تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالب

فهرست تصویری از اولین ماشین های ساخته شده در دنیا

اولین خودروی بنزینی

image فهرست تصویری از اولین ماشین های ساخته شده در دنیا

درسال ۱۸۸۳ ، طراح ۲۷ ساله فرانسوی ” ادوارد دلامر دبوتویله” اولین خودرو با پیشران بنزینی را ساخت. انگیزه وی برای این چنین طرحی پیدا کردن جایگزینی برای شیوه حمل و نقل با حیوانات بود. پدر او صاحب یک مزرعه و کارخانه فراوری پنبه بود و به منظور حمل و نقل این محصولات به تعداد زیادی اسب نیاز داشت. او با کمک مکانیک پدرش یک موتور ثابت بنزینی با توان ۸ اسب بخار را بر روی یک بارکش چوبی نصب کرد.تصویر بالا ماکتی از آن نمونه است.

اولین خودروی تولید انبوه شده

image فهرست تصویری از اولین ماشین های ساخته شده در دنیا

تکفارس آی آر

اولین خودروی تولید انبوه شده با موتور بنزینی در ایالات متحده آمریکا و با نام مدل ” curved-dash Olds ” و با نرخ تولید بیش از۱۰ عدد در هفته ساخته شد. این خودرو در آوریل ۱۹۰۱ میلادی برای اولین بار در میان عموم مردم ظاهر شد و تا پایان آن سال تعداد ۴۳۳ عدد از آن تولید شد. این تعداد پس از ۳ سال به ۵۵۰۸ خودرو در سال رسید. این خودرو در آن زمان در حدود ۶۵۰ دلار ارزش داشته است.

اولین خودرو با رادیو

image فهرست تصویری از اولین ماشین های ساخته شده در دنیا

اولین رادیو در یک خودرو فورد مدل ” T ” توسط ” جورج فراست ” ۱۸ ساله در شهر شیکاگو در ماه می سال ۱۹۲۲ میلادی قرار داده شد. در ماه نوامبر همان سال نیز شرکت ارتباطی ” مارکونی” نیز یک عدد رادیو را در درون یک خودروی لیموزین قرار داده و نمایشگاه خودرو در لندن به نمایش گذاشت.تصویر بالا یک خودرو فورد مدل ” T ” است.

اولین دزدی اتومبیل

www.takfars.ir

image فهرست تصویری از اولین ماشین های ساخته شده در دنیا

اولین سرقت خودرو در تاریخ در پاریس و در ماه ژوئن ۱۸۹۶ رخ داد. خودرو ” پژو” متعلق به بارون ” دوزیلن ” توسط مکانیکش از تاسیسات ساخت اتومبیل در جایی که این خودرو در حال تعمیر بود به سرقت رفت. البته هم دزد و هم خودروی مسروقه به فاصله کمی در شهر ” آسنریس ” یافت شد.

اولین خودروی پلاک شده

image فهرست تصویری از اولین ماشین های ساخته شده در دنیا

اولین خودروی پلاک شده در دنیا در شهر پاریس و توسط اداره پلیس این شهر به تاریخ ۱۴ آگوست ۱۸۹۳ پلاک شد. در آن زمان نام و آدرس دارنده خودرو نیز به صورت اختصاری بر روی پلاک خودرو نوشته می شد. در قانون آن زمان کشور فرانسه قرار بر این بود که هر خودرو این اطلاعات را بر روی یک تکیه فلز پیاده کرده و بر روی خودروی خود نصب کند و در عین حال هیچ گاه آن را پنهان نکند. تصویر بالا یک نقاشی مربوط به شهر پاریس در همان سالها است.

مطالب محبوب بیشتر ››