image چکار کنیم بسته های اینترنتی موبایل دیرتر تمام شوند

یک نرم‌افزار فشرده‌سازی داده نصب کنید.

این نرم‌افزارها میسر داده‌های شما را تغییر داده و با گذر از طریق یک سرور ثالث، آن‌ها را با یک وضعیت فشرده شده برای شما باز-ارسال می‌کنند.

برخی از نرم‌افزارهای این حوزه مانند Opera Max و Onavo Extend این قدرت جادویی را دارند تا تمام داده‌های ورودی به تلفن هوشمند شما را فشرده سازی کنند و تنها به داده‌های مرورگرهای شما اکتفا نمی‌کنند.

مرورگرهای کروم و Opera نیز افزونه‌هایی برای این منظور دارند، اما این افزونه ها تنها داده‌های انتقالی از مسیر مرورگرها را فشرده می‌سازد و به دادۀ مصرفی دیگر نرم‌افزارهای کاربردی شما کاری ندارد.

ضمیمه‌های (Attachments) ایمل‌ها را از طریق WiFi دانلود کنید.

اغلب ما برای مدیریت ایمیل‌های خود در دستگاه های تلفن هوشمند از نرم‌افزارها استفاده می‌کنیم و اغلب این نرم‌افزارها، به محض باز کردن یک ایمیل، فایل ضمیمۀ آن را نیز دانلود می‌کنند که اغلب این شامل میزان قابل توجهی از دانلود محدود داده‌های گوشی همراه شما می‌شود.

اما نکته مثبت این است که اغلب این نرم افزارها گزینه‌هایی برای غیرفعال‌سازیِ این عملیات دارند و شما می‌توانید با انتخاب آن گزینه، تنها در زمانی که به اینترنت وای‌فای متصل هستید فایل های ضمیمۀ ایمیل‌هایتان را دانلود کنید.

بنابراین، همین امروز به قسمت تنظیمات نرم‌افزار مربوطه در گوشی موبایلتان رجوع کنید.

محدود کردن استفادۀ دستگاه‌های متصل

اگر از دستگاه تلفن خود به عنوان مودم استفاده میکنید تا دیگر دستگاه های دیجیتال بتوانند از طریق آن به وب متصل شوند، همین الان باید استفادۀ دیگر دستگاه ها را محدود کنید؛ چرا که ممکن است بسیار بسیار سریعتر از آنچه که حتی تصورش را هم بکنید حجم داده‌های اینترنت موبایل خود را از دست بدهید.

نرم‌افزار Tripmode به شما در این راه کمک زیادی می‌کند. این نرم‌افزار که هم اکنون برای ویندوز و مک ارائه می‌شود، دانلود و نیز آپلود تمام نرم‌افزارها و دستگاه‌ها از اینترنت ارزشمند موبایل شما را قطع می‌کند، مگر آن‌هایی را که در فهرست سفید خود قرار دهید.

این بدان معنی است که هیچ دانلود خودکار یا به روزرسانی و یا همگام‌سازی (Sync)داده ها بر روی سیستم های شما بدون اطلاعتان صورت نخواهد گرفت و مجموع این‌ها، کمک شایانی به مدیریت داده‌های موبایل شما خواهد کرد.

تک فارس » مطالب جالب » چکار کنیم بسته های اینترنتی موبایل دیرتر تمام شوند