چطور کفش چرمی با سایر کوچک را اندازه پای خود کنید

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور کفش چرمی با سایر کوچک را اندازه پای خود کنید

image چطور کفش چرمی با سایر کوچک را اندازه پای خود کنید

▪ جوراب های ضخیم

یک ترفند ساده و البته عجیب برای افزایش سایز کفش، این است که آنها را با جوراب های ضخیم، مثل جوراب های ورزشی بپوشید. بهتر است این جوراب ها را تمام روز در خانه به پا کنید و با آنها راه بروید. در حالی که مشغول انجام کارهای روزمره خود هستید، کفش شما آرام آرام تسلیم شده و شروع به افزایش سایز میکند. برای نتیجه دلخواه، این کار را حداقل ۳ بار تکرار کنید.

▪ پر کردن کفش ها

راه حل بعدی این است که کفش های خود را با کیسه های پلاستیکی پر کنید، تا کاملاً فرم بگیرند. این کار باعث می شود کفش حالت خود را حفظ کرده و همزمان سایز آن افزایش پیدا کند. بگذارید کفش ها حداقل به مدت ۲ روز در این حالت بمانند، سپس پلاستیک ها را درآورده و با آنها راه بروید.

تکفارس آی آر

▪ انقباض در سرما

سرما یک راه حل جذاب و باورنکردنی برای تغییر سایز کفش است. کافی است کفش های خود را با روزنامه پر کنید و آنها را به مدت ۲ روز در فریزر بگذارید. روز سوم آنها را بیرون بیاورید. تاثیر آن باور کردنی نیست.

▪ کفش چرم طبیعی

اگر کفش هایتان چرمی است، برخی فروشگاه ها، مایع مخصوصی برای این منظور دارند. این مایع را روی قسمتی از کفش که برایتان تنگ است، اسپری کنید. سپس مایع را روی کفش های خود پخش کنید تا کاملا جذب شود. این کار باعث می شود کفش ها مقداری افزایش سایز پیدا کرده و برای استفاده های بعدی آماده و اندازه شوند.

▪ رطوبت با الکل

www.takfars.ir

راه حل دیگری که احتمالاً تابحال نشنیده اید، این است که بخش داخلی کفش ها را با الکل خیس کنید. اما موقع انجام این کار، کاملاً مراقب باشید که سطح چرمی خارجی کفش با الکل تماس پیدا نکند و آسیب نبیند. پس از مرطوب کردن سطح داخلی کفش، آن را با کاغذهای کاملا سفید و ساده (بدون هیچ گونه جوهر و نوشته) پر کنید. چراکه الکل باعث پخش شدن جوهر کاغذ، داخل کفش می شود. این کار را تا زمانی که فضای داخل کفش کاملاً پر شود، ادامه دهید. پس از ۱ روز کاغذها را بیرون آورده و مدتی با آن ها قدم بزنید، تا قالب پای شما را به خود بگیرد. رطوبت چرم باعث نرمی، کشش و افزایش سایز کفش می شود.

ترفندهای نامبرده، روش های ساده ای هستند، که برای چرم های طبیعی جواب می دهند. البته راه حل های دیگری نیز وجود دارد که نیازی به خلاقیت شما ندارد.

کافی است کفش ها را به نزدیک ترین کفاشی محل خود ببرید. بیشتر کفاشی ها دستگاه ساده ای برای قالب گرفتن و افزایش سایز کفش ها دارند.

این را هم در نظر داشته باشید که واکس زدن چرم طبیعی، باعث نرمی چرم شده و از تغییر سایز آن جلوگیری میکند. همچنین، طول عمر کفش را به طرز شگفت انگیزی افزایش می دهد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بهترین روش جرم گیری دندان در خانه و بدون هزینه
  1. آیا خال های روی صورت را می توان بدون خطر برداشت
  2. آموزش قدم به قدم آرایش چشم مدل فرشته برف
  3. راهکارهای برطرف کردن حساسیت پوست بعد از اپیلاسیون
  4. مردها چطور میتوانند آراسته و مرتب باشند
  5. بهترین راهکارهای تقویت ریشه مو در خانه
  6. نکات بهداشتی برای حفظ سلامتی و زیبایی موهای مردان

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید