image ۵ راز جادویی نابودی جوش های سر سیاه

افزایش بیش از حد چربی منجر به مسدود شدن روزنه های پوستی می شود. سپس به مرور توده ای از چربی به وجود می آید. هنگامی که این توده چربی در معرض مواد قرار می گیرند به رنگ سیاه تبدیل می گردند.

نکته قابل توجه این می باشد که برخی از کرم ها و لوازم آرایشی موجب بدتر شدن و تشدید این جوش ها می شوند. در ادامه به بیان موارد مهمی خواهیم پرداخت که با به کار بردن آنها می توانید جوش های سرسیاه را بهبود بخشید

▪ یکی از مهمترین نکات بهبود بخشیدن جوش های سرسیاه،پاکسازی صحیح پوست می باشد. پاکسازی منظم پوست موجب می شود که اینگونه جوش ها به وجود نیایند. چنانچه پوست به خوبی تمیز نشود، آلودگی های بیشتری جذب میکند. این امر باعث به وجود آمدن جوش هایی زرد رنگ و سپس سیاه رنگ خواهد شد.

▪ کسانی که پوست چرب دارند، حتما از محصولات مخصوص پوست های چرب استفاده کنند. بنابراین، افرادی با پوست چرب، محصولات آرایشی مناسب پوست خود را فراموش نکنند. به عنوان مثال، پودرهای صورت برای پوست چرب مخصوصا پوست هایی که مستعد جوش هستند، بسیار مناسب هستند.

▪ پودرهای صورت نرم و فشرده برای پوست های چرب مناسب می باشند زیرا اینگونه پودرها، چربی پوست را به خود جذب میکنند.کسانی که پوست مستعد جوش دارند میتوانند زیر اینگونه پودرها از لوسیون های فاقد چربی استفاده نمایند.

▪ افرادی که پوست چرب دارند بهتر است برای پاک کردن پوستخود از آب و صابون استفاده کنند. البته توصیه می گردد در انتخاب نوع صابون خود توجه لازم را داشته باشند. حتما صابون مناسب با کیفیت عالی را مورد استفاده قرار دهید.

▪ افرادی با پوست چرب برای پاک کردن آرایش خود میتوانند از انواع شیر پاک کن های مناسب و معتبر و لوسیون های گیاهی استفاده نمایند.