گفتگویی زیبا و خواندنی با آرام جعفری همراه تصاویر

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

گفتگویی زیبا و خواندنی با آرام جعفری همراه تصاویر

image گفتگویی زیبا و خواندنی با آرام جعفری همراه تصاویر

برای شروع، از تاثیری که از پدر و مادرتان گرفته‌اید، بگویید و این‌که در چه فضایی بزرگ شدید؟

من سال ۱۳۵۹ به دنیا آمدم. خوشبختانه پدر و مادرم هر دو تحصیلکرده رشته ریاضی‌اند. پدرم رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه تهران خوانده و مادرم فوق‌دیپلم ریاضی دارد. برادرم هم مهندس مکانیک است. وقتی خانواده‌ام متوجه علاقه‌ام به هنر شدند از پنج سالگی مرا به کلاس‌های کانون پرورش فکری فرستادند. از اول راهنمایی هم در کنار مدرسه به کلاس بازیگری می‌رفتم. از ۱۶ سالگی هم در کلاس‌های زنده‌یاد سمندریان شرکت کردم و به شکل جدی وارد عرصه بازیگری شدم.

جالب است با این‌که اعضای خانواده‌تان در رشته ریاضی تحصیل کرده‌اند، اما مخالف ورود شما به عرصه هنر نبودند!

طبیعی است خانواده من هم مثل دیگر خانواده‌ها نگران فرزندشان بودند، چون نسبت به این فضای هنری شناخت نداشتند، اما وقتی علاقه و پیگیری مرا دیدند، کمک کردند که راهی دنیای هنر شوم. من هم در دانشگاه رشته گرافیک و نقاشی خواندم و لیسانس این رشته را دارم. البته دو سال هم رشته بازیگری خواندم، اما نیمه رهایش کردم؛ چون علاقه‌مند بودم به لحاظ تجربی بیشتر بازیگری را بیآموزم.

تکفارس آی آر

با این توصیف مشخص می‌شود که در خانواده شما، احترام به انتخاب یکدیگر، حرف اول را می‌زند؟

بله، دقیقا همین طور است. من و برادرم رشته‌های دانشگاهی‌مان را خودمان انتخاب کردیم و پدر و مادر هم مخالفت نداشتند و این خیلی خوب است. به نظرم هر بچه‌ای توانمندی‌های خودش را دارد و نباید به اجبار بخواهیم رشته‌ای بخواند یا کاری انجام بدهد، زیرا در غیر این صورت موفق نخواهد شد. خانواده‌هایی که فرزندانشان را به سمت استعدادهایشان راهنمایی می‌کنند، نتیجه بهتری می‌گیرند و بچه‌ها پیشرفت بیشتری می‌کنند.

حالا که صحبت از احترام شد، شما خودتان چقدر به این موضوع تعهد دارید؟

این وظیفه هر فرزندی است که احترام پدر و مادرش را داشته باشد. متاسفانه گاهی می‌شنوم این اتفاق نمی‌افتد که خیلی صورت خوشایندی ندارد. البته به آموزش رفتار صحیح به بچه‌ها از سوی خانواده خیلی معتقد هستم، زیرا برخی مواقع می‌بینم که پدر و مادر فقط به حرف فرزندنشان گوش می‌دهند و او را پرتوقع می‌کنند. باید رفتار پدر و مادر با بچه‌ها منطقی و اصولی باشد. افراط و تفریط به نتایج خوبی منتهی نمی‌شود و این بد است. نباید بچه را لوس کرد و از سوی دیگر هم نباید خیلی سختگیر بود. باید روی رفتار اعتدالی فرهنگسازی کنیم. در مجموع معتقدم باید احترام و صمیمت در کنار هم حرف اول را در خانواده بزند.

image گفتگویی زیبا و خواندنی با آرام جعفری همراه تصاویر

www.takfars.ir

شما مجرد هستید یا متاهل؟

متاهل.

آیا احترام و صمیمت هم در زندگی با همسرتان حرف اول را می‌زند؟

بله، ما خیلی به هم احترام می‌گذاریم. من و همسرم هر دو به این موضوع پایبندیم و سعی می‌کنیم حرمت‌ها را نگه داریم. وقتی احترام باشد، حتما صمیمیت هم خواهد بود.

همسرتان با حرفه شما مخالفت نمی‌کند؟

نه، خوشبختانه همسر بسیار همراهی دارم. راستش بهتر است بگویم من و همسرم با یکدیگر رفیق هستیم. با وجود این‌که کار همسرم به دنیای هنر ارتباطی ندارد، اما او و خانواده‌اش بسیار هنردوست هستند.

این روزها مخاطبان شما را در مجموعه معمای شاه و در نقش پروین غفاری دیدند. درباره بازی در این سریال بگویید؟

من یکی از نقش‌های خاص سریال معمای شاه را با نام پروین غفاری به عنوان اولین معشوقه محمدرضا پهلوی ملعون، ایفا می‌کنم. این نقش با وجود کوتاه بودن، خاص است، زیرا بسیاری از افراد این شخصیت تاریخی را نمی‌شناسند و ایفای آن سختی‌های خاص خود را داشت. من پیش از این در سریال تاریخی «خانه‌ای در تاریکی» به کارگردانی سعید سطانی به ایفای نقش پرداخته بودم، اما فضای سریال معمای شاه متفاوت از آن بود.

آرام جعفری دانش‌آموخته رشته نقاشی در دانشکده سوره است و اولین کارش به عنوان بازیگر در ۱۶ سالگی و بازی در یک نمایش تئاتر بود. جعفری دوره‌های بازیگری را در کلاس‌های زنده‌یاد حمید سمندریان گذرانده و در طول این سال‌ها در مجموعه‌های مدینه، میلیاردر، شب هزار و یکم، قهوه تلخ و… بازی کرده است.

تک فارس

عکس های اتفاقات محال در دنیا
  1. آبشار ویکتوریا در افریقا بی نظیرترین پدیده خلقت
  2. راهکارهایی برای کاهش مصرف باطری در گوشی موبایل
  3. عکس های زیبای مزدا MX-5 مدل ساخت ژاپن
  4. ترفندهای ریز خانه داری برای تازه عروس ها
  5. طالع بینی هندی مرد متولد اردیبهشت ماه
  6. رومیزی های ابریشمی را چطور باید آهار داد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات