چکار کنم تا مغزم سالم بماند

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چکار کنم تا مغزم سالم بماند

image چکار کنم تا مغزم سالم بماند

بدن ما در طول یک شبانه روز به طور متوسط به هفت ساعت خواب نیاز دارد. توجه داشته باشید که خواب بیش از حد می تواند به اندازه کم خوابی به بدن و مغز ما صدمه بزند.

محققان در بوستون، در تحقیقی ۲۰ ساله بر روی ۱۵ هزار نفر، دریافتند خوابیدن دو ساعت بیشتر یا کمتر از ۷ ساعت در شبانه روز، عمر مغز را تا دو سال کاهش می دهد. این نتیجه با کمک تست های حافظه از افراد مورد مطالعه انجام شده است. نتایج این تحقیق نشان داد عمر مغز افرادی که طبق عادت بیش از دو ساعت فراتر از زمان متوسط خواب، استراحت می کردند، تا دو سال کمتر از سایر افراد بوده است.

غرغره کردن لیموناد

نتایج یک تحقیق نشان داده است مایعات شیرین به مغز ما در تصمیم گیری ها انرژی مضاعف می دهد. اما در مقابل، باید اشاره کنیم که شما مجبور نیستید به منظور بهبود فرآیند تصمیم گیری، مصرف انواع شربت را به عادت تبدیل کنید. تحقیقاتی در دانشگاه جورجیا نشان داده است دانش آموزانی که در دوره امتحانات، مایعات شیرینی همچون لیموناد را نوشیده بودند، نتایج بهتری در امتحانات گرفته اند. پروفسور لئونارد مارتین، از محققین این پروژه معتقد است که شکر موجود در این مایعات به افزایش انرژی و توان ذهنی کمک میکند. البته این تاثیر تنها با غرغره کردن این مایعات نیز حاصل می شود و نیازی به قورت دادن این حجم از شکر نیست.

تکفارس آی آر

مصرف کمتر کره و چربی های مشابه

چربی هایی مانند روغن باقیمانده در پاپ کرن و چربی موجود در شکلات ریخته شده روی پیراشکی یا دونات، مشابه هستند. این نوع چربی، حاوی مقادیر زیادی کلسترول بد (LDL) و مواد شیمیایی مخرب برای مغز است. نتایج تحقیقی در دانشگاه مینه سوتا ثابت کرده است که این نوع چربی، به طور مشخص جایگزین توده های پروتئین در مغز شده و از عوامل بروز بیماری آلزایمر است.

نکات و تکنیک های فوق به طور مشخص خواب کافی، اثرات مایعات شیرین و کاهش مصرف چربی های غیرمفید را برای بهبود عملکرد و عمر مغز توصیه میکند. توجه داشته باشید که سلامت مغز، در نهایت به سلامت بدن و افزایش عمر افراد کمک شایانی میکند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

فصل تابستان و گرما چه بیماریهای را با خود به همراه دارد
  1. بهترین زمان برای پدر شدن چه سنی است
  2. چه مواد غذایی و خوراکی پتاسیم بالایی دارند
  3. چکار کنم که سرطان نگیرم
  4. فهرست تاثیرات جادویی ورزش بر زندگی شما
  5. سفره های پلاستیکی برای سلامتی مضر هستند یا نه
  6. چطور وقتی آب وارد گوش می شود آن را خارج کنید

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب