ساعت‌های مختلف در موقعیت‌های مختلف و متفاوتی استفاده می‌شوند. اگر شما جزو آن دسته افراد خوش شانسی هستید که بیشتر از یک ساعت دارید، به نکات زیر توجه کنید.

*ساعت‌های اسپرت، مناسب شام یا مهمانی دوستانه و کمپینگ‌های ساده است.

*بهترین گزینه برای لباس رسمی که کراوات مشکی نیز زینت دهنده آن است، ساعتی با بند چرم مشکی و صفحه سفید است.

*در محل کار یا قرارهای کاری ساعت مچی فلزی بسیار شما را برازنده نشان می‌دهد.

*ساعت‌های مچی چرم با رنگ قهوه‌ای نیز برای این مراسم‌ها مناسب هستند. ولی نسبت به گونه قبل محبوبیت کمتری دارند. این ساعت‌ها، هم‌چنین با لباس‌های جین یا کتان جلوه زیبایی دارند.

*ساعت مچی صیقلی و شفاف

این ساعت‌ها با صفحه گرد و سفید که با بند چرمی زینت داده شده‌اند گزینه‌ی مناسبی برای مراسم رسمی می‌باشند وشما را بسیار موقر و منظم نشان می‌دهند.

*ساعت مچی فلزی

ساعت‌های فلزی به اندازه ساعت‌های گونه قبل فرمال و رسمی نیستند. ساعت‌هایی از جنس استیل که براق، مقاوم و با کیفیت بالا هستند.

*ساعت‌های اسپرت

این اصطلاح معمولا برای دو نوع ساعت به کار برده می‌شود که عبارت است از:

۱- ساعت‌هایی با بند لاستیکی، صفحه دیجیتال و دارای ویژگی‌های گسترده مانند: زنگ هشدار، ماشین حساب،کرنومترو اپلیکیشن‌های مربوط به تناسب اندام.

۲- ساعت دارای بندی با طرح‌های متفاوت مانند خط‌های راه-راه یا باریک که با لباس‌های اسپرت بسیار ساده و جذاب به نظر می‌رسند.

بهترین ساعت‌ها برای آقایان

اکنون ما میتوانیم ویژگی‌های ضروری را که یک ساعت ایده‌آل باید دارا باشد را بازگو کنیم. از جمله: استقامت، استفاده راحت و تعمیر آسان.

*چگونگی انتخاب بند ساعت

شما برای انتخاب بند گزینه‌های بسیاری پیش رو دارید.

بند‌های چرمی گونه‌های مختلفی دارند و با توجه به کیفیت‌شان، قیمت‌شان بالا می‌رود. به همین دلیل ما آزادی زیادی برای انتخاب رنگ، مدل و بافت داریم.

بند استیل گزینه‌ی مناسبی برای استفاده هر روزه است. استفاده روزانه که همراه با عرق دست، رطوبت و غیره می‌باشد به بند چرمی نفوذ می‌کند ولی به استیل نه. و هم چنین به علت وزن سنگین آن، کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرد‌.

ساعت‌های اسپرت سبک وزن هستند. و در پارچه، طرح و غیره بسیار متنوع هستند. این ساعت‌ها کمتر در معرض خراش، آسیب و شکستگی هستند.

*شیشه ساعت

شیشه روی ساعت، باید در برابر خراش و شکستگی بسیار مقاوم باشد هم‌چنین بتواند زمانی که روشنایی بیش از حد است، آن را کاهش دهد تا چشم اذیت نشود.

*مکانیک ساعت

عقربه‌های اضافی که در پشت عقربه‌های اصلی ساعت هستند، برای نشان دادن روز، ماه یا سال استفاده می‌شوند. وسیله سنجش فواصل زمانی، گزینه محبوبی در ساعت‌ها محسوب می‌شود. بهترین ساعت‌های مردانه استیل و اسپرت این قابلیت را دارا هستند.

تک فارس » آرایشی » چه مدل ساعت مردانه برای کدام مجلس و مهمانی مناسب است