آیا خوردن ترشیجات به سوزاندن چربی بدن و لاغری کمک میکند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا خوردن ترشیجات به سوزاندن چربی بدن و لاغری کمک میکند

بدن افراد به ترشی جات، شیرینی جات و چربی ها نیازمند است اما باید به اندازه کافی مصرف شود و استفاده از این مواد غذایی با توجه به طبع و مزاج افراد و در کنار مصلح آن توصیه می شود.

▪استفاده از غذاهای شور شامل ترشی ها و کنسروها، باعث افزایش فشارخون، پوکی استخوان و سکته های قلبی شده و در افراد در معرض بیماری ها مانند اشخاص مسن و چاق با افراط در خوردن ترشیجات و غذاهای شور سبب پوکی استخوان، تنبلی کلیه ها، ورم پاها و بیماری های تنفسی می شود.

▪استفاده از نمک دریا به دلیل اینکه حاوی پتاسیم است فشارخون ایجاد نمیکند و استفاده از مقدار کمی نمک قبل از غذا سبب ضدعفونی کردن دهان و تحریک اشتها و پس از آن سبب ضدعفونی شدن غذا و هضم آن می شود.

▪استفاده از برخی ترشی جات مثل رب انار ترش، تمبر هندی و آلوچه برای کلیه ها و کبد بسیار مفید بوده و سبب پاکسازی و سم زدایی کلیه و کبد از رسوب آن می شود.

استفاده به اندازه از برخی ترشیجات سبب سم زدایی بدن و لاغری می شود.

تکفارس آی آر

▪استفاده از برخی ترشیجات طبیعی مانند لیمو ترش تازه، چای ترش، سرکه با عسل، سرکه انگبین و غیره سبب چربی سوزی شده اما زیاده روی در استفاده از برخی مانند لیموترش به دلیل وجود مقادیر بالای اسید سیتریک سبب ایجاد مشکلات گوارشی می شود.

▪افرادی که زیاد تعریق میکنند، مقادیر زیادی آب و نمک بدن خود را از دست می دهند و به همین دلیل استفاده از آب در این افراد، سبب اسپاسم عضلات شده که توصیه می شود به همراه مقدار کمی نمک مصرف کنند.

▪همچنین در افراد مبتلا به اسهال و استفراغ استفاده از آب و نمک توصیه می شود.

▪نمک سبب سوخت و ساز مواد غذایی در بدن، انتقال پیام های عصبی و کارکرد صحیح عضلات بوده و مصرف متعادل آن ضروری است.

▪حداکثر مصرف نمک ۵ گرم در روز است که در کشور ما ۲ تا ۳ برابر بیش از این میزان است و غذاهای کنسرو شده، چیپس، پفک و تخمه های بو داده بیشترین میزان نمک را دارند.

www.takfars.ir

▪معده به شدت به غذاهای شیرین علاقمند است، استفاده از قندهای صنعتی سبب چاقی، فشارخون، چربی، پوسیدگی دندان، بزرگ شدن کلیه ها و کیست می شود، که به جای آن استفاده از توت، انجیر، کشمش و عسل توصیه می شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بهترین راهکارهای خانگی و طبیعی برای درمان ترک پا
  1. خوب خوابیدن تضمین داشتن اشتهای خوب
  2. نحوه استرلیزه کردن آب در سفر با لیمو ترش
  3. آیا واقعا حرکات پا در بدنسازی جلوی رشد قد را میگیرد
  4. آیا ورزش کردن با معده خالی برای سلامتی مضر نیست
  5. چه صبحانه ای مردها را قوی و سرحال میکند
  6. غذاها و ویتامین های مفید برای لاغری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات