تاثیر دروغ گفتن در زندگی فردی و اجتماعی انسان

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

تاثیر دروغ گفتن در زندگی فردی و اجتماعی انسان

image تاثیر دروغ گفتن در زندگی فردی و اجتماعی انسان

پایبندی به صداقت و راستگویی و دروغ نگفتن انسان در وضعیتهایی – که اگر دروغ بگوید نجات می یابد و از بازخواست یا مجازات در امان می‌ماند – نقش موثر و قابل توجهی در بهبود سلامت ذهنی و جسمی وی دارد.
محققان افزودند: اما دروغگویی انسان را با مشکلات روانی و جسمی بزرگی درگیر می‌کند و وی را بیشتر در معرض ابتلا به بیماریها قرار می‌دهد.این نتایج در کنفرانس علمی جمعیت روانشناسی آمریکا توزیع و درشماره این ماه ماهنامه جمعیت منتشر شده است.
این نتایج تأکید کرد: افرادی که بسیار امانتدار و پایبند به صداقت و راستگویی هستند و به طور کامل از دروغگویی و بهانه تراشی‌های واهی دوری می‌کنند، سلامت ذهنی و جسمی آنها به طرز قابل ملاحظه‌ای درمقایسه با افرادی که از دروغ به عنوان یک ابزار موثر به منظور فرار از وضعیتهای دشوار و به طور کلی در زندگی خود استفاده می‌کنند- بهبود می‌یابد.
محققان علت اجرای این تحقیقات خود را توضیح داده و گفتند: یکی از مطالعات علمی جدید اشاره کرده است که شهروند آمریکایی در طول یک هفته دست کم ۱۱ دروغ می‌گوید و این امر ما را برآن داشت تا به دنبال این موضوع باشیم که اگر انسان به راستگویی و صداقت پایبند باشد و دروغ را کنار بگذارد، این امر نقشی در بهبود سلامت وی ایفا می‌کند.
محققان گفتند: نتایج تحقیقات درستی این باور را اثبات کرد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

کودکم روی هیچ کاری تمرکز ندارد راه درمان چیست
  1. چطور میتوانم عصبانیت و خشم خودم را اصولی کنترل کنم
  2. آیا انجام تمرینات ورزشی اضطراب را کم میکند
  3. چه کنید تا یک پسر واقعا عاشق شما بشود
  4. چطور زندگی ام را با وجود نوزاد تازه متولد شده هماهنگ کنم
  5. هر روز از یک نفر مختلف و متفاوت خوشم میاید چکار کنم
  6. چطور با همسر خود زندگی شادی داشته باشید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات