چرا همه شلوار لی ها یک جیب کوچک در کنار جیب اصلی دارند

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا همه شلوار لی ها یک جیب کوچک در کنار جیب اصلی دارند

image چرا همه شلوار لی ها یک جیب کوچک در کنار جیب اصلی دارند

انواع جیب ها، حتی از نوع غیر واقعی آن، بر روی لباس های زنانه از شلوار و پیراهن گرفته تا کت دیده می شود. اما به طور استاندارد، ما شاهد دو جیب بزرگ در پشت، دو جیب بزرگ در جلو و یک جیب کوچک بر روی یکی از جیب های جلوی شلوار لی مردانه و زنانه هستیم.

این جیب برای حمل سکه کوچک است، پس نمی تواند برای این منظور ساخته شده باشد. از طرفی، جیب کوچک جلوی شلوار لی پیش از ظهور گوشی های هوشمند بر روی شلوار دوخته می شد. بنابراین به این منظور هم نمی تواند ابداع شده باشد.

متخصصین امور نساجی و شلوار لی در پایگاه اینترنتی کورا به این پرسش، پاسخ داده اند.

کاربری به نام رناتا جانوسکووا برند مشهور آمریکاییِ تولید شلوار لی لیوای استراوس را به این پرسش فرا خواند. او پرسید که راز جیب کوچک بر جلوی شلوار لی چیست.

تکفارس آی آر

نماینده برند “لیوایز” نیز پستی را به این سوال ارجاع داد که در آن نوشته شده که جیب کوچک جلو در حقیقت جیب مخصوص ساعت جیبی است و به همین منظور بر روی شلوارهای لی دوخته می شود.

خانم جانوسکووا در ادامه این مطلب نوشت که این جیب برای گاوچران ها ابداع شده است. در اوایل قرن نوزده میلادی، گاوچران ها ساعت جیبی خود را با زنجیر به جلیقه کتشان متصل می کردند، ولی این ساعت ها گاها پس از برخورد به محیط می شکستند. اما لیوای استراوس برای جلوگیری از شکسته شدن ساعت های جیبی، این جیب کوچک را در جلوی شلوارهای لی تولید خودش اضافه کرد.

مقاله جامع درباره هفته تربیت بدنی با احادیث زیبا درباره ورزش
  1. مدل های دیدنی تزیین پول برای عروسی ها و تولد ها
  2. تعبیر و معنی دیدن آشپزخانه در خواب چیست
  3. معنی دیدن راه رفتن در خواب در خواب شبانه چه تعبیری دارد
  4. چکار کنیم اینقدر اینترنت در ویندوز ده مصرف نشود با عکس
  5. آیا روت گوشی برای افراد عادی و استفاده روزانه لازم است
  6. زندگینامه زیبای امام سجاد علیه السلام

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب