۵ دقیقه پیاده روی کنید ۱ کیلو لاغر شود

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

۵ دقیقه پیاده روی کنید ۱ کیلو لاغر شود

image ۵ دقیقه پیاده روی کنید ۱ کیلو لاغر شود

راه‌هایی برای اینکه بتوانید حین راه رفتن کالری بیشتری بسوزانید :

سرعت خود را متناوبا تغییر دهید:پیاده‌روی‌ای که تمام مدت با گام‌های یکنواخت انجام شود کالری کمتری مصرف می‌کند. به جای اینکه در پیاده‌روی سرعت ثابت و گام‌های یکنواخت داشته باشید، سه دقیقه آهسته راه بروید و سپس به مدت سه دقیقه سرعت خود را افزایش دهید و دوباره آهسته راه بروید.

سرعت شما در گام تند باید به‌حدی باشد که نتوانید به راحتی صحبت کنید. در این سه دقیقه روی حرکات خود تمرکز بیشتری داشته باشید. می‌توانید این دوره‌های سه دقیقه‌ای آهسته- سریع را تا پنج مرتبه تکرار کنید تا کل زمان پیاده‌روی شما ۳۰ دقیقه باشد.

این کار باعث می‌شود که کالری بیشتری بسوزانید و به علاوه میزان تحمل پذیری و استقامت خود را نیز افزایش دهید.

تکفارس آی آر

روی سطوح نرم پیاده‌روی کنید:در مقایسه با پیاده‌روی روی سطح خیابان و سنگفرش‌ها، پیاده‌روی روی شن کالری بیشتری مصرف می‌کند. راه رفتن روی شنها نسبت به سطوح صاف دیگر ۵۰% کالری بیشتری می‌سوزاند.

اگر به ساحل دریا دسترسی ندارید، راه رفتن روی خاک‌های نرم و حتی برف را امتحان کنید. پیاده‌روی روی هر سطح نرمی که پای شما کمی در آن فرو رود نسبت به سطوح صاف کالری بیشتری مصرف می‌کند.

همه بدن را درگیر کنید:هنگامی که راه می‌روید به جز پاها تا آنجا که می‌توانید از سایر اعضای بدن نیز استفاده کنید.شانه‌ها، قفسه سینه، بازوها و دست‌ها را متناسب با حرکت بدن حرکت دهید. هر چه بیشتر حرکت کنید کالری بیشتری می‌سوزانید.

اگر حرکات بدن را جزیی از پیاده‌روی معمول خود کنید با این کار کالری بیشتری مصرف خواهید کرد.

موسیقی گوش کنید: مطالعات نشان می‌دهند که افرادی که هنگام ورزش کردن به موسیقی‌های دارای ضرباهنگ ورزشی گوش می‌کنند سخت‌تر و طولانی‌تر از افرادی که بدون موسیقی ورزش می‌کنند به فعالیت می‌پردازند.از شیب‌ها استفاده کنید:اگر بیرون از خانه پیاده‌روی می‌کنید مسیر خود را طوری طراحی کنید که شامل سطوح شیب دار و تپه‌های کوچک باشد. بالا رفتن از شیب‌ها باعث می‌شود که ضربان قلب شما افزایش پیدا کند و چربی بیشتری بسوزانید.

www.takfars.ir

سعی کنید با همان سرعت و گام‌هایی که در سطح صاف پیاده‌روی می‌کردید از شیب‌ها بالا بروید. با افزودن مقداری شیب به پیاده‌روی خود، علاوه بر مصرف کالری بیشتر، استقامت شما نیز افزایش خواهد یافت و عضلات شما قوی خواهند شد.کمی سنگین‌تر: می‌توانید یک جلیقه یا ژاکت سنگین بپوشید تا هنگام راه رفتن کالری بیشتری مصرف شود. اگر نمی‌خواهید چنین کاری انجام دهید می‌توانید از یک کیف کوله پشتی که حاوی چند کتاب باشد استفاده کنید و آن را در هنگام پیاده‌روی حمل کنید.

از حمل وزنه یا چیزهایی که باید با دست حمل شوند خودداری کنید زیرا خطر آسیب دیدگی شما افزایش می‌یابد.یک همراه پرانرژی:یک همراه مشتاق، علاقه‌مند و پر‌انرژی می‌تواند موجب فعالیت بیشتر شما شود و شما کالری بیشتری بسوزانید. هنگامی که چنین فردی همراه شما گام بردارد قطعا در فعالیت بیشتر شما موثر خواهد بود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خوراکی هایی که هم مقوی هستند و هم ارزان قیمت
  1. چکار کنم کمتر غذا بخورم و لاغر شوم
  2. راهکارهای ورزشی برای داشتن پاهایی ورزیده و خوش شکل
  3. کدام میوه های تابستانی لاغر کننده هستند
  4. ماهی بخورید اگر ناراحتی معده حاد دارید
  5. چرا بچه های کوچک نسبت به غذا خوردن بی اشتها میشوند
  6. چه نوع خوراکی و تغذیه برای بچه مدرسه ای ها مناسب است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات