آن چه که باید یاد بگیرید تا خوشبخت و سالم باشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آن چه که باید یاد بگیرید تا خوشبخت و سالم باشید

image آن چه که باید یاد بگیرید تا خوشبخت و سالم باشید

▪ نفس شما

اکثر مردم هیچوقت به تنفس فکر نمیکنند ولی نمی دانند این تنفس به حدی مهم است که چند لحظه بدون آن نمیتوانند زندگی کنند. به محض اینکه شما احساس ناخوشایند و کندی در کارها را احساس کردید، چند نفس عمیق بکشید. با این کار شما احساس زندگی را دوباره حس خواهید کرد و مطمئنأ می توانید بهتر به ادامه ی کارها بپردازید و استراحتی برای ذهن مشوش شما می شود.

▪ صحبت کردن با خود

همه ی ما یک صدا در سرمان داریم. صدایی که می تواند حیاتی باشد و در راه سعادت و موفقیت ما نقش مهمی را داشته باشد. شما می توانید با به رسمیت شناختن آن با یک صدای درونی شروع به تغییر در خودتان کنید. مثلاً به جای اینکه در ذهن به مسأله ای فکر کنید و بگویید، کافی است این جمله را تکرار کنید: شما شایسته ی عشق و توجه بیشتری هستید و باید بیشتر تلاش کنید.

تکفارس آی آر

▪ قدردانی از خود

شما می توانید روزانه تمرین سپاسگذاری داشته باشید که باعث شادی و بهره وری بیشتر می شود. با این کار تمرکز روی امید باعث استقامت و مقاومت در برابر موانع می شود.

▪ زبان شما

با توجه به روانشناسی اجتماعی، شما می توانید با تغییر زبان قدرت و اعتماد به نفس زیادی به خود بدهید. به عنوان مثال اتخاذ یک موضع قدرتمند برای دیدار با یک فرد متشخص و یا شرکت در یک مصاحبه ی شغلی که باعث افزایش هورمون های مثبت و کاهش استرس و سطح کورتیزول می شود.

▪ ذهن و تناسب اندام شما

www.takfars.ir

من چیزی در مورد شما نمی دانم، ولی این را می دانم که ورزش فرصتی مناسب هم برای تناسب اندام و هم گوش دادن به موسیقی است و حتی یک پیاده روی روزانه به طور منظم می تواند باعث خلاقیت و افزایش تمرکز می شود. انجام پازل و یا خواندن کتاب نیز می تواند باعث کاهش استرس و اضطراب شود.

▪ رژیم غذایی

غذاهایی با طعم خوب ولی بی خاصیت می تواند مغز شما را به حالتی غمگین و نا امیدانه برساند. به طور مثال مصرف بیش از حد قند می تواند سندروم متابولیکی و بیماری قلب و عروق را باعث شود. غذاهای فرآوری شده نیز می تواند باعث دیابت، چاقی و سرطان شوند. ولی میوه و سبزیجات تازه و تنقلات سالم و مغذی میتوانند در این راه سلامت را و در نتیجه موفقیت را به شما ارزانی کنند.

▪ خواب شما

خواب مناسب برای تمرکز، کار و عملکرد در فعالیت ها بسیار مهم است. تماشای طلوع آفتاب به دلیل زیبایی باعث افزایش انرژی مثبت و آرامش برای تلاش بیشتر می شود.

برای رسیدن به این اهداف باید

آن را تجسم کنید

تمرین تجسم هدف می تواند افزایش تبدیل شدن خیال به واقعیت و رسیدن به موفقیت را باعث شود.

به آن باور داشته باشید

همه چیز با پول و سرمایه در ارتباط نیست بلکه باور داشتن و شجاعت می تواند شما را به هدفتان برساند.

تک فارس

در مورد آن صحبت کنید

بحث در مورد چیزی به طور مکرر می تواند به شما اراده ی ی انجام آن را بدهد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

یک پدر چه حرفهایی را باید به پسرش بزند
  1. تفریحات سالمی که می توان آخر هفته پاییزی با خانواده انجام داد

  2. چطور با همسرم رابطه خوب و سالم داشته باشم

  3. آیا میخواهید زندگی سالم و فعالی داشته باشید

  4. آیا اگر ازدواج کنم خوشبخت میشوم چطور باید فهمید

  5. علت خوشبخت بودن بعضی زن و شوهر ها

  6. بهترین راهکارها برای داشتن ذهنی سالم فعال و قوی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات