image پر میکروب ترین وسائل ما کدام ها هستند

بالش

تحقیقی در مورد بالش های نو و بالش های قدیمی نشان داد حداقل یک یا دو نوع باکتری مربوط به آسم یا بیماری های دیگر در هر دو نوع بالش وجود دارد. برخی از بالش ها نیز ده ها نوع موجود چندش آور داشته اند.

سلول های مرده پوست، کرم های ریز، خاک و قارچ نیز در بالش ها پنهان هستند. همچنین یک موضوع تعجب آور این است که در واقع بالش های مصنوعی نسبت به بالش های طبیعی آلودگی های بیشتری دارند زیرا فیبرهای مصنوعی محکم بافته نشده اند. نحوه تمیز کردن بالش ها به نوع بالش بستگی دارد.

اگر بالش از پر پرندگان پر شده است، باید آن را به خشک شویی بدهید. این کار تمام آلرژی هایی که شما را نگران کرده، از بین خواهد برد. بالش های مصنوعی را نیز می توان در ماشین لباسشویی شست. قبل از این کار برچسب راهنمای شستشو را روی بالش بخوانید.

ظرف نگه دارنده مسواک

طبق گزارشی، ۲۷ درصد ظروف نگه دارنده مسواک، به باکتری های بیماری زا مانند استافیلوکوک آلوده هستند. استافیلوکوک ها بیماری های گوناگونی مانند عفونت های پوستی موضعی مانند گل مژه را در انسان و حیوانات ایجاد میکنند. همچنین این گزارش نوع ناشناخته ای از باکتری های مرتبط با اشریشیا کسلی یا E,Coli را شناسایی کرد. در واقع محققان پس از انجام آزمایش های مختلف به این نتیجه رسیدند ظرفی که مسواک های خود را در آن می گذارید، آلوده ترین محل در سرویس بهداشتی است.

محققان توصیه میکنند ظرف نگه دارنده مسواک را با آب داغ و صابون بشویید یا دو بار در هفته آن را در ماشین ظرف شویی بگذارید تا شسته شود.

مخازن آب دستگاه های قهوه ساز

یکی دیگر از تحقیقات نشان می دهد که در ۵۰ درصد مخازن آب دستگاه های قهوه ساز، قارچ یا کپک وجود دارد. قبل از هر کاری، دستورالعمل شرکت سازنده برای تمیز کردن دستگاه را بخوانید، اما بیشتر آن ها پیشنهاد میکنند مخزن آب را با سرکه سفید پرکنید.

سپس یک ساعت در همین حالت منتظر بمانید و بعد مرحله آماده سازی قهوه را به اتمام برسانید. در آخر، چند مرتبه آب معمولی را داخل قهوه ساز بریزید تا سرکه را بشوید.

گوشی همراه

گوشی همراه در همه جا همراه شماست، روی میزها و پیشخوان های مراکز عمومی گذاشته می شود و معمولا گرم است همین موضوع باعث ایجاد زمینه ای مناسب برای باکتری ها و میکروب ها می شود. گوشی همراه آهن ربای میکروب و آلودگی است. صفحه شیشه ای صاف و صیقلی آن در واقع انتقال دهنده میکروب ها است. برای تمیز کردن گوشی همراه نیز دستمال های ضدعفونی کننده یا پدهای الکلی بهترین گزینه محسوب می شوند. گوشی خود را خاموش کرده و دستمال بکشید. سپس تا زمانی که نم دستمال روی آن خشک شود، گوشی را روشن نکنید.

کیف دستی

کیف دستی نیز همه جا همراه شماست و هر روز حداقل چندبار در مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. طبق یک گزارش از یک شرکت سرویس بهداشتی در بریتانیا، یک کیفی دستی معمولی از سرویس بهداشتی یک اداره معمولی کثیف تر و آلوده تر است. بخش های آلوده تر کیف دستی بخش دستگیره و ته کیف است. تمیز کردن کیف دستی به جنس آن بستگی دارد، اما بیشتر آن ها را می توان با دستمال مرطوب یا آب و صابون تمیز کرد. اگر جنس کیف شما پارچه ای است، بهترین گزینه خشک شویی است.

بند کفش

بندهای کفش ها نزدیک زمین هستند و آلودگی ها و کثیفی های خیابان روی آن ها می نشیند. طبق یک تحقیق، کفش ها و بندهای کفش ها میلیون ها ریز سازه وار مانند ویروس ها و تک یاخته ها را در خود جای داده اند. بندهای کفش خود را داخل آب داغ و صابون بگذارید یا زمانی که لباس هایتان را می شویید، آن ها را نیز در ماشین لباسشویی بگذارید. به خاطر داشته باشید بند کفش ممکن است به دور همزن ماشین لباسشویی بپیچد، این امر در مورد ماشین های نیمه خودکار صدق میکند. برای جلوگیری از این اتفاق، آن ها را داخل روبالشی یا جوراب بگذارید.

صفحه کلید رایانه

از صفحه کلید رایانه گرفته تا کلیدهای در خانه، اگر موضوع کلید است، مطمئنا به میکروب آلوده است. اگر شما هم جزو اکثریت هستید، احتمالا هیچ گاه کلیدهای خود را نمی شویید. طبق یک گزارش، یک صفحه کلید معمولی ۵ برابر بیشتر از یک توالت فرنگی عمومی باکتری دارد. برای تمیز کردن کلیدها و صفحه کلید خود کافی است چند ضربه با دستمال مرطوب به صفحه کلید یا کلید بزنید، این کار میکروب ها را از بین می برد.