معرفی و طرز تهیه تنقلات سالم برای بچه ها

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

معرفی و طرز تهیه تنقلات سالم برای بچه ها

image معرفی و طرز تهیه تنقلات سالم برای بچه ها

۱.به جای چیپس‌های سرخ شده می‌توانید از سبزیجات و چیپس‌های پخته شده استفاده کنید. سبزیجات یکی از مواد ضروری برای بدن است. این مواد سرشار از فیبر کامل هستند. مصرف یک پیمانه از این سبزیجات تنها ۵۰ کالری وارد بدن شما می‌کند. شما می‌توانید از هویج‌های ترد، گل کلم، کرفس، نخود فرنگی، کلم بروکلی و فلفل استفاده کنید. به جای اینکه از سبزیجات سرخ شده‌ استفاده کنید، بهتر است آن‌ها را بپزید تا کالری کم‌تری داشته باشند. برای اینکه چیپس نان تورتیلای سالمی داشته باشید می‌توانید از عدس یا لوبیا در آن استفاده کنید زیرا در مقایسه با سایر مواد فیبر و پروتئین مورد نیاز بدن را نیز تامین می‌کند.

۲.به جای استفاده از دیپ‌های خامه‌ای می‌توانید از دیپ لوبیا، حمص یا گواکامولی استفاده کنید. دیپ لوبیا و حمص اسید چرب اشباع پایینی دارند و می‌توانند پروتئین و فیبر مورد نیاز بدن را تامین نمایند. همچنین شما می‌توانید دیپ گواکامولی سنتی را با افزودن سبزیجات به آن متعادل‌تر کنید.

۳.به جای مصرف پیتزا از سالاد پاستای کاپرزه استفاده کنید. هر تکه پیتزا بیش از ۳۰۰ کالری دارد بنابراین بهتر است انتخاب سبک‌تری داشته باشید. شما می‌توانید از سالاد کاپرزه ایتالیایی استفاده کنید که در آن تنها از پنیر موتزارلا، گوجه فرنگی، برگ ریحان و روغن زیتون استفاده می‌شود. افزودن پاستا به این سالاد برای ایجاد حس سیری بیشتر، مفید است.

۴.به جای مصرف ناچوی گوشت گاو یا پنیر می‌توانید از ناچوهای بدون گوشت یا ناچوی سبزیجات استفاده کنید. استفاده از ناچوی گوشت یا پنیر می‌تواند به شدت چاق کننده باشد و مصرف ۱۰ گرم از چربی اشباع موجود در آن ،در حدود ۵۰۰ کالری وارد بدن شما خواهد کرد.به جای گوشت می‌توانید از ناچوی سبزیجات مختلف همچون سویا یا لوبیا استفاده کنید.اگر مصرف پنیر را نیز کنار بگذارید یک غذای گیاهی کامل خواهید داشت.

تکفارس آی آر

۵.به جای مصرف مشروب و نوشیدنی‌های الکلی بهتر است از نوشیدنی‌های سبک دیگر استفاده کنید. شما می‌توانید از نوشیدنی‌های خوشمزه‌ای استفاده کنید که کالری کمتری دارندو آسیب کمتری به بدن وارد می‌کنند. اگر می‌خواهید بدن سالمی داشته باشید برای همیشه مصرف الکل را کنار بگذارید و به جای آن از آب یا نوشیدنی‌های طبیعی استفاده کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

علت های اصلی برای کمردرد
  1. روش های غیر دارویی برای تسکین دردهای تیروئید
  2. چه کنید تا ترشح هورمون شادی در بدن شما زیاد شود
  3. آب میوه های کارخانه ای و بسته بندی شده بی ضرر هستند یا نه
  4. چطور هفته ای نیم کیلو وزن کم کنم
  5. کارهای اشتباهی که شما را خسته و پیر میکنند
  6. معرفی سبزی طبیعی برای درمان خارش و اثرات نیش حشرات در طب سنتی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات