ماست تازه و ساده بهترین منبع برای تامین کلسیم مورد نیاز بدن

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ماست تازه و ساده بهترین منبع برای تامین کلسیم مورد نیاز بدن

image ماست تازه و ساده بهترین منبع برای تامین کلسیم مورد نیاز بدن

یک بسته ۲۵۰ گرمی ماست حاوی یک سوم میزان کلسیم لازم روزانه است. ماست با برآوردن نیاز مصرف کننده به غذاهای سالم، غذایی سریع، ساده و مطبوع برای اغلب افراد است.
برای یافتن سالم‌ترین ماست که چربی و قند کمی داشته باشد، باید برچسب تغذیه‌ای روی آن را چک کنید به عبارتی افراد باید به یاد داشته باشند که قند در این برچسب شامل قندهای افزوده شده و لاکتوز، قند طبیعی شیر است.
یک وعده ماست ساده حاوی هشت تا دوازده گرم قند لاکتوز بدون قندهای اضافی است. در صورتی که ماست ها حاوی میوه،‌ عصاره میوه، شربت ذرت پر فروکتوز، شربت نیشکر یا سایر شیرین‌ کننده‌ها باشند، قند آنها را نیز باید نظر بگیرید.
ماست غنی از پروتئین، کلسیم و ویتامین‌های گروه B است و در بسیاری از موارد با ویتامین D نیز غنی میشود.

ماست نسبت به میزان مشابه از شیر گاو اندکی بیشتر کلسیم دارد، ماست همچنین منبعی غنی از پتاسیم، ریبوفلاوین، ویتامین B12 و فسفر است.
چند وعده خوردن ماست کم‌چربی یا بی‌چربی در روز می‌تواند کمبودی که اغلب کودکان و بزرگسالان در میزان لازم روزانه کلسیم، پتاسیم، و ویتامین D دارند را برطرف کند.
ماست تازه حاوی باکتری‌های مفیدی است که اختلالات گوارشی را برطرف می‌کنند و به حرکات معده نظم می‌دهند و ایمنی بدن را تقویت می‌کنند، بنابراین به منظور تأمین مزیت‌های فوق، از ماست‌هایی استفاده کنید که پس از فرآیند تخمیر گرما داده نشده‌ باشند، چرا که حرارت اغلب باکتری‌های مفید فعال را می‌کشد.
افرادی که دچار عدم تحمل به لاکتوز هستند و نمی‌توانند شیر بخورند، ممکن است ماست‌های تازه که حاوی باکتری‌های فعال هستند را تحمل کنند، زیرا فرآیند تخمیر تا حدی به هضم لاکتوز کمک می‌کند و آن را برای این افراد قابل‌هضم‌تر می‌کند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چکار کنیم تا در بدنسازی بدن دچار خستگی مزمن نشود
  1. آیا همه افراد میتوانند واکسن آنفلوآنزا بزنند یا نبایدهایی وجود دارد
  2. آیا خوردن شیره افرا برای سلامتی مفید است
  3. نیاز یک انسان چند ساعت خواب در ۲۴ ساعت است
  4. ماست بخورید تا پوستی زیبا و شاداب داشته باشید
  5. فایده و ضررهای آهنگ گوش دادن موقع ورزش و تمرین در باشگاه
  6. آیا شیره انگور برای سلامتی مفید است و چرا

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات