کدام برای سلامتی بهتر است حمام در صبح یا حمام در شب

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

کدام برای سلامتی بهتر است حمام در صبح یا حمام در شب

image کدام برای سلامتی بهتر است حمام در صبح یا حمام در شب

▪ دوش صبحگاهی به شما کمک می‌کند تا برای یک روز طولانی مغز و بدن خود را آماده سازی کنید. افرادی که صبح‌ها استحمام می‌کنند انرژی و قدرت تفکر بالاتری دارند. این تمرکز حواس باعث کاهش ترشح هورمون کورتیزول(استرس) شده لذا علاوه بر تمرکز حواس، التهابات پوستی کاهش می‌یابد.

▪ به دلیل وجود پلاکت خون زیاد بهترین زمان برای تراشیدن ریش صبح می‌باشد. دوش صبحگاهی مناسب‌تر است.‌

یک متخصص پوست اشاره می‌کند، صبح‌ها به علت مواجه نشدن با رادیکال‌های آزاد، نور خورشید، گرد و غبار و… پوست صورت بهترین وضعیت و ظاهر را داراست. او معتقد است دوش صبحگاهی سلول‌های پوست را تحریک می‌کند همچنین استحمام با آب گرم برای پوست بسیار مضر است چرا که پوست را به شدت خشک و شکننده می‌کند.

اکثر کارشناسان، بهترین زمان برای استحمام را شب اعلام کردند. حمام کردن یکی از عالی‌ترین راه‌ها برای پاک کردن آرایش، گرد و غبار و مواد آلاینده از سطح پوست است .

تکفارس آی آر

یک متخصص خواب افزود: بهترین وضعیت خوابیدن زمانی است که با بدنی بدون هیچ آلودگی به تختخواب برویم. به گفته وی و اکثر متخصصین، بهترین زمان برای دوش گرفتن، شب هنگام و قبل از خواب است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. گردو مفید یا مضر برای سلامتی قلب
  2. آیا از این خواص تخمه هندوانه برای سلامتی خبر دارید
  3. فایده ضرر و نحوه مصرف گل محمدی برای سلامتی و زیبایی
  4. خواص و مضرات مصرف گیلاس برای سلامتی
  5. خواص سرکه سیب و نحوه مصرف آن برای رسیدن به سلامتی
  6. چای سبز مفید یا مضر برای سلامتی

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید