تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
روانشناسی

کاکتوس هدیه دادن نماد چه چیزی است

image کاکتوس هدیه دادن نماد چه چیزی است

نماد قدرت

کاکتوس ها به خاطر سرسختی و مقاومتی که در ذات خود دارند، نمادی از مقاومت، سرسختی در برابر مشکلات زندگی هستند. اگر در بین دوستان خود کسی را می شناسید که برای رسیدن به هدف های خود سرسختانه می جنگد، کاکتوس هدیه بسیار ارزشمندی برای اوست.

نماد محافظت

تکفارس آی آر

بسیاری از علاقه مندان فنگ شویی معتقد هستند که کاکتوس ها انرژی های منفی محیط را جذب می کنند و اجازه نفوذ افکار مخرب به ذهن را نمی دهند، این افراد کاکتوس ها را نمادی از محافظت روح و تفکر می دانند.

نماد عشق بی قیدوشرط

شاید عجیب به نظر آید، اما بومیان آمریکایی به دلیل توانایی رشد کاکتوس در شرایط بد محیطی، آن را نماد عشق و محبت مادرانه می دانند. رنگ گل کاکتوس ها نیز بیانگر عواطف و احساسات مختلفی است؛ برای مثال کاکتوس هایی که رنگ قرمز دارند برای هدیه تولد و فارغ التحصیلی مناسب هستند. کاکتوس هایی زرد، صورتی و نارنجی اما نشانی از شادی و دوستی دارند. کاکتوس سفید نیز قدرت و انعطاف پذیری را نمایان می کند.

image کاکتوس هدیه دادن نماد چه چیزی است

چرا کاکتوس ها برای هدیه دادن مناسب هستند؟

www.takfars.ir

مهم ترین دلیلی که کاکتوس ها را انتخاب هایی مناسب برای هدیه دادن می کند این است که کاکتوس ها نگهداری آسانی داشته و گزینه خوبی برای کسانی هستند که زمان و حوصله کافی برای مراقبت از گیاهان را ندارند. درست است که مشابه همه گیاهان خانگی نگهداری از کاکتوس ها نیز شرایط خاص خود را دارد، اما به خاطر اینکه کاکتوس ها مقاومت زیادی در برابر گرما و انواع آفت ها دارند، نگهداری شان آسان تر است. افزون بر نگهداری آسان، رشد کم کاکتوس ها نیز باعث می شود هرچند سال یک بار به تعویض گلدان نیاز داشته باشند.

مناسب ترین کاکتوس ها برای هدیه دادن

image کاکتوس هدیه دادن نماد چه چیزی است

کاکتوس میرتیلو (خیاری)

کاکتوس میرتیلو یک کاکتوس استوانه ای به رنگ سبز و آبی است. تیغ های این کاکتوس چند رنگی و به رنگ های مشکی، خاکستری یا سفید هستند. میرتیلو گل هایی به رنگ سفید دارد. نکته جالبی که در مورد کاکتوس میرتیلو وجود دارد این است که این کاکتوس میوه نیز داشته و میوه های آن خوراکی هستند.

کاکتوس مامیلاریا

مامیلاریا دارای حفره هایی روی بدن خود است و به همین دلیل آن را کاکتوس آشیانه پرنده نیز می نامند. مامیلاریا به نور زیاد و آبیاری منظم احتیاج داشته و گل هایی زیبا به رنگ زرد دارد.

کاکتوس اچینو

کاکتوس اچینو جز کاکتوس های استوانه ای و دارای خارهای کوچک است. این کاکتوس هیچ برگی ندارد و در شب های تابستان شاهد باز شدن گل های سفید و زیبای آن خواهید بود.

کاکتوس آریو کارپوس

تک فارس

آریو یک کارپوس بوته ای است و خارهای زیادی ندارد. کاکتوس آریو کارپوس گل هایی به رنگ صورتی و گلبرگ هایی لطیف دارد و به خاطر گل های زیبای خود، تصورات بیشتر افراد در مورد کاکتوس ها را از بین می برد.

کاکتوس گوش خرگوشی

همین طور که از نام کاکتوس گوش خرگوشی پیداست، ظاهر آن شبیه به گوش های خرگوش است. این گیاه فانتزی و جذاب در شرایط ایده آل ۳۰ الی ۹۰ سانتی متر رشد می کند.

کاکتوس بشکه ای پشمالو

کاکتوس بشکه ای پشمالو یا اکینوکاکتوپلیسفالوس ظاهری مثل بشکه با خارهای صورتی دارد و گل های آن به رنگ زرد است. این کاکتوس نیز با ظاهر زیبای خود از جمله کاکتوس هایی است که می توانید برای هدیه دادن به عزیزان تان آن را تهیه کنید.

کاکتوس دم موشی

کاکتوس دم موشی به صورت آبشاری و آویزان رشد کرده و رشدی تقریبا زیاد دارد. گل های دم موشی بنفش، صورتی و نارنجی هستند و جنبه درمانی نیز دارند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››