چه خبر از اسکار

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه خبر از اسکار

image چه خبر از اسکار

«ناشکسته» آنجلینا جولی- ناکامی

دوماه پیش گمان می‌شد درام جنگی جهانی دوم «ناشکسته» ساخته «آنجلینا جولی» پیشگام جوایز اسکار خواهد بود، اما علی رغم فروش فوق العاده ۱۰۰ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا،این فیلم پس از مورد توجه قرار نگرفتن از سوی جوایز گلدن گلوب و انجمن بازیگران آمریکا بخت خود را در اسکار نیز تا حد زیادی از دست داد.

در میان هشت فیلم نامزد شاخه بهترین فیلم، شش اثر مستقل و دو فیلم «سلما» و «تک تیرانداز آمریکایی» تولیدات استودیویی هالیوودی هستند.

«جنیفر آنیستون» – ناکامی

تکفارس آی آر

امسال هیچ‌ بازیگری بیش از «جنیفر انیستون» برای معرفی و شناساندن فیلمی که در آن بازی کرده است تلاش نکرد و مدام در جلسات پرسش و پاسخ در حمایت از نقشش در درام «کیک» بین لس‌آنجلس و نیویورک در رفت و آمد بود. مشکل فیلم «کیک» که با نمایش آغازین خود در جشنواره فیلم تورنتو با بازخوردهای متفاوتی رو به رو شد، این است که این فیلم اصولا یک فیلم اسکاری نیست.

جوایز گلدن گلوب از آن جهت نام «آنیستون» را در میان نامزدهای بازیگری قرار داد که مسئولان این جوایز سینمایی ذاتا علاقه زیادی به چهره‌های سلبریتی دارند. بسیار از اعضای آکادمی اسکار تحت تاثیر فیلمنامه «کیک» قرار نگرفتند و معتقدند «آنیستون» در فیلم «دختر خوب» بسیار بهتر بازی کرده است.

«آوا دو ورنای»- ناکامی

آکادمی اسکار امسال فرصت بسیار خوبی داشت تا با نامزد کردن «آوا دو ورنای» برای درام قدرتمند «سلما» در بخش بهترین کارگردان تاریخ سازی کند تا نام او به عنوان اولین زن آفریقایی- آمریکایی نامزد اسکار کارگردانی ثبت شود، اما آکادمی باز هم پنج مرد را شایسته نامزدی در بخش بهترین کارگردان دانست.

عدم انتخاب حتی یک غیر سفید پوست در میان نامزدهای شاخه‌های اصلی جوایز اسکار از همان دقایق ابتدایی اعلام نامزدها با واکنش شدیدی در شبکه‌های اجتماعی همراه شد.

www.takfars.ir

«بین ستاره‌ای»- ناکامی

دلیل اینکه شاخه بهترین فیلم اسکار ظرفیت نامزد کردن ۱۰ فیلم را دارد، حضور فیلم‌های تاثیرگذاری چون «بین ستاره‌ای» است، اما با وجود اینکه امسال هشت فیلم در این شاخه نامزد شدند، باز هم مجالی به ساخته «کریستو نولان» داده نشد.

نولان در بخش کارگردانی هم راه به جایی نبرد، شاخه‌ای که تاکنون در آن نامزد جایزه اسکار نشده است.

«دختر گمشده»- ناکامی

«دختر گمشده» ساخته جدید معماگونه «دیوید فینچر» یکی دیگر از فیلم‌های موفق امسال است که در میان نامزدهای بهترین فیلم و کارگردانی حضور ندارد و تنها «روزاموند پایک» برای بازی در این فیلم در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی زن نامزد کسب جایزه شد.

«فاکس کچر»- ناکامی

گرچه «بنت میلر» برای ساخت فیلم «فاکس کچر» در بخش بهترین کارگردانی نامزد شد اما فیلم او که انتظار زیادی از آن می‌رفت، در بخش بهترین فیلم راهی به جمع نامزدهای نهایی اسکار نیافت. طبعا کارگردانی که فیلمش در بخش بهترین فیلم نامزد نشده است، شانس بسیار کمی برای دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی خواهد داشت و تاریخ جوایز اسکار نیز موید این امر است.

«ایمی آدامز»- ناکامی

بازی درخشان «ایمی آدامز» در فیلم «چشمان بزرگ» ساخته «تیم برتون» از همان ابتدا به عنوان شانس اصلی برنده اسکار بهترین بازیگر زن معرفی شد اما در کمال ناباوری نام «آدامز» به فهرست نهایی نامزدهای این شاخه راه نیافت تا نتواند ششمین بار نامزد اسکار شود. شاید آکادمی نخواسته است یکبار دیگر او را نامزد کسب جایزه کند و جایزه را به بازیگر دیگری دهد.

«کلینت ایستوود»- ناکامی

تک فارس

گرچه درام جنگی «تک تیرانداز آمریکایی» ساخته «ایستوود» کارگردان صاحب نام آمریکایی در بخش بهترین فیلم نامزد شد و با وجود اینکه انجمن کارگردانان آمریکا نام او را به عنوان یکی از نامزدهای نهایی این جوایز سینمایی معرفی کرد اما این سینماگر کهنه‌کار نتوانست برای بهترین فیلمی که در این چند سال اخیر ساخته است، در بخش بهترین کارگردانی اسکار به جمع نامزدهای نهایی راه یابد.

«جک جیلنهال»- ناکامی

«جیلنهال» که برای بازی در فیلم «شبگرد»، اولین تجربه کارگردانی «دان گیلوری» بیش از پانزده کیلو وزن کم کرد و بازی درخشانی ارائه داده است، به عقیده بسیاری از کارشناسان شایسته حضور در میان نامزدهای بخش بهترین بازیگری مرد بود و عدم انتخاب او شگفتی بسیاری را برانگیخت. به احتمال فراوان بدلیل ترافیک سنگینی که در بخش بهترین بازیگری مرد امسال وجود دارد «جیلنهال» با اختلاف اندکی قافله را به رقبای خود باخته است.

انیمیشن «فیلم لگو»- ناکامی

انیمیشن «فیلم لگو» چهارمین انیمیشن پرفروش سال ۲۰۱۴ که تنها در سینماهای آمریکای شمالی ۲۵۸ میلیون دلار فروخت؛ در حالی در میان شگفتی جایی در میان نامزدهای بهترین انیمیشن پیدا نکرد که آکادمی این فرصت را به ساخته‌هایی کمتر شناخته شده‌ چون «آوای دریا» و «داستان شاهاده کاگویا» داد. گرچه این انیمشین یکی از محبوب‌ترین ساخته‌های پویانمایی سال ۲۰۱۴ در چشم عموم مردم است اما شاید دارای ویژگی‌های مورد نظر آکادمی نبوده است وتنها در بخش بهترین ترانه یک نامزدی اسکار به دست آورد.

«بردلی کوپر»- شگفتی

« بردلی کوپر» بازیگر فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» برای بازی در این فیلم جنگی ۲۰ کیلو عضله سازی کرد و برای مدتی کاملا از دید دوربین‌های رسانه‌ها دور بود تا برای بازی در این فیلم بهترین بازخوردهای دوران بازیگری‌اش را دریافت کند. اما بی‌اعتنایی جوایز گلدن گلوب و از سویی دیگر جوایز انجمن بازیگران آمریکا به او موجب شد تا همگان از حضور او در جمه نامزدهای نهایی اسکار بهترین بازیگری مرد شگفت‌زده شوند. این سومین سال پیاپی است که «کوپر» پس از فیلم‌های «کتابچه بارقه امید» و «اخاذی آمریکایی» به جمع نامزدهای نهایی اسکار راه می یابد.

«ماریون کوتیار»- شگفتی

بسیاری از منتقدان سینمایی از اعلام حضور «ماریون کوتیار» بازیگر صاحب نام فرانسوی در میان نامزدهای بهترین بازیگر زن خوشحال شدند، چرا که او یکی از بی‌نقص‌ترین و ظریف‌ترین نقش آفرینی‌هایش را در فیلم «دو روز، یک شب» برادران «داردن» ارائه داده است.با این وجود نگرانی بسیاری از متخصصان سینمایی این بود که این فیلم در سطح گسترده‌ای اکران نشده است اما «کوتیار» بدشانس نبود و این فیلم به اندازه کافی در میان اعضای آکادمی علاقه‌مند داشته است.

«بنت میلر»- شگفتی

T A K F A R S

کارگردان فیلم «فاکس‌کچر» در حالی برای دومین‌بار نام خود را در میان نامزدهای بهترین کارگردانی اسکار می‌بیند که فیلمش در بخش بهترین فیلم نامزد نیست و نام‌هایی چون «کلینت ایستوود»، «آوا دو ورنای» و «دامین چازل» در میان فهرست‌ نهایی نامزدهای این شاخه حضور ندارند.

ساخت مجسمه از یخ در فستیوال برف و یخ در لندن
  1. تصاویر بازیگران سریال زمانه در نشست نقد و بررسی آن
  2. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۲۶ اردیبهشت
  3. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۳۰ شهریور
  4. اسم و ساعت پخش تمام سریال های عید نوروز
  5. مبلغ دقیق و میزان عیدی سال کارگران
  6. چطور بعد از بسته شدن روم های یاهو وارد آن بشویم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات