بهترین راه برای کاهش بدن درد بعد از تمرینات بدنسازی

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین راه برای کاهش بدن درد بعد از تمرینات بدنسازی

image بهترین راه برای کاهش بدن درد بعد از تمرینات بدنسازی

روغن ماهی و امگا ۳

بسیاری از ورزشکاران از ضد التهاب ها برای مقابله با احساس درد بعد از تمرین، استفاده می کنند اما دانشگاه ایندیانا،مطالعه ای را انجام داده که در آن ورزشکاران، از مکمل های طبیعی استفاده کردند، که یکی از آنها روغن ماهی بود. شرکت کنندگان به مدت ۲۰ دقیقه در حالت سراشیبی روی تردمیل دویدند. این نوع دویدن، باعث بیشترین درد، در عضله می شود. پس از آن به نیمی از شرکت کنندگان به مدت ۴ روز، مکمل روغن ماهی داده شد و نصف دیگر گروه، دارونما خوردند. نتیجه این مطالعه نشان داد شرکت کنندگانی که دارونما مصرف کرده بودند، به طور قابل توجهی نسبت به کسانی که مکمل خورده بودند، درد بیشتری در عضلاتشان داشتند. روغن ماهی و امگا ۳ دارای خواص ضد التهابی طبیعی هستند، بنابراین اگر به طور منظم، فعالیت دارید، شاید افزایش مقدار ماهی رژیم غذایی یا مصرف مکمل های امگا ۳ برای شما مفید باشد.

غلتک فومی

غلتک فومی، یک تکنیک خود ماساژی است که توسط ورزشکاران برای کاهش درد عضلانی به کار می رود و به وسیله کشش و بهبود توسعه پذیری بافت نرم، تاثیر می گذارد. یک استوانه فومی، روی عضلات مختلف، به عقب و جلو غلتانده می شود تا زمانی که یک منطقه حساس پیدا شود. سپس تا آخرین لحظه، روی آن منطقه تمرکز می کند، گرفتگی های کوچک را برطرف می کند و جریان خون را بهبود می بخشد.

تکفارس آی آر

آب آلبالو

به نظر می رسد که آب آلبالو در حال حاضر، یک درمان شگفت انگیز برای هر چیزی است. ثابت شده آب آلبالو به شما کمک می کند که به خواب آرامی بروید و همچنین حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی است که جلوی التهاب را می گیرد. ورزشکارانی که بعد از تمرینشان از آب آلبالو استفاده کرده اند، می گویند که درد عضلانی به مراتب کمتری را تجربه کرده اند. فقط حتما آب آلبالوی طبیعی و اصل بخورید زیرا آب آلبالوی شیرین و شکری، چنین فوایدی ندارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

در فصل های سرد سال چه بخوریم تا احساس سرما نکنیم
  1. درمان های ساده و خانگی برای رهایی از گردن درد
  2. راه های داشتن یک پوست خوب و مرطوب در فصل پاییز
  3. تمام راهکارهای علمی و خانگی برای درمان شپش سر
  4. چطور همیشه بدن خود را هیدراته و پرآب نگهدارید
  5. خواص دارویی و مفید دارچین در بدن
  6. به طور ساده با مکملهای بدنسازی آشنا شوید

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب