چرا موقع مسواک زدن لثه خونریزی میکند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا موقع مسواک زدن لثه خونریزی میکند

خون ریزی لثه هنگام مسواک زدن اغلب ناشی از مشکل بزرگ و غیرقابل حلی نیست. اما اگر برخی نکات را ندانید، ممکن است آنقدر به لثه هایتان آسیب بزنید که سلامتشان با مشکلی جدی تر از خونریزی های گاه و بی گاه مواجه شود.

▪هروقت نخ دندان می کشید لثه هایتان زخمی می شوند؟

فکر نکنید خونریزی لثه هنگام کشیدن نخ دندان اتفاقی است که همه افراد آن را تجربه میکنند. این مشکل در اغلب موارد به دلیل استفاده از نخ دندان نامناسب یا محکم کشیدن نخ روی لثه است و از نظر محققان، در چنین شرایطی زیان نخ دندان از سود آن بیشتر است. اگر شما به این شیوه بین دندان هایتان نخ می کشید، احتمالا هنگام مسواک زدن خونریزی لثه را تجربه میکنید، چراکه با حرکت دادن نخ دندان در موقعیت نامناسب، پیش از مسواک زدن به لثه هایتان آسیب زده و آن ها را حساس کرده اید.

▪بسیاری از خانم ها زمانی که هورمون هایشان دچار نوسان می شود (دوران بلوغ، بارداری، یا یائسگی) لثه هایی حساس پیدا میکنند. در این روزها حتی حرکت آرام مسواک روی دندان هم می تواند زمینه را برای خونریزی دندان فراهم کند.

▪وقتی استرس دارید، دچار کمبود خوابید یا غذای نامناسبی مصرف کرده اید، حجم باکتری ها در دهانتان بیشتر می شود و لثه تان دچار التهاب هایی می شود که آن را مستعد خونریزی میکند. در این شرایط، لثه تان حساس و آماده خونریزی می شود و با هر بهانه کوچکی دهانتان پر از خون می شود.

تکفارس آی آر

▪مصرف برخی داروها، مثل داروهای ضدافسردگی و فشارخون ممکن است باعث خشکی دهان شود. در این شرایط کمبود بزاق ناشی از مصرف این داروها، به باکتری ها اجازه می دهد با سرعت بیشتری تکثیر شوند و لثه شما را قرمز، متورم و خونین کنند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

هنگام انجام تمرینات قدرتی بدنسازی چقدر استراحت نیاز داریم
  1. آیا می شود هم فست فود خورد و هم چاق نشد
  2. انار داروی درد بیماری های کلیه
  3. میوه و دانه های انار چه خاصیتی دارد
  4. وقتی هوا خیلی سرد می شود در بدن چه اتفاقی می افتد
  5. اگر میخواهید بعد از ۵۰ سالگی هم تناسب اندام داشتید راهکارها
  6. علت اینکه سر بچه ها شپش می زند چیست

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات