کنکور سراسری از دانشگاه آزاد حذف شد

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

کنکور سراسری از دانشگاه آزاد حذف شد

image کنکور سراسری از دانشگاه آزاد حذف شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد نیز به‌احتمال قوی از بهمن امسال یا نهایتا از مهر‌ماه سال آینده حذف می‌شود.به گفته فرهاد دانشجو کنکور کاردانی در دانشگاه آزاد اسلامی از امسال حذف شد و به تاریخ پیوست. او در پاسخ به پرسش همشهری درباره محقق‌شدن وعده کاهش شهریه‌های دانشگاه آزاد نیز اظهار کرد:

برای همه دانشجویان جدیدالورود دوره‌های کاردانی امسال نه‌تنها ۱۵درصد افزایش شهریه نداشتیم بلکه ۲۰درصد هم کاهش شهریه داشتیم و در واقع ۳۵درصد کاهش شهریه داشته‌ایم.رئیس دانشگاه آزاد افزود: برای همه دانشجویان جدیدالورود کارشناسی ناپیوسته نیز همانند دانشجویان دوره‌های کاردانی عمل شد و نه‌تنها ۱۵درصد افزایش شهریه نداشتیم بلکه ۲۰درصد کاهش شهریه داشتیم. دانشجو درباره شهریه سایر دانشجویان نیز گفت:

برای ۹۰درصد دانشحویان که دانشجویان سال‌های قبلی ما هستند نیز هیچ افزایش شهریه‌ای نداشته‌ایم و این کاهش شهریه‌ها در حالی است که افزون بر افزایش شهریه‌ها در سایر دانشگاه‌های غیردولتی و شبانه، نرخ‌ها نیز افزایش یافته است. او اظهار کرد: برای دانشجویان جدیدالورود به جز کاردانی نیز تنها پنج درصد افزایش شهریه داشتیم، یعنی دانشجویی که در هر ترم ۶۰۰هزار تومان می‌پرداخت فقط ۳۰هزار تومان افزایش شهریه داشته‌ایم و البته این یعنی ۱۰درصد کاهش شهریه نسبت به سال‌های پیش.

رئیس دانشگاه آزاد درباره گسترش واحدهای علوم و تحقیقات گفت: ۳۱واحد مجوز نداشت که با هماهنگی‌های رئیس واحد علوم تحقیقات تهران و معاون آموزشی دانشگاه آزاد یا مسئولان وزارت علوم، ‌اکنون همه ۴۲واحد علوم تحقیقات از نظر شبکه مجوز دارند. دانشجو اظهار کرد: رشته‌های واحد علوم تحقیقات کم است و برخی هم رشته ندارند که توسعه رشته‌ها در واحدهای علوم تحقیقات در دستور کار دانشگاه آزاد است. او درباره بازنگری در رشته‌ها و ایجاد رشته‌هایی که نیازهای جامعه را برطرف کنند اعلام کرد: ‌معاونت آموزشی دانشگاه، معاونان آموزشی واحدها و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد رشته‌ها بررسی می‌کنند و مورد بازنگری قرار می‌دهند و رشته‌هایی‌ که چند سال است نیازی به آنها نیست یا بدون متقاضی هستند را با رشته‌هایی که بیشتر مورد نیاز است و میان رشته‌ای هستند جایگزین می‌کنند.

تکفارس آی آر

  1. مساوی شدن قیمت دیه مرد با زن در قانون جدید مجازات اسلامی
  2. جشن سال نو در سیدنی استرالیا
  3. مادر شدن یک دختر بچه ۹ ساله همراه با عکس
  4. آیا مشمولان سربازی میتوانند در داشگاه آزاد ثبت نام کنند
  5. گفتگویی خواندنی با هادی ساعی ورزشکار معروف
  6. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۲۳ بهمن

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

محصولات معتبر