خوراکی هایی که حال شما را خوب میکنند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خوراکی هایی که حال شما را خوب میکنند

image خوراکی هایی که حال شما را خوب میکنند

اسفناج

سبزیجات سبز تیره سرشار از فولات یا همان ویتامین B می باشند. این سبزیجات روی انتقال دهنده های عصبی کنترل روحیه در مغز تاثیر می گذارند و در نتیجه باعث تقویت روحیه می شوند.

مرکبات

پرتقال، نارنگی، یافا، گریپ فروت و تمام مرکبات دیگر سرشار از فولات یا همان ویتامین B هستند که روحیه را در لحظه تقویت میکنند.

تکفارس آی آر

موز

به سه دلیل پیشنهاد می شود که این میوه را در اسموتی ها حتما استفاده کنید: ۱- پتاسیم (تقویت کننده کارایی مغز)، ۲- B6 (افزایش دهنده سروتونین که بدن را آرام میکند) و ۳- تریپتوفان (آمینو اسید شادی که روحیه را تنظیم میکند)

برگ چغندر

منیزیم ماده ای انرژی بخش بوده و افسردگی را از بین می برد. معمولا یکی از کمبودها در برنامه های غذایی کمبود منیزیم است. بنابراین سعی کنید مقداری برگ چغندر در کنار غذای تان مصرف کنید تا بتوانید این کمبود را تا حدودی جبران کنید.

انواع توت ها

www.takfars.ir

توت ها با تامین گلوکز بدن میتوانند کج خلقی ها و زود رنجی ها را کاهش دهند.

مارچوبه

مارچوبه منبع سروتونین، فولات و آنزیم هایی است که میتوانند تاثیرات مصرف الکل را خنثی کنند.

گوجه گیلاسی

می توان گفت گوجه فرنگی گیلاسی در میان غذاها منبع لیکوپن ( فیتونوترینت یا ماده غذایی مغذی محلول در چربی) می باشد که می تواند با این ماده جلوی تولید ترکیبات التهابی در اثر افسردگی را بگیرد و متوقف کند.

سیب زمینی شیرین

کربوهیدارت های پیچیده سطح سروتونین که تاثیر آرامبخش در بدن دارند را افزایش می دهند و سیب زمینی شیرین یکی از منابع کربوهیدارت های پیچیده می باشد.

فلفل دلمه

غذاهایی که سرشار از ویتامین C هستند میتوانند تولید هورمون استرس کورتیزول را متوقف کنند که مقدار این ویتامین در فلفل زرد نسبت به فلفل قرمز و سبز بیشتر است. تمام آن ها را در یک ظرف خرد کنید و به عنوان عصرانه میل کنید.

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

درمان قطعی مشکل خلط زیاد در گلو و علل آن
  1. ضررهای عجیب خوردن فلفل سیاه به مقدار زیاد
  2. آیا شب ها در خوابیدن مشکل دارید چاره کار فقط اینجاست
  3. کم خوابی تاثیر درمانی داروهای مسکن را روی بدن از بین می برد
  4. چه عواملی باعث یبوست می شود
  5. جدیدترین خواص کشف شده نوشیدن قهوه
  6. آیا خوردن لیمو عمانی در غذاهایی مثل خورش قیمه مضر است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات