۹ نکته کامپیوتری و اینترنتی که هر آدمی باید بلد باشد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

۹ نکته کامپیوتری و اینترنتی که هر آدمی باید بلد باشد

image ۹ نکته کامپیوتری و اینترنتی که هر آدمی باید بلد باشد

۱-گوگل را همچون یک حرفه ای بکاوید:

شاید از خود پرسیده باشید چرا برخی از کاربران اطلاعات بسیار جامع و کاملی از رایانه و موضوعات مرتبط با آن دارند در حالی که شما این طور نیستید! مهم ترین کلید نیل به این موفقیت آشنایی با روش درست استفاده از گوگل است. اگر بتوانید از گوگل آنچه را که می خواهید بیرون بکشید، آنگاه تقریباً در هر زمینه ای دانش کافی را در دسترس خواهید داشت. به قولی، آنچه که در گوگل نباشد، وجود خارجی ندارد! بهتر است این دانش را خود با تجربه به دست آورید و با دستکاری در تنظیمات گوناگون گوگل، جست وجویی جامع و کامل انجام دهید و با ترفندهای استفاده بهتر از گوگل آشنا شوید

۲-هر از گاهی تنظیمات مربوط به حریم شخصی خود را بررسی کنید:

مطمئناً می دانید که محیط شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک مکان خوبی برای مراقبت از خصوصی ترین جنبه های زندگی نیست! متاسفانه تنها راهی که به جز ترک چنین محیط هایی پیش روی کاربران وجود دارد، بررسی دوره ای تنظیمات مربوط به حریم خصوصی تان است. بهتر است کارکرد هر یک از این موارد را به خوبی دریابید و با توجه به علایق و نیاز خود آن ها را تنظیم کنید.

تکفارس آی آر

به گزارشlifehacker، شاید لازم باشد سری به سایت هایی نظیر AdjustYourPrivacy.com بزنید تا مطمئن شوید که رویکرد فعلی تان تا چه حد سفت و سخت است.

۳-آیا گران خرید می کنید:

فناوری به هیچ وجه ارزان نیست، البته این بدان معنی نیست که تمام درآمدخود را برای تهیه محصولی خاص خرج کنید. اطلاع از این که گجتی که قصد خرید آن را داریم به قیمت خوبی عرضه شده نیز یکی از مواردی است که می تواند هر چند اندک، اما از نظر مالی کمک خوبی باشد. برای این منظور می توانید پیش از رفتن به بازار قیمت های روز کالای مورد نظر خود را بررسی کنید .

۴-دیسک سخت و میزکار ویندوز خود را سر و سامان دهید:

اگر میزکار یا دیسک سخت شما به هم ریخته است، بهتر است هر چه سریع تر برای آن فکری کنید! جالب است بدانید نه تنها یافتن فایل مورد نظر در چنین سیستم هایی دشواری های خاص خود را دارد، بلکه کند شدن کارآیی سیستم عامل نیز از دیگر پیامدهای این وضعیت است حالتی که به ویژه در رایانه های مک حادتر می شود. برای این مهم، بهتر است فایل هایی با مضمون، محتوا یا کاربری مشابه را در پوشه ای واحد نگهداری کنید.

www.takfars.ir

۵-از آلودگی به بدافزارها و بازنشر آن ها بپرهیزید:

بسیاری از ما می دانیم که آلودگی به ویروس های رایانه ای بسیار خطرناک است اما شاید به درستی ندانید که این ویروس ها چگونه کار می کند و یا چگونه می توان از آن ها اجتناب کرد! بهتر است قدری درباره انواع ویروس های رایانه ای و بدافزارها مطالعه کنید تا دید بهتری نسبت به موضوع کسب کنید.

حال زمان نصب یکی از بهترین برنامه های ضد ویروس فرا رسیده است. به گزارشzoomit، برای این مهم می توانید از برنامه های رایگان موجود در اینترنت استفاده یا نسخه اصلی از برنامه مورد نظر خود را تهیه و نصب کنید و اجازه دهید تمام رایانه تان را کندوکاو کند.

۶-در اماکنی که اینترنت رایگان عرضه می شود مراقب باشید:

زمانی که در اماکن عمومی از اینترنت رایگان بر بستر بی سیم استفاده می کنید، باید مراقب حفظ امنیت اطلاعات خود باشید. جالب این که می توان بدون هیچ تجربه خاصی در زمینه هک، از این طریق به حساب کاربری افراد در فیس بوک دسترسی یافت یا به سایر اعتبارنامه های اینترنتی آن ها نفوذ کرد.

البته اگر برای دسترسی به شبکه بی سیمی به کلمه عبور نیاز باشد به معنی آن نیست که امنیت شما تضمین شده است! اگر کاربران دیگری به جز شما و اعضای خانواده تان به این شبکه دسترسی داشته باشند، احتمال درز اطلاعات و هک شدن وجود دارد.

بهتر است در زمان استفاده از درگاه های اینترنت عمومی قابلیت اشتراک گذاری را به طورموقت غیرفعال و ترجیحاً از اتصالات امن (SSL) استفاده کنید.

۷-مراقب کلاهبرداری های اینترنتی باشید:

هر روز که در اینترنت به گشت و گذار مشغولید با بسیاری از موارد کلاهبرداری ها روبه رو می شوید که حتی ممکن است از میزان خطرناکی آن ها مطلع نباشید!

نیازمندی های مربوط به تعمیر و نگهداری رایانه خود را بدانید:

تک فارس

همه می دانیم که با قدری دستکاری در تنظیمات رایانه، می توان آن را به خوبی تعمیر کرد و بر سرعت و کارآیی سیستم افزود. با ترفندهای جالب در این زمینه آشنا شوید.

۸-از کلمات عبور ایمن استفاده کنید:

اگر تصور می کنید کلمه عبوری که استفاده می کنید ایمن است، بهتر است آن را بسنجید و از این موضوع اطمینان حاصل کنید؛ چرا که ترفندهای گذشته دیگر نمی تواند هکرهای امروزی را از شما دور نگه دارد. پس به دنبال کلمات عبوری بگردید که حدس زدنشان دشوارتر از پیش باشد. از این گذشته ذخیره کلمه عبور در مرورگرهای اینترنتی نیز کار درستی نیست. در این زمینه استفاده از برنامه های مدیریت کلمه عبور توصیه ای هوشمندانه است.

۹-از اطلاعات ارزنده رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید:

بارها و بارها خوانده و شنیده اید که باید نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید. حقیقت آن است که در نهایت روزی در موقعیت از دست رفتن اطلاعات قرار خواهید گرفت و آن موقع است که داشتن نسخه به روز، تازه و کامل تنها راه حل شما خواهد بود. جالب این که انجام این کار چندان دشوار یا پیچیده نیست . همین امروز این کار را انجام دهید .اگر از ویندوز ۷ یا ۸ استفاده می کنید ابزار داخلی ویندوز گزینه بسیار خوبی برای این کار است.

چطور برای عید نوروز در خانه سبزه بکاریم
  1. شیک ترین مدل های بستن روسری اسلامی
  2. عکس های کوچ عشایر در تهران بهمن
  3. متن زندگینامه کامل امام حسین علیه السلام
  4. چکار کنیم ویندوز ده سریع تر باز شود
  5. دیدن پری دریایی در خواب چه معنی و تعبیری دارد
  6. عکس های بامزه شکلک در آوردن دختر ها

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات