کاملترین مقاله درباره درمان پینه پا

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

کاملترین مقاله درباره درمان پینه پا

image کاملترین مقاله درباره درمان پینه پا

در منزل پا برهنه راه نروید. پینه ی پا معمولا در کف پا شکل می گیرد، به خاطر اینکه بیشترین تماس را با سطوح زبر و خشن دارد. در حین راه رفتن یا به دلیل سایش بافت ها، پوست نیز زبر و خشن شده و سفت می شود. در نتیجه بهتر است برای پیشگیری از بروز پینه، تا حد امکان از پاها مراقبت کنید.

زمانیکه در منزل هستید، جوراب یا صندل های راحت بپوشید تا پوست پایتان کمترین تماس را با سطوح سفت داشته باشد. یادتان باشد که هر شب قبل از خواب، پاها را با کرم مرطوب کنید.

مرحله ی اول: حمام پا با سرکه سیب

پینه همان پوست خشکی است که به مرور ساییده، ضخیم و سفت می شود. برای مقابله با این مشکل رایج، قبل از هر کاری باید پوست را نرم کنید.

تکفارس آی آر

برای این کار بهتر است حمام مخصوصی برای پاهایتان آماده کنید. به این ترتیب که داخل یک لگن آب ۴۸۰ میلی لیتر سرکه سیب و دو قاشق غذاخوری گلیسیرین بریزید.

پاها را داخل لگن قرار دهید و اجازه دهید مدت ۲۰ دقیقه خیس بخورند. سپس پاها را با دقت و بدون ساییدن پوست خشک کنید. لای انگشتان پا فراموش نشود.

پاها حاوی غدد مولد عرق هستند، اما غدد مولد چربی ندارند و خیلی زود خشک و خشن می شوند. به همین دلیل لازم است که آنها را با مالیدن کرم، مرطوب نگه دارید

مرحله ی دوم: پوست های مرده را با سنگ پا جدا کنید

زمانی که پوست های مرده روی هم انباشته می شوند، ضخیم شده و پینه ها را تشکیل می دهند. برای مقابله با تشکیل ترک های پوستی لازم است که پوست های اضافه برداشته شوند.

www.takfars.ir

برای این کار بعد از اینکه پاهایتان را در آب حاوی سرکه سیب و گلیسیرین نرم کردید، با سنگ پای تمیز به آرامی بسابید تا قسمت های ضخیم آن جدا شده و پوست های مرده از بین بروند.

حواستان باشد که سنگ پا را محکم روی پوست نکشید.

مرحله ی سوم: لایه برداری پوست با روغن نعنا فلفلی

کشیدن سنگ پا می تواند منافذی در پوست پینه بسته ایجاد کند. در نتیجه امکان دارد که پوست خشن شود. برای داشتن پوستی صاف و نرم بهتر است به فکر گوماژ پا یا همان لایه برداری باشید.

برای این کار کافیست ۴۰ گرم آرد ذرت، ۲۵ گرم آرد جوی دو سر و یک قاشق غذاخوری نمک را با هم مخلوط کنید. کمی آب به ترکیب اضافه کنید تا خمیر شود. چند قطره عصاره ی روغنی نعنا فلفلی نیز به ترکیب اضافه کنید.

سپس پوست پاها را با این خمیر لایه برداری کنید و در نهایت شستشو داده و خشک کنید.

مرحله ی چهارم: پاها را با روغن زیتون ماساژ دهید

ماساژ باعث تحریک گردش خون می شود، استرس و فشارهای روحی را کاهش داده و احساس آرامش در عضلات و بدن ایجاد میکند.

اگر نمی توانید به سراغ ماساژهای بیرون بروید، خودتان دست بکار شده و پاهایتان را با ملایمت ماساژ دهید. پاهایتان را از نوک انگشت ها تا پاشنه به آرامی بمالید و ماساژ دهید.

توجه داشته باشید زمانی که پینه ها ضخیم شوند، جا خوش میکنند و امکان دارد دردناک شوند. پس لازم است که آنها را مرطوب کنید تا از ترک خوردن جلوگیری شود.

تک فارس

بعد از لایه برداری پوست نرم می شود. بنابراین بهترین زمان برای ماساژ با روغن زیتون است.

برای این کار پینه ها را به مدت دو تا سه دقیقه با روغن زیتون و به آرامی ماساژ دهید.

مرحله ی پنجم: پاها را با روغن بادام شیرین چرب کنید

پاها حاوی غدد مولد عرق هستند، اما غدد مولد چربی ندارند و خیلی زود خشک و خشن می شوند. به همین دلیل لازم است که به فکر مرطوب نگه داشتن آنها باشید. پاهایی که به اندازه ی کافی مرطوب شده باشند، پوست نرم، صاف و سالمی دارند.

بعد از اینکه پوست های ضخیم و مرده را از پاها جدا کردید، پوست تحریک شده و روند احیای اپیدرم فعال می شود. برای حفاظت از اپیدرم و پیشگیری از خشکی دوباره ی پوست، باید به فکر تغذیه ی عمقی آن باشید.

برای این کار به سراغ روغن بادام شیرین بروید. کمی روغن بادام به پوست پا و روی پینه ها زده و به آرامی ماساژ دهید تا روغن جذب پوست شود. بهتر است شب ها اینکار را انجام دهید. جوراب بپوشید و اجازه دهید روغن تمام شب روی پوستتان بماند تا به خوبی جذب شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

سرکه بالزامیک مفید یا مضر برای چه افرادی و خواص آن
  1. طرز تهیه دمنوش های تضمینی برای تسکین سرماخوردگی
  2. چه غذاهایی من را چاق میکند
  3. میوه خوردن برای سلامتی مفید است یا مضر
  4. چطور بفهمید درست ورزش میکنید یا نه
  5. چرا با وجود ورزش زیاد و رژیم باز هم شکم کوچک نمیشود
  6. معرفی خوراکی های مفید برای ماه هفتم خانم های باردار

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات