چه گل و گیاهی برای نگهداری در آپارتمان با نور کم مناسب است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه گل و گیاهی برای نگهداری در آپارتمان با نور کم مناسب است

▪ پتوس

اگر شما از آن دسته افراد تازه کار هستید و به دنبال یک گیاه مقاوم و در عین حال زیبا برای محیط خانه و یا محل کارتان می گردید، پتوس بهترین گزینه پیشنهادی ما برای شماست. این گیاه زینتی نسبت به دیگر گیاهان مقاومت بیشتری در مقابل گرما و سرما از خود نشان می دهد و خبر خوب اینکه در محیط هایی که نور به اندازه کافی وجود ندارد هم می تواند رشد و تکثیر پیداکند. پتوس جزو گیاهان سریع الرشد است و مزیت آن از نقطه نظر زیبایی این است که شاخه های بالارونده آن گاه تا ۵ متر هم رشد کرده و می تواند زیبایی دوچندانی به محیط زندگی تان بدهد.

image چه گل و گیاهی برای نگهداری در آپارتمان با نور کم مناسب است

اما مراقب باشید که گیاه را به صورت مستقیم در معرض نور آفتاب قرار ندهید. در تابستان هر ۵ روز و زمستان و فصل سرما هر یک هفته گیاه را آبیاری کنید. اگر در منزل کودک کم سن و سال و یا حیوان خانگی مانند گربه دارید حتما کمی بیشتر مراقب باشید چون پتوس سمی است و اگر خورده شود باعث تحریک دستگاه گوارش و در نتیجه استفراغ خواهدشد. البته این گیاه به هیچ وجه کشنده نیست اما در صورت بلعیدن آثار مریضی و بدحالی نمایان خواهدشد. بنابراین توصیه ما به شما این است که با وجود کودک و یا حیوان خانگی بهتر است سراغ گزینه کم خطرتری باشید.

▪ با این گیاه نگران سفر نباشید

تکفارس آی آر

هرچقدر هم در زمینه نگهداری از گیاهان ماهر و باتجربه باشید اما باز هم اوقاتی وجود دارد که به خاطر سفر و یا دلایل دیگر امکان حضور در محیط منزل یا محل کارتان را ندارید و در این شرایط ممکن است گیاه شما به خاطر عدم رسیدگی پژمرده شود. بنابراین اگر به دنبال یک گیاه مقاومت هستید که بتوانید برای یک هفته یا بیشتر آن را با کمترین مراقبت رها کنید، سانسوریا یا معجزه سبز می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد. برگ های این گیاه، سبز رنگ و شمشیری است و جزو گیاهان کم توقع و مقاوم در برابر خشکی به حساب می آید.

جدا از تمام اینها سانسوریا هوای آلوده اطراف را به بهترین صورت تصفیه میکند و می توانید به عنوان یک تصفیه کننده قوی در منزل و یا محیط کارتان از آن نگهداری کنید. سانسوریا نور غیرمستقیم یا همان سایه را بیشتر ترجیح می دهد. از آبپاشی مستقیم روی سایه های این گیاه جدا خودداری کنید. در تابستان هفته ای یک بار و در زمستان هر دو هفته سانسوریا را آّبیاری کنید. این گیاه به خاطر داشتن بافت پرآب، توانایی بالایی در مقابل بی آبی و خشکی دارد و به همین دلیل می توانید با خیال راحت به سفر بروید.

▪ مقاوم ترین گیاه آپارتمانی

برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا لقب مقاوم ترین گیاه آپارتمانی را در بین گیاهان مقاومی که برایتان نام برده ایم از آن خود کرده و حتی به گیاه فولادی نیز مشهور است. این گیاه چندان به نور و دما حساس نیست اما آبیاری آن خصوصا در فصل گرما باید متناسب باشد. برگ عبایی از خانواده سوسن است و نسبت به شرایط آب و هوایی مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. در طول سال یک و یا دو بار به این گیاه آب بدهید و اگر میخواهید گیاه بزرگ تری داشته باشید هر سال برگ عبایی را به گلدان بزرگ تر انتقال دهید.

image چه گل و گیاهی برای نگهداری در آپارتمان با نور کم مناسب است

www.takfars.ir

اکسالیس یا گیاه عشق به خاطر داشتن برگ های زیبایش یک گل زینتی است که در بین دوستداران گل و گیاه طرفداران زیادی دارد. گیاه عشق جزو گیاهان مقاوم محسوب می شود که اگر نکات مراقبتی از گیاه را به درستی رعایت کنید می توانید تا ۵ و یا ۱۰ سال از وجود این گیاه در محیط خانه و یا محل کارتان لذت ببرید. اکسالیس در جای مرطوب و نیم سایه به خوبی رشد کرده و ارتفاعی بین ۱۵ تا ۳۰ سانتیمتر و گستردگی بین ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر دارد. گل های این گیاه سفید، صورتی و یا بنفش است و شاخ و برگ آن در طول روز باز و بسته می شوند.

▪ گیاهان آپارتمانی مقاوم استنوکارپوس

استنوکارپوس از گیاهان آپارتمانی مقاوم و بسیار زیباست که در برابر شرایط نامساعد محیط، بخصوص تغییرات زیاد دما مقاومت بسیار خوبی دارد. این گیاه که یک گیاه استرالیایی است، در فضای آن جا رشد زیادی میکند و سر به فلک می کشد، اما در محیط آپارتمان ها و با توجه به شرایطی که هست، نباید انتظار رشد بیش از دو متر از آن داشته باشید. استنوکارپوس، برگ های زیبایی دارد که بریدگی های جذابی رو سطح آن ها به چشم میخورد. گلهای این گیاه، قرمز رنگ و خوشه ای هستند و تنها در گیاهانی دیده می شوند که به بلوغ کامل رسیده باشند. این گیاه در زمان رشد خود به قیم نیاز دارد، ولی با رشد ساقه و قوی تر شدن آن می تواند به تنهایی بایستد. لازم است بدانید که استنوکارپوس هم مانند بسیاری از گیاهان آپارتمانی مقاوم دیگر به آبیاری بیش از حد حساس است، پس باید در آب دادن به آن دقت داشته باشید.

image چه گل و گیاهی برای نگهداری در آپارتمان با نور کم مناسب است

بهترین مکان برای قرار دادن این گیاه، کنار پنجره است؛ به طوری که بتواند نور کافی دریافت کند. البته باید توجه داشته باشید که گلدان را در معرض نور مستقیم و شدید قرار ندهید.

دمای مورد نیاز این گیاه، حداقل چهار درجه سانتی گراد در فصول سرد و حداکثر بیست و چهار درجه سانتی گراد در فصول گرم می باشد. میزان اکسیژن هوا نیز باید کافی باشد.

خاکی که استنوکارپوس در آن قرار می گیرد، باید همیشه مرطوب باشد. برای آبیاری این گیاه توجه داشته باشید که سطح خاک خشک شده باشد. در تابستان ها هفته ای دو بار و در زمستان ها یک بار آب دادن به این گیاه کفایت میکند. رطوبت خاک در دمای خیلی پایین می تواند کم تر باشد، اما بهتر است هر هفته دو بار رطوبت گیاه را تمدید کنید.

تصویری زیبا از دکوراسیون داخلی شیک و مدرن هواپیمای شخصی
  1. آموزش نگهداری و پرورش گل دیفن باخیا در آپارتمان

  2. نقشه های معماری خلاقانه آپارتمان های کوچک یک خوابه

  3. چه گیاهی در آپارتمان هوا را تمیز و تصفیه میکند

  4. چه نوع گیاهی برای چیدمان سرویس بهداشتی مناسب است

  5. چه نوع درختی برای کاشت در فضاهای باز مقاوم و مناسب است

  6. پنج ترفند برای بزرگ نشان دادن آپارتمان کوچک

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات