کارهای ممنوع زمانی که وارد یک رابطه دوستی تازه میشویم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

کارهای ممنوع زمانی که وارد یک رابطه دوستی تازه میشویم

▪ احساس نمیکنند مدام باید با طرفشان در تماس باشند.

زنان فهمیده نیازی به تماس مداوم در ارتباطشان ندارند چون زندگی پرمشغله خودشان را دارند. آنها به اندازه کافی به طرفشان اعتماد دارند که وقتی پیششان نیست با ایمیل ها، تماس ها و اس ام اس های مداوم هم وقت خودشان را تلف و هم طرفشان را خسته کنند.

▪ روابط دیگر خود را قربانی نمیکنند.

خیلی ها وقتی وارد یک رابطه احساسی می شوند، دوستانشان را کنار می گذارند. بااینکه این در طول «ماه عسل» منطقی به نظر می رسد ولی خیلی مهم است که یادتان باشد هیچوقت دوستان و خانواده تان که سال های سال کنارتان بوده اند نباید بخاطر ورود یک فرد جدید از زندگی تان بیرون شوند. زنان بالغ و فهمیده میتوانند یک تعادل رضایت بخش بین همه عزیزانشان ایجاد کنند.

▪ فراموش نمیکنند از طرفشان تشکر کنند.

تکفارس آی آر

بعد از گذشتن زمانی از رابطه، ممکن است خیلی ساده فراموش کنید که بخاطر چیزهای کوچک از طرفتان تشکر کنید. زنان فهمیده درک میکنند که تقسیم زندگی با کسی یک نعمت و هدیه است، به همین دلیل یادشان نمی رود که به این خاطر از همسرشان متشکر باشند.

▪ دست از استقلال مالی شان برنمی دارند.

هرچقدر هم همسرتان وضع مال روبراهی داشته باشد، اینکه استقلال مالی تان را به طور کل کنار بگذارید، یعنی درواقع استقلال فردی تان را کنار گذاشته اید. زنان بالغ و فهمیده نیازی ندارند برای هر چیزی از شوهرشان پول بگیرند و اینکه میتوانند از پس یکسری از هزینه های خودشان برآیند به آنها احساس غرور می دهد.

▪ روی خصوصیات بد طرفشان متمرکز نمی شوند.

زنان بالغ سعی میکنند به بهترین رفتارها و خصوصیات اخلاقی همسرشان توجه کنند به جای اینکه روی رفتارهای منفی آنها متمرکز شوند. حواسشان به کارهای خوبی است که طرفشان میکند و حرف های خوبی که می زند و سعی نمیکنند طرفشان را با اشتباهات و نواقصشان قضاوت کنند.

www.takfars.ir

▪ دست از آرزوهایشان نمی کشند.

زنان بالغ و فهمیده درک میکنند که یک رابطه فوق العاده شما را پایین نمی برد، درمقابل باید بهترینِ شما را ظاهر کند. یک رابطه خوب شما را تشویق میکند که آرزوهایتان را دنبال کنید و یک زن فهمیده می داند اگر دست از آرزوهایش بکشد، برای شاد بودن در رابطه ای دچار مشکل خواهد شد.

▪ تصور نمیکنند که نوع خوشبختی آنها تنها نوع موجود است.

زنان فهمیده درک میکنند که ایده هرکس از خوشبختی متفاوت است. اگر طرفشان از فضای شخصی لذت می برد، این فضا را به آنها می دهند و اگر از محبت کردن لذت می برد، به او محبت میکنند. از همه اینها مهمتر، درمورد اینکه چطور میتوانند طرفشان را خوشحال کنند، حدس نمیزنند.

▪ احترام به خودشان را زیر پا نمی گذارند.

کمی تغییر کردن در طول رابطه طبیعی است ولی زنان فهمیده نمی گذارند رابطه احترامی که برای خودشان قائل هستند را از آنها بگیرد. آنها به همسرشان اجازه نمی دهند با لحنی منفی و غیرمحترمانه با آنها حرف بزند و از طرفشان توقع دارند که مثل همه آدمها با آنها رفتار کند.

▪ «دوستت دارم» را سبک نمی شمارند.

زنان فهمیده اهمیت این جمله را می دانند، به همین دلیل برای خاص نگه داشتن آن همه تلاششان را میکنند. در آخر هر صحبتی نمی گویند «دوستت دارم»، درعوض این جمله را درست درمواقع لازم و مناسب برای نشان دادن اهمیتی که واقعاً به طرفشان می دهند، بر زبان می آوند.

▪ خوشحالی و خوشبختی شان را نادیده نمی گیرند.

زنان فهمیده و بالع اهمیت شادی و خوشبختی خودشان را می فهمند و می دانند اگر در ارتباطی خوشحال نیستند، نباید در آن ارتباط بمانند. آنها می داند که طرفشان بخشی از شادی و خوشبختی آنهاست و باید کسی باشد که وقتی ناراحتند بتواند خوشحالشان کند.

تک فارس

▪ اجازه نمی دهند همه تصمیم گیری ها بر عهده طرفشان باشد.

در یک رابطه بالغ هر دو طرف به تصمیمات همدیگر احترام می گذارند، از تصمیمات بزرگ مثل ازدواج و بچه دار شدن گرفته تا تصمیمات کوچکتر مثل در کدام رستوران غذا خوردن. در هر حالت، طرفتان باید همیشه به نظرات شما احترام بگذارد و برعکس.

▪ جزییات رابطه شان با دنیا به اشتراک نمی گذارند.

زنان بالغ و فهمیده ارزش و اهمیت محرمانه نگه داشتن رابطه شان را می دانند. ازاینکه دنیا سر از کار آنها دربیاورد خوششان نمی آید به همین دلیل درمورد دعواهای خودشان مطلبی در رسانه های اجتماعی به اشتراک نمی گذارند و درعوض سعی میکنند درمورد مشکلشان با طرف مقابل خود صحبت کنند.

▪ حریم شخصی شان را از بین نمی برند.

زنان بالغ و فهمیده می دانند که رابطه شان هرچقدر هم که عالی باشد، هرازگاهی به زمانی برای تنها بودن نیاز دارند. از رفتن به باشگاه ورزشی گرفته یا نشستن در خانه و خواندن کتاب، زنان فهمیده به زمان تنهایی خود ارزش گذاشته و هرازگاهی اوقاتی را برای تنها بودن در نظر می گیرند.

▪ به دستاوردهای طرف مقابلشان حسادت نمیکنند.

خانم های فهمیده درک میکنند که دوست داشتن یک نفر یعنی بخواهید او تا حد امکان خوشحال و خوشبخت باشد. آنها از شادی طرف مقابلشان شاد شده و بخاطر موفقیت ها و دستاوردهای او جشن می گیرند، نه اینکه بخاطر خودخواهی ها، او را تحقیر کنند.

▪ هویت خودشان را فراموش نمیکنند.

وقتی یک رابطه جدید را شروع میکنید، طبیعی است که جذب سرگرمی ها و علایق طرف مقابل خودتان شوید. به اشتراک گذاشتن علایق خیلی لذت بخش است ولی زنان بالغ و فهمیده به خودشان اجازه نمی دهند علایق و سرگرمی های خودشان را بخاطر یک نفر دیگر کنار بگذارند. درعوض، هم به علایق و سرگرمی های خود و هم طرفشان علاقه نشان می دهند.

T A K F A R S

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خیانت کردن به شریک زندگی ام چه آثاری برای من دارد
  1. چطور برای کودک تازه متولد شده ام پدر خوبی باشم
  2. آیا اجازه بدهیم بچه های مدرسه ای از اینترنت استفاده کنند
  3. چطور با فرزند نوجوانم ارتباط خوبی برقرار کنم
  4. علت ازدواج یک مرد با زن بزرگتر از خودش چیست
  5. چند سال تفاوت سنی برای زن و مرد در ازدواج بهتر است
  6. آیا کودکان میتوانند تنها بازی کنند و فایده های آن

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات