم کنیم بدون رژیم های لاغری خسته کننده

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب