چطور آرام باشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور آرام باشید

▪ کنترل استرس با حفظ آرامش (Calming Coping)

اول ، فیزیولوژیکی خود را آرام کنید و به استرس خود پاسخ معکوس دهید. وقتی استرس شروع می شود ، اطلاعات را به گونه ای دیگر پردازش کنید. اگر این حالت طولانی شود ، می تواند به استرس مزمن افزایش یابد. یک نکته مفید برای آرام کردن این است که به یک مکان آرام بروید و نفس عمیق و طولانی بکشید.

نفس بکشید ، پنج ثانیه نگه دارید و به آرا می بازدم را بیرون بدهید. این تمرین می تواند باعث آرامش اعصاب و قلب شود. این استراتژی ها را هم امتحان کنید تا سریع آرام شوید ، استراتژی های ۵ دقیقه ای هم برای کاهش استرس مفید است. استراتژی های آرامش بخش زیر را هم در نظر داشته باشید

مراقبه

تمرینات تنفس

تکفارس آی آر

آروماتراپی

▪ کنترل استرس با احساسات متمرکز (Emotion-Focused)

دو نوع استراتژی مقابله با استرس وجود دارد: استراتژی های کنترل و مقابله با استرس مبتنی بر احساسات و استراتژی های مقابله ای راه حل محور. این راهکارها برای استفاده در بسیاری از موقعیت هایی که ذکر کرده ایم و در آنجا توانایی کمی برای کنترل وقایع وجود دارد مناسب است. شما بایدعوامل استرس زا را بجای تهدید به عنوان یک مسئله ببینید تا نحوه پاسخگویی هم بهتر شود.

برای مدیریت استرس، تکنیک های زیر نیز مفید است

نوشتن درمورد احساسات خود

www.takfars.ir

تمرین مراقبه عشق ومهربانی برای آنکه با خودتان مهربان ترباشید.

استفاده ازاستراتژی های تجسم برای افزایش احساسات مثبت

▪ استراتژی های مقابله راه حل محور (Solution-Focused)

گاهی اوقات راهی برای تغییر وضعیت وجود دارد و فرصت روبرو شدن با آن را دارید. استراتژی های مقابله راه حل محور می تواند برای کاهش استرس بسیار مؤثر باشد. اغلب کافی است یک تغییر کوچک بدهید تا روحیه شما کاملا تغییرکند. یک تغییر می تواند منجربه تغییرات دیگری شود ، طوری که یک واکنش زنجیره ای از تغییرات مثبت ایجاد می شود ، فرصت ها پیش می آیندو زندگی به طورقابل توجهی تغییر می کند و دیگراحساس گیرافتادن بدون انتخاب پیش نمی ید.

اولویت بندی مهم است زیرا هرموقعیتی می تواند یک راه حل بی نظیر داشته باشد، یک ذهن آرام می تواند سودمندترین مسیر را برای عمل انتخاب کند. برای اینکار موارد زیر را درنظر بگیرید

استفاده از استراتژی های مدیریت زمان هنگا می که احساس می کنید دچارشلوغی برنامه شدید.

در صورتی که در محل کار آزار و اذیت شدید یا احساس کردید از شما بیش از حد توقع دارند ، با مدیر منابع انسانی یا مدیرداخلی صحبت کنید.

استفاده ازاستراتژی هایی که بر اساس حل اختلاف برای کاهش استرس در یک رابطه کار می کنند.

این تکنیک ها می توانند وقت گیر باشند ، اما کاهش استرس برای بهبودسلامت روحی و جسمی ضروری است. اگر احساس تباه شدن می کنید ، برای آرام کردن اعصاب از این راهکارها استفاده کنید و به خود اجازه دهید آرامش داده باشید.

اگر سطح استرس شما کاهش نیافت ، با یک درمانگر یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. آنها می توانند به شما در شناسایی راه هایی برای به حداقل رساندن استرس و ساخت برنامه های تغذیه ای و ورزشی برای حفظ سلامتی کمک کنند. از طریق راهکارهای مقابله ای ومراقبت ازخود با ورزش ، غذای مناسب و خواب زیاد ، می توانید استرس خود را به صورت سالم و بدون مشکلات طولانی مدت مدیریت کنید.

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور روحیه خوبی داشته باشم
  1. چطور با همسر خود زندگی آرامی داشته باشید و بدون دعوا

  2. با این توصیه آرام باشید و نگرانی را نابود کنید

  3. دعاهایی که اعصاب و روان آدمی را آرام میکنند

  4. همیشه مضطرب هستم چطور آرام باشم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات