علت وجود سوسک ها در دنیا چیست

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

علت وجود سوسک ها در دنیا چیست

موجوداتی مفید برای محیط زیست هستند. به عبارت بهتر، سوسک‌ها اگر چه در آشپزخانه بی‌فایده هستند اما در حیات وحش نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

خب بهتر است قبل از هر چیز تکلیفان را با سوسک‌ها مشخص کنیم. بسیاری از ما فکر می‌کنیم که سوسک‌ها در خانه‌های ما زندگی می‌کنند اما اینطور نیست؛ در واقع بیش از ۴۵۰۰ گونه متفاوت سوسک در جهان وجود دارد که ۹۹.۷ درصد از آن‌ها کاملا دور و مستقل از ما و زباله‌هایمان زندگی می‌کنند. سوسک‌ها در برخی از مناطق برای گل‌ها و گیاهان گرده‌افشانی می‌کنند، اما خاصیت مهم آن‌ها برای ما عادات غذاخوری آن‌ها است.

سوسک‌ها تقریبا همه چیز را می‌خورند. این موجودات اگر در خانه زندگی کنند می‌توانند حتی از صابون و چسب هم تغذیه کنند. اگر هم در حیات وحش زندگی کنند، می‌توانند از ساختار گیاهی که بقیه جانوران توان هضم آن‌ها را ندارند، تغذیه کنند. مدفوع سوسک‌ها در بسیاری از اکوسیستم‌ها در چرخه نیتروژن نقشی اساسی دارند زیرا با تغذیه و دفع مواد نه چندان محبوب، نیتروژن را دوباره به خاک برمی‌گرداند.

عادات تغذیه‌ایِ این موجودات فواید بسیاری برای انسان‌ها دارد. از آنجایی که سوسک‌ها می‌توانند در کثیف‌ترین شرایط نیز زندگی کنند، بدنشان آنتی بیوتیک طبیعیِ بسیار قدرتمندی را تولید می‌کند. محققان حوزه پزشکی بر این باورند که سیستم دفاعی فوق العاده قوی سوسک‌ها می‌تواند باکتری‌های مقاوم برابر آنتی بیوتیک‌ها مانند استافیلوکوک اورئوس موسوم به مِرسا را نیز از پای درآورد.

دانشمندان اینک بر روی ویژگی پاهای سوسک‌ها تحقیق می‌کنند تا بتوانند به کمک آن‌ها ربات‌های بهتر، دست و پای و همچنین اندام مصنوعی را تولید و روانه بازار کنند.

تکفارس آی آر

با تمام این اوصاف، وجود سوسک‌ها در خانه یا آپارتمان شما اتفاق خوبی نیست. این موجوادت موذی توانایی پخش انواع باکتری را داشته و از طریق انتشار پروتئین‌ها در بزاق و مدفوع خود موجب بیماری‌هایی نظیر آسم و انواع آلرژی می‌شوند. این موجودات همچنین سیر تکاملی را پیش گرفته‌‎اند تا بتوانند در برابر سموم و مواد شیمیایی ما انسان‌ها مقاومت کنند.

آموزش تصویری روش های حذف دایمی اکانت تلگرام
  1. زندگینامه خواندنی صادق هدایت
  2. آقایان در هر مکانی باید چه کفشی بپوشند
  3. آموزش گام به گام کاشت و ساختن تراریوم گیاهی در خانه
  4. اسم فرزین فونت نستعلیق رنگارنگ دستنویس
  5. عکس تبلیغاتی مرسدس بنز جدید
  6. پیامک های طعنه آمیز بهمن

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات