image کوچکترین جزیره دنیا

در دهه پنجاه میلادی بود که خانواده سایزلند کوچک ترین جزیره ی کانال را خریداری کردند و آن را جزیره هاب نامیدند. آنها یک خانه و درخت در آن بنا کردند و این مکان را با نام جاست روم ایناف نامگذاری کردند. این نامگذاری نشان می دهد که حس شوخ طبعی آنها قطعا عالی بوده است و تا به امروز این جزیره به همراه خانه و درخت باقی مانده اند.

image کوچکترین جزیره دنیا

کوچک ترین جزیره مسکونی در جهان آنقدر کوچک است که فقط به اندازه یک خانه جای دارد نام جزیره جاست روم ایناف می باشد که در مجاورت در مجاورت خلیج الکساندریا در ایالت نیویورک قرار دارد.

image کوچکترین جزیره دنیا

این جزیره با نام جاست روم ایناف به معنای جزیره ای به کوچکی یک آلونک شناخته می شود که این نام گذاری شایسته و بجاست.

image کوچکترین جزیره دنیا

این جزیره در مجاورت خلیج الکساندریا در ایالت نیویورک قرار دارد و قسمتی از مجمع الجزایر هزار جزیره است. جالب است بدانید که این مجمع الجزایر در واقع از ۱۸۶۴جزیره تشکیل شده است. شماردن این قطعه درزمره جزائر تنها بر اساس رسم محلی آنجاست که زمین هایی که در طول سال از سطح رودخانه بالاتر هستند و میتوانند حداقل دو درختچه یا درخت را در خود جای دهند جزیره نامیده می شوند.

image کوچکترین جزیره دنیا

image کوچکترین جزیره دنیا

جزیره ی مجاور جزیره جاست روم ایناف با نام هارت آیلند

جزیره ی مجاور آن با نام هارت آیلند محل قلعه پر زرق و برق بولت کسل Boldt Castle است. این قلعه سابقا محل زندگی جورج بولت میلیونر آمریکائی بوده است. این عمارت در حال حاضر یک جاذبه توریستی محلی به شمار می رود.

اما صرف نظر از زیبایی این قلعه، نمی توانیم بگوییم که می تواند از جاست روم ایناف کوچک ترین جزیره جهان، گوی سبقت را برباید.

تک فارس » مطالب جالب » کوچکترین جزیره دنیا